;
سبک زندگیمهارت های زندگی

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ اگه میخوای مثل روز اول تازه بمونه!

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ: بسیاری از خانم های شاغل به دلیل کمبود وقت ، هر روز فرصت درست کردن پیاز داغ و سیر داغ را ندارند بنابراین در یک روز تعطیل مقدار خیلی زیاد پیاز داغ تهیه می کنند و پیاز داغ های سرخ شده را برای مدت طولانی نگهداری می کنند. در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی با بهترین روس فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ اشنا شوید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: ۱۰ ترفند سنتی برای خنک کردن منزل بدون کولر

 فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ

بهتر است همه مواد غذایی را به صورت تازه مصرف کنیم تا مواد مغذی موجود در آن کاهش نیابد زیرا نگهداری مواد غذایی در فریزر سبب می شود بخش مهمی از مواد مغذی، ویتامین ها و املاح آن از بین برود.

هنگامی که پیاز یا سیر را سرخ می کنیم از ارزش غذایی آن کاسته می شود زیرا هر فرآیندی روی مواد غذایی و خوراکی تازه انجام شود، باعث می شود میزان مواد مغذی موجود در آن کاهش یابد. اگر این پیازداغ و سیرداغ را به مدت طولانی فریز کنیم ، بخش دیگری از مواد مغذی موجود در آنها از بین می رود و فقط کمی از عطر پیاز و سیر در آنها باقی می ماند.

با این حال اگر سیر و پیازی که قرار است سرخ و فریز شوند، سالم باشند و با روش صحیحی سرخ و فریز شوند، هیچ ماده سمی و مضری در آنها آزاد نخواهد شد اما مصرف چنین محصولاتی دیگر ارزش تغذیه ای خاصی برای بدن نخواهد داشت.

نکاتی در مورد فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ: هر فرایندی روی مواد غذایی و خوراکی تازه انجام شود، باعث می شود میزان مواد مغذی موجود در آن کاهش یابد. هرچقدر این فرآیند بیشتر و شدیدتر باشد، افت ارزش تغذیه ای آن خوراکی خاص بیشتر خواهد بود.

این موضوع در مورد سیر و پیاز هم صدق می کند؛ وقتی یک بار سیر یا پیاز خام و تازه سرخ شود، بخش مهمی از مواد مغذی، ویتامین ها و املاح آن از بین می رود و وقتی که پیازداغ و سیرداغ برای مدت طولانی فریز شوند و پس از مدتی برای مصرف دوباره، از حالت یخی خارج شوند، بخش دیگری از مواد مغذی موجود در آنها از بین می رود.

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ1

این هم جالبه: آموزش شستن لباس لینن تابستانی که دوامش رو بالا می بره!

پیازداغ ها و سیرداغ هایی که برای استفاده ماهانه فریز می شوند، فقط کمی از عطر پیاز و سیر را در خود نگه می دارند و موادمغذی آنها نسبت به پیاز و سیر تازه یا حتی آنهایی که تازه به تازه سرخ و مصرف می شوند، به شدت پایین می آید.

ضمن اینکه عطر و طعم این محصولات یخی هم با انواع تازه شان تفاوت چشمگیری دارد.

اگر سیر و پیازی که قرار است سرخ و فریز شوند، سالم باشند و با روش صحیحی سرخ و فریز شوند، هیچ ماده سمی و مضری در آنها آزاد نخواهد شد اما مصرف چنین محصولاتی دیگر ارزش تغذیه ای خاصی برای بدن نخواهد داشت.

پیاز داغ را چگونه در فریزر نگهداری کنیم؟

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ: ابتدا پیاز یا سیر های سالم را انتخاب کنید و آنها را خلالی کرده و چند دقیقه در آب در حال جوش قرار دهید . سپس پیازها را آبکش کرده و آنها را روی پارچهای پهن کنید تا آب آن گرفته شود.

پس از گرفته شدن آب پیازها، آنها را با روغن سرخ کرده ودر حین سرخ کردن بدان زرد چوبه و کمی نمک اضافه نمایید . پیازهای سرخ شده را در آبکش فلزی ریخته تا روغن آن کاملا خارج گردد.

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ2

پس از روغن گیری و خنک شدن، پیاز ها را به چند قسمت تقسیم کنید؛ مقداری از آن ها را داخل ظرف دربسته ریخته و داخل یخچال قرار دهید و مقدار بیشتر را در کیسه های فریزر یا کیسه های زیپ بریزید و با هواگیری کامل داخل فریزر قرار دهید.

در موقع نیاز از پیاز داغی که داخل یخچال است استفاده کنید و وقتی ظرف خالی شد، یک بسته از پیاز داغ های فریزری را از فریزر بیرون آورده و داخل همان ظرف بریزید و به مرور از آن استفاده کنید.

این هم جالبه: زبان بدن آدم های قوی: این 5 کار را هرگز انجام ندهید!

راهکاری برای کپک نزدن پیاز سرخ شده

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ: همانطور که در این بخش از رازهای خانه داری در نمناک گفته ایم برای اینکه پیاز سرخ شده شما سالم بماند و کپک نزند باید قبل از ریختن پیازها داخل ظرف، برای مدتی ظرف را بدون در داخل یخچال یا فریزر قرار دهید تا پیازها کاملا سرد شوند و بعد درب ظرف را ببندید.

در ظرف را نیز جداگانه داخل یخچال قرار دهید تا در آن نیز به خوبی سرد شود.سپس در ظرف را درست و کامل کیپ کنید و در فریزر یا یخچال بگذارید . این کار سبب می شود ظرف دیگر عرق نکند و پیازها کپک نزنند.

مدت زمان نگهداری پیاز داغ در فریزر

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ: 3 تا 6 ماه می توان پیاز منجمد را نگه داری نمود اما بهتر است پیاز داغ در طی 6 هفته مصرف شود، زیرا در طول 6 هفته پیاز عطر و طعم خوبی دارند اما بعد از این مدت طعم خود را از دست می دهند.

 

این مطالب هم جالبن:

ترفندهای سحر خیزی: اگه بیدار شدن از خواب برات سخته حتمن بخون!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا