;
سینمافرهنگ و هنر

عشق های سمی در سینما که در دنیای واقعی روانشناس لازم بودن!

عشق های سمی در سینما

فیلم های عاشقانه برای ما الهام بخش اند و دوست داریم عشق پرشور و حرارتی مانند آنچه در آن ها به تصویر کشیده می شود را در زندگی واقعی تجربه کنیم. اما بعضی از شناخته شده ترین و محبوب ترین زوج های عاشق سینما در حقیقت نمونه ای از رابطه عاطفی سمی هستند.

همچنین ببینید: باشگاه سپاهان: صفحات رشد آرات حسینی نابغه ایرانی بسته شده، واکنش پدر و مادر آرات چیست؟

جک و رز در «تایتانیک»

رابطه ی جک و رز برای بیشتر از ۲۰ سال یکی از محبوب ترین داستان های عاشقانه ی سینما بوده است. اما اگر خوب به آن فکر کنید می بینید که آن ها اصلاً رابطه ی خوبی نداشتند. از زمانی که جک جلوی خودکشی رز را می گیرد تا لحظه ی مرگش در آب های منجد اقیانوس اطلس، تنها اندکی بیش از ۴۸ ساعت سپری می شود.

شاید به عشق در نگاه اول اعتقاد داشته باشید، اما حقیقت آن است که شکل گیری عشق و یک رابطه ی سالم و همینطور شکل گیری تعهد، ارتباطی در سطوح مختلف، اعتماد و حس احترام عمیق نسبت به یکدیگر، امر زمان بری است که به طور حتم ۲ روز برای آن کافی نیست. بنابراین رابطه ی آن ها از سر هوس بود نه عشق واقعی.

علاوه بر این، جک و رز علیرغم شیمی قوی ای که بین آن ها برقرار بود، نقاط اشتراک چندانی با یکدیگر نداشتند. شاید اگر جک نجات می یافت و رابطه ی آن ها ادامه پیدا می کرد، با یکدیگر به مشکلات بزرگی برمی خوردند.

اینم جالبه: مصاحبه جذاب با ایرم دریجی و 13 حقیقت جالب درباره زندگی خصوصی اش!

جان و جین در «آقا و خانم اسمیت»

عشق های سمی در سینما1

رابطه ی آن ها بر پایه ی دروغ از هر دو سمت شکل می گیرد. آن ها گرچه در ابتدا با یکدیگر شاد هستند، اما در ازدواجی گرفتار می شوند که برای هر دوی آن ها خفقان آور و ارضا نکننده است.

همچنین ببینید: حدس بزن این عکس نوجوانی کدوم بازیگر معروف هالیووده؟ اصلا باورت نمیشه!

راس و ریچل در «دوستان»

ریچل و راس یکی از محبوب ترین زوج های سریال «دوستان» هستند. اما رابطه ی آن ها فراز و نشیب زیادی دارد. راس شریک عاطفی خوبی برای ریچل نیست. او دائماً پای دیگران را به رابطه ی خود و ریچل بازمی کند تا بتواند او را تحت کنترل درآورد.

با توجه به همه ی دروغ ها و فریب هایی که راس در رابطه شان به کار می گیرد، او در حقیقت یک شریک عاطفی کنترل گر است. بعد از ازدواج تصادفی شان با یکدیگر در لاس وگاس، علیرغم خواست ریچل، راس از جدا شدن از او خودداری می کند. راس بسیاری از اوقات نشان می دند که احساس می کند صاحب ریچل است، موضوعی که اصلاً عاشقانه نیست.

ادوارد و بلا در «گرگ و میش»

علیرغم محبوبیت فراوانش، مجموعه فیلم «گرگ و میش» که در آن بلای ۱۷ ساله به ادوارد کالن، خون آشامی ۱۰۴ ساله دل می بندد، از جهات مختلف رابطه ای سمی را به تصویر می کشد که اختلاف سنی بلا و ادوارد تنها یکی از آن ها است. بلا سن کمی دارد و هنوز دقیقاً نمی داند شایسته ی چیست. برعکس، ادوارد موارد زیادی از ویژگی های کلیشه ای یک شریک عاطفی سمی را از خود بروز می دهد.

اولین و مهم ترین آن ها این است که او به عمد سعی می کند بلا را از بقیه، از جمله پدر و مادرش دور نگه دارد. ادوارد به مرزبندی های بلا احترام نمی گذارد، او را بارها تعقیب می کند، بی اجازه وارد خانه اش می شود و هر شب خوابیدن او را تماشا می کند.

کریستین و آناستازیا در «۵۰ طیف خاکستری»

گرچه فرانشایز «۵۰ طیف خاکستری» به موفقیت و محبوبیت زیادی دست یافت، اما رابطه ی شخصیت های اصلی آن اصلاً سالم نیست. آناستازیا دختری بی تجربه با اعتماد به نفس پایین است که تا پیش از این تجربه ی رابطه عاطفی را نداشته و کریستین از همین موضوع سوء استفاده می کند.

کریستین مردی حسود و کنترل گر است که برای کنترل زندگی آناستازیا دست به هر کاری می زند. او را تعقیب می کند و همه ی هم و غمش این است که او کجا و پیش چه کسی است. از همه ترسناک تر اینکه حتی شرکتی که آناستازیا در آن کار می کند را می خرد. رابطه ی کریستین و آناستازیا در حقیقت بر پایه ی سلطه گری و مشکلات روانی است.

نوآ و الی در «دفترچه خاطرات»

رابطه ی نوآ و الی از همان ابتدا مشکل دار است. بعد از آشنایی آن ها با یکدیگر، الی به نوآ نه می گوید، به همین دلیل نوآ خود را از یک چرخ و فلک آویزان می کند و الی را تهدید می کند که اگر به بیرون رفتن با او رضایت ندهد خود را به پایین پرت خواهد کرد. این رفتار نه عاشقانه، بلکه بازی گرفتن احساسات دیگران برای رسیدن به اهداف خود است.

آن ها اغلب با یکدیگر مشاجراتی دارند که تبدیل به دعوا می شود. وقتی بعد از ۱۴ سال بی خبری از یکدیگر بار دیگر همدیگر را ملاقات می کنند، نوآ الی را تشویق می کند تا به نامزدش خیانت کند و با او وارد رابطه شود.

رومئو و ژولیت در «رومئو + ژولیت»

رابطه عاشقانه ی زوج فیلم «رومئو + ژولیت» با همه ی محبوبیتش در حقیقت رابطه ای سمی است. آن ها دو نوجوان خام هستند که هوس را با عشق واقعی اشتباه می گیرند و در عرض چند روز باهم ازدواج می کنند.

رابطه ی آن ها از همان ابتدا به دغدغه ی هر دویشان تبدیل می شود و با از دست رفتن جان شان به خاطر رابطه ای که حتی یک هفته طول نمی انجامد به پایان می رسد.

این مطالب هم جالب هستند:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =

دکمه بازگشت به بالا