;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

اکستنشن ابرو یا میکروبلیدینگ؟ کدامش بهتر است و چه رنگی باشد؟

اکستنشن ابرو: شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که دوست دارند ابروهای پُرپُشت و مشخصی داشته باشند که جلوهٔ بهتری دارد و با آرایش چشم‌های‌شان نیز متناسب‌تر است. شاید هم به‌دلایل گوناگونی مانند بیماری، ابروهای خود را از دست داده باشید و بخواهید با بازگرداندن ابرو به صورت خود ظاهر طبیعی‌تری بدهید.

برای این کار روش‌های گوناگونی وجود دارد، مانند کاشت ابرو و میکروبلیدینگ یا تتوی ابرو. ولی کاشت ابرو بسیار پُرهزینه و گران است و نتیجهٔ نهایی تتوی ابرو نیز به‌اندازهٔ کافی طبیعی به نظر نمی‌رسد. در ادامه با اکستنشن ابرو بیشتر آشنا می‌شویم و مزیت‌های آن نسبت به میکروبلیدینگ را شرح می‌دهیم.

دانیکا به‌دلیل عوامل ژنتیکی و عوارض جانبی برداشتن بیش از حد ابرو و تتو کردن، هیچ ابرویی ندارد. ولی چند سال قبل با اکستنشن ابرو آشنا شد و حالا او هر هفته به سالن زیبایی می‌رود تا برایش ابروهای تازه‌ای را از نو طراحی کنند.

او می‌گوید: «ما هر هفته شکل متفاوتی از ابرو را امتحان می‌کنیم و با شکل و ظاهر آن بازی می‌کنیم. ابروها واقعا حالت چهره را تغییر می‌دهند، بنابراین می‌توانم هر هفته ظاهرم را عوض کنم. گاهی نیز ابروهایی پُرپُشت و چشمگیر داشته‌ام. من این تغییر و انعطاف‌پذیری را دوست دارم.». ولی ریچاردسون،‌ آریشگر دانیکا، معتقد است که اکستنشن ابرو باید در موارد خاصی انجام شود، چون حساس به زمان و گران است و مدت زیادی هم دوام نمی‌آورد.

اکستنشن ابرو چیست؟

اکستنشن ابرو1

او می‌گوید: اکستنشن ابرو شباهت زیادی به اکستنشن مژه دارد. در اکستنشن ابرو نیز (مانند اکستنشن مژه) الیاف باریک مومانندی با استفاده از چسب پزشکی شفاف متصل می‌شود تا ابروهایی ایجاد شوند که تا جای ممکن ماندگار و بادوام هستند. ولی شباهت اکستنشن ابرو و مژه در همین جا به پایان می‌رسد. در اکستنشن مژه باید اکستنشن به مژه‌های طبیعی متصل شود، ولی در اکستنشن ابرو الیاف مومانند مستقیما به پوست یا موهای ابرو متصل می‌شوند.»

رشته‌ها و الیاف مورداستفاده نیز متفاوت هستند. در اکستنشن مژه می‌توانید از مژه‌هایی از جنس موی سمور (mink) ابریشم یا اکستنشن مژهٔ کشمیری (cashmere) استفاده کنید. همهٔ آنها پُر و ضخیم به نظر می‌رسند و ظاهری شبیه مژه‌هایی را پیدا می‌کنند که با ریمل پوشیده شده است. ولی الیاف مورداستفاده در اکستنشن ابرو بسیار نازک‌تر و ظریف‌تر هستند. ریچاردسون، ادامه می‌دهد: «ترجیح می‌دهم از نازک‌ترین رشته‌های ممکن استفاده کنم، چون طبیعی‌ترین شکل را پیدا می‌کنند. اگر موی استفاده‌شده ضخیم باشد، مانند پلاگ مو (hair plug، یکی از روش‌های کاشت مو) غیرطبیعی به نظر می‌رسد. با این حال در بعضی از سالن‌های زیبایی از الیاف و رشته‌های نازک استفاده نمی‌کنند، چون به کار و زحمت بیشتری نیاز دارد.»

اکستنشن ابرو برخلاف میکروبلیدینگ، به ابرو بافت و حجم می‌دهد

میکروبلیدینگ (microblading) یا هاشور ابرو، تتویی نیمه‌دائمی است که در آن با ایجاد خطوطی شبیه موهای ابرو، ظاهری شبیه ابرو را ایجاد می‌کنند، ولی نتیجهٔ کار هیچ بُعد و حجمی ندارد. ریچاردسون می‌گوید: «بیشتر مردم اطلاعی از روش اکستنشن ابرو ندارند، ولی به‌دلیل محبوبیت میکروبلیدینگ، آگاهی آنها از اکستنشن ابرو نیز در حال افزایش است. چرا که در روش میکروبلیدینگ هیچ بافت یا عمقی ایجاد نمی‌شود و بیشتر مردم به‌دنبال اکستنشن هستند تا به ابروی خود شکلی واضح‌تر و حجم یا قوس مشخص‌تری بدهند. این روش برای افرادی که می‌خواهند ابروی متفاوتی داشته باشند، ولی نمی‌خواهند این ظاهر جدید، همیشگی باشد، فوق العاده است.»

