;
سلامتدرمان خانگی و گیاهان دارویی

حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت که معجزه می کند!

حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت: آیا کاهش وزن سریعی دارید؟ آیا مکررا به دستشویی می روید؟ آیا مدام احساس تشنگی و گرسنگی دارید؟ اگر پاسخ شما به سوالات فوق مثبت است لازم است به پزشک مراجعه کنید تا سطح قند خون تان بررسی شود. چنان چه این علائم را از قبل داشته اید احتمالا می دانید که دیابتی هستید. با یک درمان خانگی از بخش سلامت مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

امروزه دیابت یکی از شایع ترین بیماری های غیرواگیر است و افزایش استرس و سبک زندگی ریشه اصلی این مشکل است زیرا احتمال می رود این عوامل باعث کاهش تولید انسولین در بدن می شوند. همچنین ممکن است سلول های خونی در برابر انسولین مقاوم شده باشند.

این هم جالبه: اگر مشکل خوابیدن دارید با این تکنیک های تنفسی راحت بخوابید!

حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت

حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت، هنگامی که به دیابت مبتلا می شوید بدن شما تمایل به افزایش وزن خواهد داشت، سطح قند خون بالا می رود و سطح انسولین پایین خواهد بود. یوگا وزن ، میزان قند خون و انسولین را کنترل می کند و همچنین سموم را دفع کرده و گردش خون را بهبود می بخشد.

یوگا همچنین استرس را کاهش می دهد. با انجام منظم یوگا می توانید عوارض دیگر دیابت را معکوس کرده و یا آن ها را کاهش دهید. درحالی که انجام آساناهای فیزیکی ضروری هستند ، مودراها (حرکت یا وضعیتی که بدن، تنفس و ذهن در کنترل شخص قرار می گیرد) نیز به همان اندازه قدرتمند هستند و به بدن انرژی خواهند بخشید.

حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت
حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت

این هم جالبه: درمان خانگی تنبلی تخمدان و درمان آن با گیاهان دارویی!!

5 حرکت قدرتمند یوگا برای دیابت

1. سوریا مودرا :

یوگا برای دیابتی ها، سوریا مودرا همچنین خورشید مودرا نیز نامیده می شود و باعث افزایش گرما در بدن خواهد شد؛ به این معنا که متابولیسم بهبود میابد. با انجام منظم این حرکت ، کاهش وزن و سطح قند خون را شاهد خواهید بود.

می توانید این موردا را هنگام نشستن در حالت واجرآسانا تمرین کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با لمس نوک انگشت شست و نوک انگشت حلقه این موردا را تمرین کنید. به طور همزمان 5 دقیقه این موردا را نگه دارید و در صورت احساس راحتی زمان را افزایش دهید. انجام دادن سه مرتبه از این تمرین ایده آل و موثر است.

2. پران مودرا :

یوگا برای دیابتی ها، این مودرا همچنین مودرا زندگی نامیده می شود و هدف آن بهبود نیروی حیاتی زندگی در عین تحریک چاکرای ریشه است. این موردا فوق العاده قدرتمند بوده واز درون به شما قدرت می بخشد. انجام این نوع موردا در سم زدایی معجزه کرده و هنگامی که با آپان مودرا انجام شود به تسکین علائم دیابت کمک خواهد کرد.

این مودرا را می توانید در حالی که به حالت یک آسانای نشسته قرار دارید تمرین کنید. هنگام تمرین نیز باید از هر دو دست خود استفاده کنید. نوک انگشت کوچک و انگشت حلقه را تا نوک انگشت شست لمس کنید و انگشتان اشاره و میانی را صاف نگه دارید. با نگه داشتن مودرا به مدت 5 دقیقه آغاز کنید و مدت زمان آن را با تمرین بیشتر افزایش دهید. روزانه انجام سه مرتبه از این مودرا موثر خواهد بود.

3. آپان مودرا :

آپان مودرا ساده ترین مودرا تلقی می شود و برای دیابت گزینه خوبی است زیرا باعث تعادل عناصر درون بدن می شود. این امر نه تنها عملکرد بدن را تنظیم می کند بلکه به دفع سموم ناخواسته نیز کمک خواهد کرد . هنگام تمرین این مودرا تمایل به ادرار زیاد خواهید داشت زیرا انجام آن به کاهش سطح قند خون کمک می کند.

این مودرا را می توان در حالت یک آسانای نشسته و یا ایستاده تمرین کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نوک انگشت حلقه و میانی را با نوک انگشت شست لمس کنید. اطمینان حاصل کنید که انگشتان اشاره و کوچک را صاف نگه داشته اید و تا جایی که راحت هستید این مودرا را هر روزه تکرار کنید.

4. گیان مودرا :

این مودرا که تحت عنوان چین مودرا نیز شناخته می شود احساس آرامش عمیقی را القا می کند که به شما کمک می کند تا بر استرس و اضطراب غلبه کنید.

شما می توانید در حالت آساناهای نشسته یا ایستاده این تمرین را انجام دهید. انگشت اشاره خود را خم کرده و اطمینان حاصل کنید که نوک انگشت اشاره با نوک انگشت شست مطابقت دارد. باقی انگشتان نیز باید صاف نگه داشته شوند و چشمان خود را ببندید ، نفس عمیقی بکشید و آرام باشید. * هر زمان احساس استرس کردید می توانید این مودرا را انجام دهید.

5. لینگا مودرا :

یوگا برای دیابتی ها، این مودرا باعث تحریک متابولیسم شده و به شما در کاهش وزن کمک می کند. وزن کم به معنای قند خون پایدار است.

این مودرا را می توان به صورت نشسته یا ایستاده انجام داد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشتان دست خود را به یکدیگر گره زده و قفل کنید. انگشت شست دست چپ خود را به سمت بالا نشان دهید و انگشت شست دست راست را قفل کنید. این مودرا را تا زمانی که راحت هستید انجام دهید.

حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت 1
حرکات ورزشی ساده برای درمان دیابت

نکاتی که هنگام انجام مودرا برای دیابت باید به خاطر بسپارید

  1. همیشه قبل از تمرین یوگا برای یک بیماری، ابتدا با پزشک مشورت کنید.
  2. این مودرا ها را بلافاصله بعد از غذا انجام ندهید . هنگام تمرین این مودراها بدن باید مقادیر قابل توجهی گلوکز داشته باشد.
  3. بهترین زمان برای تمرین مودرا صبح زود یا اواسط عصر است – به طور معمول طلوع یا غروب آفتاب.
  4. اگر درانجام یوگا مبتدی هستید بهتر است آسانا ومودرا را تحت راهنمایی یک مربی حرفه ای یوگا انجام دهید.
  5. قدرت پنج انشگت دست را دست کم نگیرید. ترکیب برنامه های روزمره یوگا با مودرا و بهبود سبک زندگی می تواند شما را از هرگونه بیماری و دراین مورد، دیابت خلاص کند.

 

این مطالب هم جالبن:

بهترین زمان خوردن انبه برای جذب ویتامین ها و هضم بهتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا