;
مد و زیباییمد روز

5 آسیب های شلوار برای زنان: بر اساس علم زنان نباید شلوار بپوشند!

آسیب های شلوار برای زنان: شلوارها می‌توانند به دنیا نشان دهند که شما از چه سبکی پیروی می‌کنید، چه نوع شغلی دارید و ترند مورد علاقه‌تان چیست. آنها برای قرن‌ها بخشی از مد و کمد لباس مردم بوده‌اند.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که با نپوشیدن شلوار چه اتفاقاتی برای بدنمان رخ می‌دهد؟ در بخش مد و زیبایی از سری مطالب مد روز بررسی می‌کنیم که اگر همه روی زمین به یکباره دامن بپوشند چه اتفاقی می‌افتد. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: عطرهای مناسب تابستان: این عطرها مخصوص فصل تابستان هستند!

۱. می‌توانید از سلولیت یا بدتر شدن آن جلوگیری کنید

آسیب های شلوار برای زنان

آسیب های شلوار برای زنان: وقتی پاهایمان را روی هم می‌گذاریم یا شلوارهای چسب می‌پوشیم، احتمال ایجاد «پوست پرتقالی» یا سلولیت را بالا می‌بریم. کارشناسان ادعا می‌کنند که اگر پوشیدن شلوارهای تنگ، به خصوص شلوار جین تنگ را کنار بگذاریم، می‌توانیم از بدتر شدن سلولیت جلوگیری کنیم.

محققان بریتانیایی هشدار می‌دهند که شلوار جین بسیار تنگ باعث به وجود آمدن و تحریک سلولیت روی ران ها می‌شود. با قطع گردش خون، اکسیژن و مواد مغذی از رسیدن به جایی در بدن که باید به آن برسند بازمی‌مانند. درنتیجه پوست خسته می‌شود و متابولیسم آن کاهش می‌یابد.

۲. با نگاه متفاوتی به خودتان می‌نگرید

آسیب های شلوار برای زنان1

آسیب های شلوار برای زنان: فیزیوتراپیست‌ها هشدار می‌دهند که پوشیدن شلوار باعث می‌شود خود را لاغرتر از آنچه هستید ببینید. آنها تقریباً تمام «نقاط مشکل‌دار» بدن ما را پنهان می‌کنند و ممکن است ما را دچار این احساس کاذب کنند که نیازی به ورزش نداریم.

اگر پوشیدن شلوار را کنار بگذارید، ممکن است متوجه شوید که برخی از قسمت‌های بدن شما نیاز بیشتری به توجه دارند و این می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای در پی گرفتن یک زندگی فعال باشد.

این هم جالبه: ۵ مزایای کفش پاشنه بلند که باید بپوشید حتی اگر دوست ندارید!

۳. بدن و اندام‌های داخلی احساس راحتی بیشتری می‌کنند

آسیب های شلوار برای زنان2

آسیب های شلوار برای زنان: جیمی کوفمن، متخصص ریفلاکس معده، می‌گوید پوشیدن لباس‌ تنگ، شلوار جین و کمربند و همچنین لباس‌ زیر تنگ می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود، به‌ویژه زمانی که کسی پرخوری می‌کند.

فشار ایجادشده توسط شلوار و کمربند بر روی معده می‌تواند باعث ریفلاکس اسید معده و احساس سوزش سر دل شود. بنابراین، زمانی که از پوشیدن شلوار خودداری می‌کنیم، ممکن است فشار کمتری بر اندام‌های داخلی خود احساس کنیم.

۴. ممکن است خارش بدنتان کمتر شود

آسیب های شلوار برای زنان3

آسیب های شلوار برای زنان: ما ممکن است به پارچه‌های مختلف حساسیت داشته باشیم و به همین دلیل است که بدن ما ممکن است گاهی احساس خارش کند. اما چیزی که باعث خارش شدید آن می‌شود تماس تنگاتنگ مواد با پاهای ماست.

هنگام پوشیدن شلوار به خصوص شلوارهای تنگ، مانند شلوارهای چسبان و لگینگ‌های ورزشی، تماس نزدیک لباس با بدن ممکن است باعث تورم و خارش شود. در کمال تعجب، اگر به برخی فلزات حساسیت داشته باشید حتی یک دکمه روی شلوار جین شما ممکن است باعث ناراحتی‌تان شود.

۵. ممکن است از آکنه پا جلوگیری کنید

آسیب های شلوار برای زنان4

آسیب های شلوار برای زنان: شلوارهای تنگ می‌توانند عامل ایجاد فولیکولیتتیس یا فولیکولیت باشند که موجب بروز جوش، آکنه و قرمزی پوست می‌شود. همچنین، وقتی شلوار می‌پوشید، تبخیر عرق به‌درستی انجام نمی‌شود. بنابراین، اگر لباس‌های گشاد بپوشید، از این اثرات ناخوشایند جلوگیری خواهید کرد.

راحت ترین مدل شلوار برای شما کدام است: چسبان یا گشاد؟ اگر از شما بخواهند برای مدتی از پوشیدن شلوار خودداری کنید، آیا می‌توانید این کار را انجام دهید؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =

دکمه بازگشت به بالا