;
فرهنگ و هنرهنرمندان

مهاجرت هلیا حسینی دانشمند جوان ایرانی: دختری که آمریکایی ها را متعجب کرده کیست؟

مهاجرت هلیا حسینی دانشمند: هلیا حسینی متولد سال 1381 از شهر تهران است. او را به عنوان جوانترین متقاضی کنکور سراسری ایران می شناسند. وی در سن 15 سالگی مدرک دیپلم خود را اخذ کرده و در همان سال (1396) در کنکور رشته تجربی شرکت کرده است.

هلیا رتبه 35 رشته تجربی در کنکور سراسری 96 را کسب کرده و جزو یکی از نوابغ ایرانی محسوب می شود. او تا چند وقت اخیر در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل بود.

هلیا حسینی helia hosseini علاقه بسیار زیادی به مطالعه و تحقیقات در زمینه پزشکی داشته اما در کنار رشته پزشکی به کار طراحی هم مشغول است. او علاوه بر زبان فارسی، به زبانهای انگلیسی، آلمانی و فرانسوی تسلط دارد و اکثر مواقع در اوقات فراغت پیانو می نوازد.

مهاجرت هلیا حسینی دانشمند عکس1

هلیا حسینی گفت: من در سال 1396 جوانترین شرکت کننده کنکور بودم و رتبه 35 منطقه و 95 کشوری در رشته تجربی را کسب کردم. علاوه بر کنکور تجربی در کنکور زبان هم شرکت کردم و رتبه 4 در رشته زبان را کسب کردم.

من کلاس اول ابتدایی را خواندم و در سال بعد یعنی در سن 8 سالگی، مقطع دبستان را به صورت جهشی خواندم و در سن 9 سالگی وارد مقطع راهنمایی شدم.

مهاجرت هلیا حسینی دانشمند جوان

وی اخیرا به کشور آمریکا که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان بوده، مهاجرت کرده و اکنون دانشجوی رشته پزشکی و جوان ترین دانشمند دانشگاههای آمریکا می باشد. خانم حسینی در اردیبهشت سال 1401 با انتشار ویدیو از خود در شبکه های اجتماعی که در حال ارائه کنفرانس در دانشگاه های آمریکا بود، مردم را مجذوب خود کرده است.

مهاجرت هلیا حسینی دانشمند عکس2

مهاجرت هلیا حسینی دانشمند: اکثر مردم خانم حسینی را با حضور در مسابقه برنده باش می شناسند. هلیا به همراه خانوادش برای پیشرفت و آینده شغلی به کشور آمریکا مهاجرت کرده است. در حال حاضر خانم حسینی در رشته پزشکی دانشگاه کالیفرنیا آمریکا که جزو بهترین دانشگاه های جهان بوده، مشغول به تحصیل می باشد.

از سوی دانشگاه های پزشکی و مهندسی آمریکا از خانم حسینی دعوت شده که به گروه تحقیقاتی در آمریکا ملحق شوند و در مورد آثار آسیب های تروماتیک مغزی تحقیق انجام دهند. تحقیقات وی برای یافتن انواع روشهای درمانی جهت جلوگیری از بروز ضایعات عصبی در انسان هایی که در معرض ضربه به مغز قرار دارند.

این خانم تاکنون چند پروژه و مقالات علمی تالیف کرده و یک تحقیق با موضوع تجمع پروتئین را به نام خود ثبت کرده است. در حال حاضر وی به عنوان پژوهشگر در حوزه ی نوروتروما، آگاهی بخشی در مورد ترومای سر در اثر رفتارهای خشونت آمیز در میان قربانیان کودک آزاری، خشونت علیه جوانان نیز مشغول به فعالیت است.

هلیا حسینی در برنده باش

مسابقه برنده باش یک نوع مسابقه اطلاعات عمومی بوده که در سال 1397 با اجرای محمد رضا گلزار از شبکه سه سیما پخش شده است. در سال 1397 دختری 16 ساله با نام هلیا حسینی که دانشجوی سال دوم رشته پزشکی بوده در این مسابقه شرکت کرده بود.

حرف های هلیا در مسابقه برنده باش و استعدادهای او توجه گلزار و بینندگان را جذب کرد و همه حیرت زده شده بودند. با توجه به هوش و استعداد هلیا حسینی در برنده باش ، محمدرضا گلزار به او گفت: به نظرم 100 میلیون رو باید به شما تقدیم کنیم که در نتیجه هلیا توانست 100 میلیون تومان رو از آن خود کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا