;
سینمافرهنگ و هنر

بهتر از جومونگ+داستان سریال جدید گونگ بوک جایگزین جومونگ 2

داستان سریال شاه ته جویونگ: با رویکرد جدید شبکه تماشا در پخش سریال های جدید و پخش نشده از صدا و سیما، سریال شاه ته جویونگ قرار است بزودی برای پخش از شبکه تماشا آماده شود.

با توجه به رویکرد جدید شبکه تماشا این شبکه در نظر دارد سریال های خارجی جدید را روانه انتن خود کند که با استقبال بسیاری از مخاطبان رو به رو شده است و باعث شده بازدید از شبکه تماشا درصد چشمگیری داشته باشد.

داستان سریال شاه ته جویونگ

این درام حماسی درباره شاه جویونگ و قهرمانان دوره سلطنت بال هائه ست که به سال1300 قبل بر میگردد.نقش دائه جویونگ را “چویی سو جونگ” یا همان “گونگبوک جانگ بوگو”در امپراطور دریا بازی میکند.

سریال شاه ته جویونگ

تلویزیون کره با پخش سریال شاه دائه جویونگ King Dae Jo Young در سال ۲۰۰۷ ، اغلب مردم کره وحتی مردم سایر کشور ها که بیننده چنین سریال های تاریخی هستند ، به خود جلب کرده است درایران نیز طرفداران بی شماری را به خود جذب نمود

به طوری که اکنون از اکثر افرادی که سریال های تاریخی کره را دنبال می کنند پرسیده شود ، بهترین سریالی که تاکنون دیده اید نام ببرید ، اکثراً نام سریال شاه دائه جویونگ را به زبان خواهند آورد…

دائه جویونگ یا ته جویونگ (به کره‌ای:대조영)، درام تاریخی محصول سال ۲۰۰۶ کرهٔ جنوبی با بازی چوی سو جونگ است که در سال ۲۰۰۶ از شبکهٔ کی‌بی‌اس پخش گردید.

 

داستان سریال شاه ته جویونگ

داستان این سریال پیرامون سقوط و فروپاشی گوگوریو و تاسیس بالهایی می‌باشد.

این سریال در ابتدا برای ۱۰۰ قسمت برنامه‌ریزی شده بود ولی به دلیل استقبال زیاد ازین سریال در کره ۳۴ قسمت اضافه شد.

موضوع این سریال مربوط به زمان حکومت آخرین پادشاه گوگوریو (بوجانگ) می‌باشد. در این دوره امپراطوری تانگ، گوگوریو را سوژهٔ حمله قرار داده و لشکرکشی آن‌ها همیشه از منطقه لیائودونگ شروع می‌شود که به دلیل کوهستانی بودن آن منطقه و رهبری فرد لایقی به نام یانگ مانچون، فرماندار قلعه آنسی، همیشه برای گوگوریو پیروزی می آورد. در اولین حملهٔ تانگ به گوگوریو، در این قلعه پسری به دنیا می‌آید که به گفتهٔ ستاره‌شناسان در آینده امپراتور خواهد شد و این شایعه دهن به دهن به پایتخت و به گوش یئون گائه سومون، سپهسالار گوگوریو، می‌رسد. او که برای جنگ با تانگ همراه ارتش به انسی می‌رفت با شنیدن این شایعات خشمگین شد و هنگام رسیدنش به دنبال آن بچه گشت. پدرش ته جونگ‌سانگ، یک سردار ساده ارتش است نیز تلاش می‌کند تا وانمود کند فرزندش دختر است اما موفق نمی‌شود و پس از ماجراهایی می‌گریزند و مجبور می‌شود همسر و فرزندش را به رودخانه بیندازد و خود سربازان را عقب نگه دارد که در این بین تعدادی ماهی‌گیر، همسر و فرزندش را یافته و وقتی هویت آن دو را می‌فهمند به پایتخت تحویل می‌دهند.

وزیر جنگ نیز شخصاً به این قضیه رسیدگی می‌کند و چون دلش به حال نوزاد سوخته بود وی را به عنوان یک برده بزرگ می‌کند. این بچه که دائه جویونگ نام دارد با ذکاوت و پشت کار خودش به تدریج مراحل پیشرفت را طی نموده و وقتی به سن جوانی می‌رسد هویت خویش را می‌یابد و سپهسالار نیز به او اجازه رفتن می‌دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + سه =

دکمه بازگشت به بالا