;
فرهنگ و هنرهنرمندان

بلایی که تسو سر سوسانوی واقعی آورد+ محتوای آزار دهنده!

عاقبت سوسانو: سریال افسانه جومونگ یکی از بهترین سریال‌های کره‌ای در ژانر حماسی رزمی با بازی سونگ ایل گوک است که پرطرفدارترین سریال در کره جنوبی در مدت زمان پخشش (81 قسمت) بود. با بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

این سریال نه تنها در کره جزو پرطرفدارترین ها بوده بلکه در ایران هم به شدت محبوب شد و حتی بازپخشش نیز بازدید زیادی دارد. در جومونگ 1 مخاطبان با سرنوشت بانو سوسانو تا جایی که عالیجناب جومونگ را ترک کرد، آشنا شدند، اگر می خواهید بدانید بعد از ترک گوگوریو چه بر سر سوسانو، بیریو و اونجو آمد؛ این بخش از فرهنگ و هنر مجله گفتنی را از دست ندهید.

جالبه ببینید: سکانس سانسور شده در سریال امپراطور افسانه ها!

عاقبت سوسانو و فرزندانش چه شد؟

سوسانو و جومونگ

سوسانو یا سوسونو با نام کامل یون سوسانو دختر ارشد گومسئو دانگون(یون تابال)، فرمانروای جولبون و فرمانده قبیله گیرو بود که بعد از مرگ همسرش ووتائه به همسری جومونگ درآمد و ملکه گوگوریو شد اما پس از بازگشت همسر اول جومونگ همراه پسرش یوری در سال 17 قبل از میلاد، سوسانو برای جلوگیری از درگیری احتمالی میان پسرانش بیریو و اونجو و یوری بر سر جانشینی گوگوریو از مقامش کناره گیری کرد و گوگوریو را همراه با فرزندانش و پدرش یون تابال و عده ای از مردم ترک کرد.

گرچه حکومت گوگوریو معتقد بود سوسانو و فرزندانش با میل خود از گوگوریو رفتند اما مردم باکجه معتقد بودند که سوسانو با میل خود گوگوریو را ترک نکرد و توسط جومونگ از گوگوریو رانده شد.

سرانجام سوسانو و گروهش پس از 18 ماه به جنوب رسیدند و اونجو در هانام و بیریو در میچوهول، که تصور می شود اینچئون، کره جنوبی امروزی باشد، ساکن شدند.

سرزمین میچوهول غیرقابل سکونت بود، بنابراین بیریو و مردمانش به پیش اونجو رفته و خواستار پادشاه شدن بیریو برای حکومت در آنجا شدند اما اونجو مخالفت کرد و بیریو به هانام حمله کرد و پس از شکست اقدام به خودکشی کرد و حکومت باکجه شکل گرفت، سوسانو در بنیان گذاری حکومت باکجه نقش اساسی داشت.

 

عاقبت سوسانو

بانو سوسانو در سال 6 قبل از میلاد در سن 61 سالگی از دنیا رفت. برخی مرگ سوسانو را طبیعی و برخی دیگر مسمویت توسط تسو(دائه سو) می دانند.

برایتان جالب خواهد بود

بازیگران خردسال بچه های آسمان چه شکلی شده اند+ بزرگسالی و سرنوشت تلخ

دخترهای جذاب آرنولد+ عکس پسرهاش

خانوم نقلی و خوشگل علیرضا بیرانوند با لباس شب در تولدش!

زن ایرانی سیدورف که خیلی خفن و جذابه+ عکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا