;
فرهنگ و هنرهنرمندان

نکات جالب در مورد حبیب لیسانسه ها (هوتن شکیبا) از زبان خودش که نمی دانستید!

نکات جالب در مورد حبیب لیسانسه ها: هوتن شکیبا متولد 24 خرداد 1363 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصل لیسانس رشته کارگردانی از دانشگاه سوره و فوق لیسانس بازیگری از دانشگاه هنر می باشد که مهارت فوق العاده ای در صداپیشگی نیز دارد. با معرفی هنرمندان از بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: پست احساسی ارسطو سریال پایتخت در حمایت از سارا و نیکا!

۱.از تهران تا سنندج

متولد شده تهرانم ولی در سنندج بزرگ شدم و بیشتر خود را سنندجی می دانم، در خانواده بزرگ شدم که مادرم معلم ابتدایی و پدرم کارمند اداره کشاورزی بود.

هوتن-شکیبا

بیوگرافی هوتن شکیبا، من فرزند دوم هستم و برادرم «هومن» نقاش است و دو دایی ام هادی و مهدی ضیاءالدینی نیز نقاش و مجسمه ساز هستند.

این هم جالبه: تیپ نانسی عجرم و دخترش در دبی + عکس

 

۲.اولین بازی در مدرسه

اولین بار مقطع چهارم ابتدایی در مدرسه نمونه مردمی انقلاب در شهر سنندج با تشویق معلم پرورشی ام بازی در تئاتر مدرسه را تجربه کردم. گذشت تا اینکه وقتی دبیرستانی بودم یک فیلم کوتاه برای جشنواره دوربین های خانگی ساختم.

جالبه: شغل پدر علی شادمان کرک و پر همه را ریخت+ حقایق جدید از زندگی شخصی

۳۲-1

جالب است: جوک های بی مزه ولی خنده دار حبیب لیسانسه ها

 

۳.مخالفت پدر و جانورشناسی

بیوگرافی هوتن شکیبا،  مادرم زیاد مخالف بازیگریم نبود اما پدرم دائم می‌ گفت با جدی گرفتن تئاتر به هیچ کجا نمی‌ رسی، همین شد که به سراغ علاقه دومم جانورشناسی رفتم.

دبیرستان تجربی خواندم، همین شد که به این رشته علاقه‌ مند شدم، پدر هم که می‌ دید به جانورشناسی علاقه پیدا کردم تشویقم می‌ کرد.

گذشت تا روزی که پدرم گفت: پسرم هر چقدر فکر می‌ کنم ، الان همه آدم‌ های دکتر، مهندس هم بیکارند ! برو رشته ای را دنبال کن که دوستش داری.

این جمله پدر اوج عشق را در وجودم ایجاد کرد و از آن به بعد به دنیای علاقه‌ ام بازگشت م، پیش دانشگاهی هنر خواندم و تصمیم گرفتم در دانشگاه سینما بخوانم.

خیلی جالب: حقایق زندگی مهران مدیری؛ 20امین مرد قدرتمند جهان!

۴.از کار دانشجویی تا فیلم کوتاه

دوران دانشگاه تا می توانستم کار می کردم، سعی می کردم بازی هایم متفاوت باشد و این تفاوت همیشه از فانتزی که در ذهنم بود نشات می گرفت.

ببینید: هنرمندان ایرانی با بیماری خاص که شوکه می شوید+ عکس

بیوگرافی هوتن شکیبا، بعدا در دانشگاه چند فیلم کوتاه بازیکر کردم که آخرین آن فیلم کوتاه «خیابان خیلی خلوت» به کارگردانی سعید روستایی بود.

بیوگرافی-هوتن-شکیبا2

۵.ورود به سینما

بیوگرافی هوتن شکیبا، ورودم به سینما مقابل دوربین بهروز شعیبی در یک تله فیلم بود و پس از آن سال 1392 به پیشنهاد کاوه سجاد حسینی در فیلم «شب بیرون» بازی کردم.

سپس با پیشنهاد حبیب رضایی به فیلم «طبقه حساس» کمال تبریزی پیوستم و بعد از آن به فیلم «حق سکوت» هادی نائیجی از طرف محسن قرایی دعوت شدم.

پیشنهاد می شود: زوج دو رگه سریال زخم کاری با عکس سلفی پربازدید+ بیوگرافی

۴۳-1

۶.شهرت با تلویزیون

هوتن شکیبا سال 1393 در 30 سالگی به دعوت محمد بحرانی وارد صداپیشگی عروسک دیبی (دیوی) در کلاه قرمزی شد و به شدت کاراکتر این عروسک محبوب شد.

بیوگرافی هوتن شکیبا، او دو سال بعد با سریال «لیسانسه ها» به کارگردان سروش صحت با نقش حبیب به اوج شهرت رسید.

۷.سیمرغ بهترین بازیگر

سال 1397 در فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار نقش عبدالحمید ریگی را ایفا کرد و برای آن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر جشنواره فجر را گرفت.

جالبه: بازیگران جومونگ در گذر زمان چه شکلی شده اند

۸.از شهرت بدم نمی آید

نمی توانم بگویم از شهرت بدم می آید چون دروغ است، همه ما علاقه به دیدن شدن داریم، آمده ایم بازی کنیم تا دیده شویم در غیر اینصورت به کارهای اداری مشغول می شدیم که کسی ما را نشناسد. البته شهرت را من تا آن اندازه دوست دارم که فضای خصوصی خودم آسیب نبیند.

۹.تدریس

بیوگرافی هوتن شکیبا، از تدریس خیلی راضی هستم، تاثیرش را می بینم، دوست دارم اگر تجربه ی کسب کرده ام آن را به کسی انتقال دهم.

هوتن-شکیبا1

۱۰.علاقه به طنز

من کلا روحیه ام با طنز خیلی سازگار است، یعنی دنیای اطرافم را فانتزی می بینم و می توانم بگویم 60 درصد کارهایم در تئاتر بیشتر کمدی بود.

۱۱.هشت سال لیسانس خواندم

بیوگرافی هوتن شکیبا،  من دوره چهار ساله لیسانسم را هشت سال کش دادم فقط بخاطر اینکه در فضای کار دانشجویی آن بمانم و بعد از آن هم به همان بهانه دوباره فوق لیسانس خواندم.

واقعا آن هشت سال من همه اش در حال تمرین بودم و دوستانم شاهد بودند چقدر تلاش می کنم و کارم را دوست دارم.

۱۲.علاقه به کارتون

آن زمان انیمیشن خیلی زیاد دوست داشتم، همه کارتون ها را دوست داشتم و پدرم هم دوست داشت و وقتی کارتون شروع می شد پدرم را صدا می کردم. زمانی که بزرگتر شدم یادم می آید از بین کارتون ها ، «کوتلاست» خیلی هنری تر بود.

حبیب لیسانسه ها

۱۳.کمدین محبوب من

بیوگرافی هوتن شکیبا، چارلی چاپلین را خیلی دوست دارم و بیشتر فیلم هایش را در ویدئو دیدم و هنوز دارم، تمام کمدی کلاسیک ها و جدیدی ها را هم می دیدم.

۱۴.ازدواج

بیوگرافی هوتن شکیبا، هوتن شکیبا هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

۱۵.صداپیشه بچه و شاباش

هوتن شکیبا در سال 1401 با مجموعه عروسکی «مهمونی» به کارگردانی ایرج طهماسب صداپیشه دو عروسک «بچه گل فروش» و «شاباش» را برعهده داشت.

بیوگرافی هوتن شکیبا، صدای او همچون در مجموعه کلاه قرمزی (دیبی) در این مجموعه هم در دو کاراکتر بخصوص صدای بچه حسابی درخشید و مورد تحسین احاد مردم قرار گرفت.

فیلم ها

 1. ملاقات خصوصی – 1400
 2. تی تی – 1399
 3. ابلق – 1399
 4. عامه پسند – 1398
 5. شبی که ماه کامل شد – 1397
 6. موج اف ام، ردیف 48 – 1397
 7. هلن – 1394
 8. طبقه حساس – 1392
 9. حق سکوت – 1392
 10. شب بیرون – 1392

۵۴-2

سریال ها

 1. فوق لیسانسه‌ ها – 1398
 2. کلاه قرمزی 97 – 1397
 3. لیسانسه‌ ها 2 – 1396
 4. لیسانسه‌ ها – 1395
 5. رهایم کن ۱۴۰۲ (شبکه خانگی)

صداپیشگی

 1. کلاه قرمزی 94 – 1394
 2. کلاه قرمزی 93 – 1393
 3. مهمونی – 1401 (شبکه خانگی)

 

شاید برایتان جالب باشد

عکس های خفن و جذاب خواهر موهیول+ قلبت ضعیفه نبین!

معیارهای زیبایی مردان: زنان این ویژگی های ظاهری آقایان را دوست دارند!

جیهوپ با عکس های سربازیش آرمی های جهان رو غافلگیر کرد!

3 خواننده جذاب که در پیدا کردن عشق رکب خورده اند!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا