;
سبک زندگیمهارت های زندگی

نپاشیدن روغن روی گاز با ترفند ساده آشپزهای حرفه ای که حتی مامان ها بلد نیستن!

نپاشیدن روغن روی گاز: یکی از دغدغه ها و شاید بتوان گفت معضلات آشپزی، پاشیدن روغن روی گاز و کثیف شدن فضایی است که در آن مشغول به کار هستید، است.

نپاشیدن روغن روی گاز

از آنجایی که هر مشکل راه حلی دارد، آشپزهای حرفه ای برای حل این مورد هم تکنیک و ترفندهایی دارند که در ادامه این مطلب سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی به آنها اشاره کرده ایم. پاشیدن روغن در ماهی تابه را می‌توانید با استفاده از ترفندهای زیر متوقف کنید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: عیب و ایراد های خوب: 7 عیب که شما رو دوست داشتنی تر می کنند!

1.کمک گرفتن از یک تکه نان

قبل از اضافه کردن هر ماده غذایی، یک تکه کوچک از نان را در روغن ماهی تابه قرار دهید. این کار می‌تواند به جذب رطوبت و کاهش پاشیدن روغن کمک کند.

نان

این هم جالبه: 4 تکنیک شناخت دیگران: با این راهکارهای ساده می‌توانید به راحتی اطرافیانتان را بشناسید!

2.اضافه کردن آرد به روغن

قبل از اضافه کردن ماده غذایی به تابه، کمی آرد به روغن اضافه کنید. آرد با جذب آب باقیمانده در تابه، از پاشیدن روغن جلوگیری می‌کند.

3.خشک کردن ماهی تابه

قبل از اضافه کردن روغن، مطمئن شوید که ماهی تابه خوب خشک شده است. این کار باعث تبخیر آب موجود در تابه و در نتیجه جلوگیری از پاشیدن روغن می شود.

4.استفاده از نمک

نپاشیدن روغن روی گاز، چنانچه حباب‌های روغن به شدت در حال پاشیدن روی اجاق گازتان هستند، کمی نمک روی آنها بپاشید. این کار باعث جذب رطوبت و فروکش کردن حباب‌های روغنی می‌شود.

نمک پاشیدن و نپاشیدن روغن روی گاز

5.خشک کردن ماده غذایی

نپاشیدن روغن روی گاز، مواد غذایی که قصد سرخ کردنشان را دارید، ممکن است دارای آب باشند که وجود این آب هنگام سرخ‌کردن باعث پاشیدن روغن می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، مواد غذایی را قبل از اضافه کردن به تابه خوب خشک کنید.

6.استفاده از ماهی تابه‌های عمیق

انتخاب ماهی تابه‌هایی با سطح عمیق می‌تواند باعث کاهش پاشیدن روغن روی اجاق گاز و فضای محل آشپزی شما شود.

7.استفاده از محافظ توری

برای حفاظت از سطح آشپزخانه، می‌توانید یک محافظ توری یا الک فلزی روی آن قرار دهید. بخارات تولید شده از غذاهایی که در حال پختن هستند، از طریق این منافذ تبخیر می‌شوند، اما روغن در داخل تابه باقی می‌ماند، که این کار به جلوگیری از آلودگی و کثیفی سطح آشپزخانه کمک می‌کند.

8.استفاده نکردن از درپوش

برخلاف تصور بسیاری از شما، بهتر است هنگام سرخ کردن مواد غذایی از درپوش خودداری کنید، زیرا استفاده از آن ممکن است باعث ایجاد رطوبت داخل تابه شده و به افزایش پاشیدن روغن منجر شود.

9.کنترل دما

نپاشیدن روغن روی گاز، مطمئن شوید که دمای روغن در حد مناسب (حدود 180 درجه) باقی مانده و دمای زیادی به آن ندهید، زیرا دمای بیش از حد می‌تواند باعث افزایش پاشیدن روغن شود.

10.آرام تر اضافه کردن مواد غذایی به ماهیتابه

نپاشیدن روغن روی گاز، هنگامی که می‌خواهید غذا را به تابه اضافه کنید، بهتر است آن را به آرامی و با دقت از ارتفاعی کمی بالاتر از تابه به داخل آن بریزید. حتی میتوانید به جای اینکه مواد غذایی را یکباره داخل ظرف بریزید، از انبر یا وسایل دیگری برای این کار استفاده کنید.

 

این مطالب هم جالبن:

گیاهان دفع کننده حشرات از آپارتمان شما در تابستان!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا