;
فرهنگ و هنرهنرمندان

مقایسه چهره نفرتیتی در سریال یوسف پیامبر با نفرتیتی واقعی+ عکس

مقایسه چهره نفرتیتی در سریال یوسف پیامبر با نفرتیتی واقعی که به تازگی بازسازی شده در میان کاربران شبکه های اجتماعی در ایران بحث برانگیز شده است. بسیاری از کاربران در ایران به شباهت بسیار کم لیلا بلوکات بازیگر سریال یوسف پیامبر به نفرتیتی واقعی اشاره کرده اند اما طرفداران معتقدند که این بازسازی باعث شده تا بیشتر به نزدیک بودن ظاهری این بازیگر به ملکه مصری معروف پی ببرند!

در ادامه چهره واقعی این ملکه باستانی را ببینید و با نفرتیتی در سریال یوسف پیامبر با بازی لیلا بلوکات مقایسه کنید. نظر شما چیست؟

جالبه ببینید: خوشگذرانی عشقولانه هما دور از چشم نقی معمولی در جگرکی!

مقایسه چهره نفرتیتی در سریال یوسف پیامبر با نفرتیتی واقعی

مقایسه چهره نفرتیتی در سریال یوسف پیامبر با نفرتیتی واقعی

جالب است بدانید که این بازسازی مخالفان و موافقان زیادی در سرتاسر دنیا داشته است برای مثال بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی از رنگ پوست مجسمه ملکه نفرتیتی راضی نبودند و اعتراض کردند که چرا رنگ پوست صورت یک ملکه مصر باستان، سفید است. بسیاری از دانشمندان معتقدند که مصریان باستان نسبت نزدیکی با جمعیت اروپایی‌ها داشته و به همین دلیل هم رنگ پوست روشنی داشته‌اند.

جالبه ببینید: تغییر چهره صهبا شرافتی روناک سریال نون خ /چقدر فرق کرده!!!

به گفته دانشمندان، طیف تناژ رنگ پوست مصریان بسیار گسترده بوده است: از قهوه‌ای روشن تا قرمز، زرد و مشکی. معمولا رنگ پوست مردان تیره‌تر از زنان بوده چراکه فعالیت مردان در محیط بیرون از خانه بیشتر بوده است.به گفته متخصصان، تندیس جدید نفرتیتی شباهت زیادی به چهره واقعی این ملکه باستانی دارد.

چهره واقعی نفرتیتی
دانشمندان با استفاده از اسکن‌های سه‌بعدی صورت مومیایی ۳۴۰۰ ساله ملکه مصری باستان را بازسازی کردند!

به گزارش Daily Mail، نِفِرتیتی یا نِفرتی‌تی همسر بزرگ سلطنتی (همسر اصلی) فرعون مصر، آخناتون بود. او و همسرش به خاطر یکتاپرستی و تغییر دین در تاریخ فراعنه پرآوازه هستند. نفرتیتی همچنین در تاریخ مصر به خاطر گردن کشیده و زیبایش مشهور است. به گفته برخی مورخان، نفرتیتی در طول حیات خود شش دختر به دنیا آورد.

بازسازی چهره ملکه نفرتیتی ۵۰۰ ساعت به طول انجامیده است و طراحانی از دیور جواهرات او را به صورت دستی ساخته‌اند. چهره ملکه نفرتیتی، مادرخوانده فرعون توت‌عنخ‌آمون، با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی تصویربرداری سه‌بعدی بازسازی شده است.

بازسازی چهره نفرتیتی

با این حال پوست صورت این ملکه ۳۴۰۰ ساله اعتراضات زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است. دانشمندان دانشگاه بریستول صورت این ملکه باستانی را به صورت دیجیتال نقشه‌برداری کردند. این کار انجام شد تا بازسازی چهره نفرتیتی بادقت تمام صورت گیرد و شامل همه ویژگی‌های صورت او شود.

الیزابت دینز، باستان‌شناس و هنرمند، ۵۰۰ ساعت وقت صرف بازسازی صورت این ملکه کرده است.

این مجسمه فوق‌العاده دقیق‌ترین تصویر از ظاهر ملکه نفرتیتی، معروف به «بانوی جوان»، در زندگی واقعی است. به عقیده برخی از دانشمندان ملکه نفرتیتی مادر بیولوژیک فرعون توت‌عنخ‌آمون بوده است.

ملکه نفرتیتی که ۳۳۰۰ سال پیش، از ۱۳۵۲ تا ۱۳۳۶ قبل از میلاد مسیح، بر مصر حکومت کرد، یا مادر واقعی فرعون توت‌عنخ‌آمون است یا مادرخوانده اوست. نام کامل نفرتیتی «نفرنفریوتن نفرتیتی» به معنای زیباترین زیباروی آتن بود. قدرت او در قرن چهاردهم قبل از میلاد مسیح چنان زیاد بود که القاب زیادی، از جمله «بانوی همه زنان»، به او داده شد.

سازمان میراث فرهنگی مصر به دکتر ایدن دادسن، باستان‌شناس دانشگاه بریستول، اجازه داد تا برای مطالعه مومیایی ملکه نفرتیتی محافظ شیشه‌ای این مومیایی را بردارد. دادسن از آخرین تکنولوژی تصویربرداری سه‌بعدی استفاده کرد تا صورت این مومیایی را به صورت دیجیتال نقشه‌برداری کند و بتواند کپی از سر او بسازد.

برایتان جالب خواهد بود

جدیدترین تصاویر بیرون سریال بانو سویای معروف در سریال جومونگ

تغییر چهره پسر فهیمه در سریال پایتخت+ عکس بیرون سریال

برای اولین بار: ژست های منشوری زنان حرمسرای ناصرالدین شاه قاجار+ تصاویر رنگی

جدیدترین تصاویر بیرون سریال بانو چیریانگ زن گونگ بوک در سریال امپراطور دریا

زندگی تلخ بازیگر بامشاد: بخاطر زنم در خیابان آواره شدم+ عکس زنش

تصاویر جدید بانو سولان زن تسو در سریال جومونگ+ آقایان نبینند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا