;
سرگرمی

بازسازی چهره واقعی شاعران ایرانی(حافظ و بقیه بزرگواران)+ تصاویر

بازسازی چهره واقعی شاعران ایرانی: در ادامه این مطلب از مجموعه سرگرمی مجله گفتنی تصاویری را ببینید از بازسازی چهره واقعی شاعران ایرانی توسط هوش مصنوعی. تا قبل از اختراع دوربین، تنها تندیس‌ها و نقاشی‌ها کمک می‌کرد تا چهره افراد برای همیشه ماندگار شود؛ تصاویری که تحت تاثیر ویژگی‌های فرهنگی و آیینی اغلب با اغراق همراه بود.

حالا، هوش مصنوعی موفق شده زمان را معکوس کند و خود را به‌دوران چهره های فرهنگی و قدیمی برساند و به ما نشان دهد که چهره شخصیت‌های ادبی بزرگی که می‌شناسیم در واقعیت به چه شکل بوده است.

بازسازی چهره واقعی شاعران ایرانی

باباطاهر همدانی
باباطاهر همدانی
حافظ شیرازی
حافظ شیرازی
خیام نیشابوری
خیام نیشابوری
سعدی
سعدی
عطار نیشابوری
عطار نیشابوری
مولانا
مولانا
رودکی
رودکی
فردوسی
فردوسی
خاقانی
خاقانی

فناوری هوش مصنوعی (AI) یکی از جذاب‌ترین فناوری‌های نوظهور در عصر حاضر است که توانسته تاثیر عمیقی بر طیف گسترده‌ای از صنایع بگذارد و همه جنبه‌های زندگی را متحول کند؛ اما منظور از هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) یا همان «Artificial Intelligence»، شبیه‌سازی هوش انسان در ماشین‌هایی است که برنامه‌ریزی شده‌اند تا مانند انسان فکر کنند و با اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنند، مدام خود را بهبود ببخشند. این اصطلاح، درباره هر ماشینی که ویژگی‌های انسانی مانند یادگیری و حل مسئله داشته باشد، به کار می‌رود. در یک کلام هوش مصنوعی به ماشین‌ها قدرت فکر کردن و یادگیری می‌دهد؛ یک فناوری که با هوشمند کردن ماشین‌ها، بر سرعت انجام کارها می‌افزاید و از خطاهای انسانی در صنایع می‌کاهد.

از کمک به بازیابی متون باستانی تا ترجمه زبان‌های منقرض‌شده، ترمیم آثار باستانی آسیب‌دیده یا کشف الگوهای پنهان؛ هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به یک ابزار مهم در میان باستان‌شناسان و تاریخ‌شناسان است و به آن‌ها کمک می‌کند تا تاریخ را زنده کنند.

برایتان جالب خواهد بود

کدام جانور است که اگر اسمش را وارونه کنیم، یک واحد اندازه گیری می شود؟

اگه هوش کارآگاهی داری، سریع بگو که کدوم مرد میتونه یک قاتل روانی باشه!؟

داستان زن های ملا و حاضرجوابی او به سوگلی هایش!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا