;
مد و زیباییمد روز

 لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: این افراد چگونه لباس بپوشند؟

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: همه ما دوست داریم زیبا تر دیده شویم و مورد توجه اطرافیانمان قرار گیریم اگر شما هم جزو افرادی هستید که اضافه وزن دارند و می خواهند همیشه شیک پوش باشند این نکات را فراموش نکنید.

آیا شما هم دوست دارید ظاهری بهتر داشته باشید؟ آیا دوست دارید در لباس های خود برازنده تر به نظر برسید؟ با استفاده از نکات و راهکارهای زیر، خانم های کوتاه قد می توانند خود را بلند قدتر نشان دهند و خانم های چاق باریک و لاغرتر به نظر برسند.

این هم جالبه: اشتباهات لاک زدن ناخن که 99 درصد خانم ها انجام می دهند!

 لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه

هر خانمی در لباس پوشیدن باید به اندام و قد خود توجه کند و کاری کند که باریک و بلندتر به نظر رسد. با وجود راهنمای زیر، بار دیگری که خواستید در مهمانی یا جمع دوستان حاضر شوید، از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهید بود. در بخش مد و زیبایی از سری مطالب مد روز با نحوه صحیح استایل کردن لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه اشنا شوید. با مجله گفتنی همراه باشید.

1 – لباس هایی با طرح های عمودی را انتخاب کنید

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه2

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: با پوشیدن لباس هایی که طرح های عمودی دارند، خانم های کوتاه قد، بلند و باریک تر به نظر خواهند رسید. خطوط عمودی باعث می شوند چشم های بیننده به جای اینکه از چپ به راست حرکت کند، از بالا به پایین حرکت کند. اگر قصد پوشیدن لباسی با طرح های عمودی را دارید، توجه کنید که این طرح های نباید خیلی پهن و زیاد باشند. مثلا شما نباید یک پیراهن با طرح های عمودی را با یک شلواری که همین طرح ها را دارد بپوشید.
همچنین ممکن است طرح های عمودی فقط بر قسمتی از لباس وجود داشته باشند، مثلا وسط لباس. چنین طرحی نیز مناسب خواهد بود. خطوط افقی، برعکس خطوط عمودی، باعث چاق و پهن تر دیده شدن اندام می شوند. به همین دلیل هم خانم های کوتاه قد باید از پوشیدن چنین طرح هایی پرهیز کنند.

این هم جالبه: همسر جدید جانی دپ جوانتر از دخترش و قدبلندتر از خودش!+ عکس

2 – لباس های هم رنگ انتخاب کنید

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: سعی کنید لباس هایتان از سر تا پا یک رنگ باشند. حتی جوراب شلواری و کفش نیز شامل این نکته می شوند. همچنین رنگ های تیره اندام را باریک و بلندتر نشان می دهند. استفاده از رنگ هایی مانند مشکی، سرمه ای، بنفش پررنگ و سبز یشمی اندام شما را زیباتر نشان می دهند.

3 – لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه اش برای شما مناسب باشد

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: در اندازه لباس دقت کنید. برای خانم های کوتاه قد، پوشیدن لباس هایی که درست اندازه تنشان است بهتر است. پوشیدن لباس های گشاد برای آن گونه خانم ها مناسب نیست. لباس خیلی تنگ نیز توصیه نمی شود. خانم های کوتاه قد همچنین باید از پوشیدن لباس هایی که در آن پارچه زیادی به کار رفته است پرهیز کنند زیرا حجم زیاد پارچه، اندام را چاق تر نشان می دهد.

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه1

4 – پیراهن های یقه هفت را انتخاب کنید

پیراهن های یقه هفت به بلند تر دیده شدن بالاتنه شما کمک خواهد کرد.

5– از پوشیدن لباس هایی با پارچه های ضخیم خودداری کنید

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: پارچه های ضخیم و حجیم برای خانم های کوتاه قد گزینه مناسبی نیست. البته این به معنا نیست که این خانم ها باید به طور کلی از پوشیدن لباس های ضخیم خودداری کنند، اما بهتر است تا می شود لباس هایی ظریف بپوشند. هر چه لباس ضخیم تر باشد، اندام بزرگتر به نظر خواهند رسید. در فصل زمستان نیز توصیه می شود از ژاکت های ظریف اما گرم، مانند پشم استفاده کنید.

6 – کفش های پاشنه بلند بپوشید

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: کفش پاشنه بلند یکی از بهترین راه های بلند قد به نظر رسیدن است. هر نوع کفش پاشنه بلندی مناسب است اما از پوشیدن کفش هایی که بند آنها به دور قوزک پا پیچیده می شود پرهیز کنید. این نوع کفش ها پاها را چاق و کوتاه تر نشان می دهند. از آنجا که معمولا کفش های پاشنه بلند راحت نیستند و به کمر و پاهای خانم ها فشار می آورد، سعی کنید حتما گزینه های با کیفیت را در نظر داشته باشید.

7 – دامن کوتاه گزینه مناسبی نیست

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: از دامن ها و پیراهن های کوتاه استفاده نکنید. شاید دامن های کوتاه برای خانم های بلند قد که پاهایی کشیده و بلند دارند بسیار زیبا باشد، اما تاثیر این دامن ها برای خانم های کوتاه قد اینگونه نیست. کوتاه بودن دامن باعث کوتاه و پهن تر دیده شدن پاها می شود و در نتیجه قد به طور کلی کوتاه تر به نظر برسد.

8 – از کمربندهای باریک استفاده کنید

کمربندهای باریک برای خانم های کوتاه قد مناسب تر است. در عین حال استفاده از کمربند باعث می شود کمر باریک تر به نظر برسد. اما کمربندهای پهن باعث می شوند هیکل از لحاظ بصری به دو قسمت تقسیم شود و هدف ما، که بلندتر به نظر رسیدن اندام است، محقق نشود.

9 – از کیف های بزرگ اجتناب کنید

سعی کنید تا می توانید از کیف های بزرگ دوری کنید. کیف های بزرگ باعث می شوند خانم های کوتاه قد کوچکتر و کوتاه تر به نظر رسند. بهتر است به جای کیف های بزرگ از کیف هایی با اندازه کوچکتر استفاده کنید تا اندام تان متناسب تر به نظر رسد.

10 – از شلوارهای پاچه تنگ دوری کنید

لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: خانم های کوتاه قد باید سعی کنند تا می توانند از شلوارهای راسته یا پاچه گشاد استفاده کنند. وجود شلوارهای پاچه تنگ در بازار در سایزها و اندازه های مختلف به این معنا نیست که این شلوارها برای همه مناسب هستند. خانم های کوتاه قد و چاق با این شلوارها کوتاه تر به نظر می رسند. همچنین شلوارهایی با جیب های زیاد و پف دار نیز برای این افراد مناسب نیستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

دکمه بازگشت به بالا