اکستنشن ابرو نسبت به میکروبلیدینگ کم‌خطرتر است

اکستنشن ابرو2

از آنجا که اکستنشن ابرو با استفاده از چسب و روی سطح پوست اعمال می‌شود (برعکس میکروبلیدینگ که در آن اپیدرم یا روپوست را با سوزنی سوراخ می‌کنند) از نظر ایجاد عفونت یا رضایت نداشتن از نتیجهٔ نهایی، خطر کمتری وجود دارد. ریچاردسون می‌گوید: «اگر از نتیجهٔ نهایی میکروبلیدینگ راضی نباشید، هیچ راهی برای اصلاح آن وجود ندارد، در حالی که اکستنشن ابرو به‌تدریج و در طول زمان از پوست جدا می‌شود. بنابراین اکستنشن ابرو گزینهٔ بسیار ایمن‌تری است.»

قهوه‌ای تیره محبوب‌ترین رنگ است

ریچاردسون، آرایشگر دانیکا می‌گوید معمولا اکستنشن قهوه‌ای تیره پرطرف‌دارتر است و با بیشتر رنگ‌های پوست، سازگاری دارد. او در ابزار خود اکستنشن سیاه هم دارد، ولی معتقد است که سیاه بسیار تند و زننده است.

نتیجهٔ پایانی اکستنشن یا میکروبلیدینگ ابرو باید به چه شکل باشد؟

اکستنشن ابرو3

اگر آرایشگر کارش را درست انجام بدهد، نتیجهٔ کار باید شبیه ابرویی طبیعی و البته بهتر از آن به نظر برسد. انتهای ابرو باید تیز، تمیز و تراز باشد و شکل کلی ابرو نیز باید مرتب به نظر برسد. ریچاردسون می‌گوید: «اگر این کار درست انجام نشود، نتیجهٔ نهایی شبیه ابرویی مصنوعی و تتو به نظر می‌رسد، یعنی در اکستنشن ابرو از رشته‌های بسیار زیادی استفاده شده، اکستنشن بسیار ضخیم است و تراکم بسیار زیادی دارد. ولی به‌راحتی می‌توان آن را اصلاح کرد. فقط باید رشته‌های اضافه را بردارید و تمام.»

قبل از اکستنشن نباید پوست ابرو رنگ شود

ریچاردسون می‌گوید که در بعضی از سالن‌های زیبایی قبل از اکستنشن ابرو ابتدا پوست زیر ابرو را رنگ می‌کنند که روش اشتباهی برای اکستنشن ابروست. او می‌گوید: «وقتی پوست رنگ می‌شود، ظاهر تیره‌تری را ایجاد می‌کند و بنابراین می‌توانند رشته‌ها و موهای ابرو را به هر جهتی که می‌خواهند و به‌شکل نامنظمی متصل کنند و از تعداد رشته‌های بسیار کمتری استفاده کنند.»

اکستنشن ابرو، بسته‌به نحوهٔ مراقبت و نگهداری از آن تا ۲ هفته باقی می‌ماند

ریچاردسون، این آرایشگر امریکایی برای مراقبت‌های بعد از اکستنشن، نکاتی را توصیه می کند: «این مسئله بسیار مهم است که در ۴۸ ساعت اول، ابروها با آب تماس نداشته باشند. از دست زدن به ابروها، خوابیدن روی آنها، استفاده از محصولات چرب و آرایش کردن آنها پرهیز کنید. برای تمیز کردن این قسمت با استفاده از پارچه‌ای مرطوب، آهسته روی آن ضربه بزنید. از آنجا که اکستنشن به پوست متصل می‌شود، احتمال اینکه برای مدتی طولانی در جای خود باقی بماند، بسیار کم است. اگر پوست چربی داشته باشید یا مرتب به صورت خود دست بکشید، اکستنشن به‌راحتی از پوست شما جدا می‌شود.»

همچنین کاربران در حال خواندن هستند:

نمک اپسوم راز زیبایی تیلور هیل: خستگی را با این نمک فراری دهید!

قطع ریزش مو با روغن نارگیل: این ماسک مو را درست کنید

پرپشت کردن مو با رعایت چند نکته در عرض 3 ماه

بهترین سرمه چشم را در خانه درست کنید اگر می خواهید عینک نزنید!

برجسته کردن لب با این روش ساده در منزل که عالیه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا