;
مد و زیباییمد روز

۵ مزایای کفش پاشنه بلند که باید بپوشید حتی اگر دوست ندارید!

مزایای کفش پاشنه بلند: اغلب خانم ها کفش‌های پاشنه بلند را مقصر درد و تاول پای خود می‌دانند که به خاطر موقعیت‌ها و مراسمات خاص باید آن ها را تحمل کرد.

بنابراین، منطقی است که سعی کنیم به هر قیمتی از این ابزارهای شکنجه دوری کنیم. اما در کمال تعجب، تحقیقات اخیر نشان داده که پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن است آنقدر که فکر می کنید هم بد نباشد. تحقیقات انجام‌شده توسط دانشگاه تگزاس نشان داده طرز راه رفتن افراد پس از پوشیدن کفش پاشنه بلند بهتر می شود. با بخش مد و زیبایی از سری مطالب مد روز مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: لباس برای خانم های چاق و قدکوتاه: این افراد چگونه لباس بپوشند؟

مزایای کفش پاشنه بلند

دانشمندان مؤسسه فناوری جورجیا دریافتند افرادی که قبلاً هرگز کفش پاشنه‌دار نمی‌پوشیدند، پس از راه رفتن روزانه به مدت ۱۴ هفته با کفش‌هایی با پاشنه ۷ سانتی‌متری، مچ پا و تاندون‌های ساق پایشان قوی تر شده است.

تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که به طور منظم کفش‌های پاشنه‌دار می‌پوشند، ممکن است طرز راه رفتن بهتری باشند؛ به‌ویژه از نظر کارایی بیومکانیکی. در ادامه، به بررسی ۵ دلیل می پردازیم که نشان می دهد راه رفتن با کفش پاشنه بلند می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

مزایای کفش پاشنه بلند1

۱. بهبود وضعیت بدن

مزایای کفش پاشنه بلند: آیا تا به حال متوجه شده‌اید که وقتی روی پاشنه‌های خود می ایستید، کمرتان صاف تر است؟ پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن است بتواند وضعیت بدنی شما را در درازمدت بهبود بخشد.

پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار می‌تواند با هل دادن لگن به سمت جلو و تراز کردن ستون فقرات، حالت عمودی‌تر و صاف تری را در بدن ایجاد کند که به بهبود وضعیت کلی بدن منجر خواهد شد. در نتیجه، میزان فشار روی کمر کاهش یافته و تراز ستون فقرات بهبود می یابد.

۲. افزایش فعالیت عضلات

مزایای کفش پاشنه بلند: پوشیدن کفش پاشنه دار می تواند مانند ورزش کردن باشد. کفش های پاشنه دار می توانند گروه های عضلانی خاصی را درگیر و تقویت کنند.

این گروه های عضلانی نه‌تنها شامل ماهیچه‌های ساق پا می‌شوند، بلکه هنگام پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار عضلات همسترینگ و باسن نیز درگیر می شوند. این ماهیچه ها روی تثبیت بدن و حفظ تعادل هنگام راه رفتن تاثیرگذار هستند.

مزایای کفش پاشنه بلند2

۳. افزایش کارایی و کاهش مصرف انرژی هنگام راه رفتن

مزایای کفش پاشنه بلند: برخی از مطالعات نشان می‌دهند که پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار می‌تواند باعث کاهش مصرف انرژی هنگام راه رفتن شود. برداشتن گام های کوتاه تر و افزایش سرعت با کفش پاشنه بلند به طور بالقوه می تواند منجر به کاهش مصرف انرژی در طول راه رفتن شود.

اوون بک، استادیار حرکت‌شناسی در دانشگاه تگزاس پیشنهاد کرده که کفش های پاشنه بلند ممکن است «یک ابزار تمرینی» برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند یا ورزشکارانی که مایلند سریعتر و با سهولت بیشتری حرکت کنند، باشند. اما وی خاطرنشان کرد که تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع مورد نیاز است.

۴. افزایش آگاهی نسبت به وضعیت بدنی

مزایای کفش پاشنه بلند: پوشیدن کفش های پاشنه بلند می تواند روی دیگر اعضای بدن شما تأثیر بگذارد. پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار مستلزم این است که افراد نسبت به موقعیت بدن و تعادل خود آگاه‌تر باشند. این افزایش آگاهی می تواند به بهبود هماهنگی و ثبات در حین راه رفتن و سایر فعالیت ها منجر شود.

۵. افزایش اعتماد به نفس

مزایای کفش پاشنه بلند: اگرچه ممکن است که کفش های پاشنه بلند انگشتان پاهای شما را اذیت کنند، اما می توانند باعث افزایش اعتماد به نفستان شوند. برای بسیاری از افراد، پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند می‌تواند به احساس اعتماد به نفس و قدرت در آن ها کمک کند.

اما همچنان پوشیدن این کفش‌ها ممکن است خطرات خاصی را به همراه داشته باشد. به خصوص اگر کفش پاشنه بلند بیش از حد پوشیده شود یا نامناسب باشد. استفاده طولانی مدت از کفش‌های پاشنه بلند می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند درد پا، کاهش ثبات مچ پا و تغییر بیومکانیک بدن شود.

علاوه بر این، ممکن است که همه افراد اثرات مثبت یکسانی را از طریق پوشیدن کفش پاشنه‌دار تجربه نکنند و باید عوامل فردی مانند ساختار پا و شرایط دیگری در نظر گرفته شوند.

در حالی که تحقیقات برخی از مزایای بالقوه پوشیدن کفش های پاشنه‌دار را نشان می دهند، باید هنگام انتخاب کفش، راحتی، ایمنی و سلامت کلی پای خود را در اولویت قرار دهید.

مشاوره با یک متخصص می تواند راهنمایی شخصی در مورد انتخاب کفش به شما ارائه دهد و هر گونه نگرانی مربوط به سلامت و عملکرد پا را برطرف کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا