;
مد و زیباییآرایش و زیبایی

نحوه استفاده از روشور برای پوست، بهترین لایه بردار طبیعی که ازش غافلیم!

نحوه استفاده از روشور برای پوست: روشور از جمله موادی بهداشتی بود که در گذشته به شدت مورد استفاده قرار می گرفت. کودکان دهه شصت یادشان می آید که وقتی به حمام می رفتند، حتما باید از روشور استفاده می کردند. در صورت عدم استفاده، حتما در خانه مورد توبیخ قرار می گرفتند.

پژوهش های اخیر در حوزه سلامت و زیبایی نشان می دهد که این ماده سفید به دلیل قابلیت یکسان سازی رنگ پوست و پاکسازی منافذ پوست با خاصیت لایه بردارش معروف است. در بخش مد و زیبایی از سری مطالب آرایش و زیبایی به بررسی فواید و نحوه استفاده از روشور برای پوست پرداخته شده است. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: ۱۰ روش برای جلوگیری از خراب شدن آرایش در گرما که هر زنی باید بدونه!

فواید روشور و نحوه استفاده از روشور برای پوست

نحوه استفاده از روشور برای پوست

این هم جالبه: معجزه هندوانه برای پوست: طرز تهیه سه ماسک صورت با هندوانه

نابرابری در رنگ پوست و مشکل تیرگی قسمت ها مختلف پوست از جمله مسائل زیبایی است که به ویژه با نزدیک شدن به اواسط بهار و تابستان، بیشتر به عنوان یک مشکل خود را نشان می دهد.

تیرگی در نواحی مانند زیر بغل، نقاط حساس بدن، کلاهک زانو، آرنج، که زنان بیشتر از آن شکایت دارند، می تواند از نظر زیبایی احساس ناراحتی در شما ایجاد کند. کسانی که تعجب می کنند که چه چیزی برای تیره شدن منطقه خوب است؟ وقتی به آن ها پاسخ داده می شود: روشور. ممکن است بسیار تعجب کنند.

روشور که به طور طبیعی از غار سفیداب ایران استخراج می شود، نام شناخته شده دیگر خود را از این غار گرفته است. در میان مردم بعضاً به نام سنگ حمام نیز یاد می شود، چرا که از آن در حمام استفاده می شود.

نحوه استفاده از روشور برای پوست

چگونه می توان از سنگ روشور برای نابرابری های رنگ پوست استفاده کرد؟ سنگ روشور چه فوایدی دارد؟

سنگ روشور ماده ای تمیزکننده است که از دیرباز در ایران مورد استفاده قرار می گرفته و از فرهنگ حمام ایرانیان می آید. ساختاری شبیه گچ دارد. سنگ حمام که خاصیت لایه برداری خوبی دارد، پوست را از پوست مرده پاک می کند و برای مشکلات موهای زیر پوستی نیز مفید است. روشور که برای درمان انواع لک های پوستی و تیره شدن پوست به کرات استفاده می شود، در واقع سنگی طبیعی است.

از آنجایی که روشور شبیه به فرم گچ است، مقداری از آن با تماس با پوست مرطوب ذوب می شود. مالش آن بر روی کیسه و کشیدن بر روی پوست به صورت حرکتی، لایه برداری طبیعی از سطح پوست را به انجام می رساند.

سپس می توانید آن را با آب بشویید و اثر آن را احساس کنید. به خصوص برای پوست های خشک، به لطف خواص بی نظیر روشور، کشیدگی پوست پس از لایه برداری را احساس نخواهید کرد.

 

این مطالب هم جالبن:

24 ماسک آرد برنج با طرز تهیه برای انواع پوست

ماسک سیب زمینی همه کاره برای سلامت پوست و مو!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا