;
سرگرمی

دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی که حدود سی سال این دوستی ادامه پیدا کرده است.

دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی: سگ ها اغلب بهترین دوستان انسان ها در نظر گرفته می شوند، اما آنها را نگه دارید، زیرا دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی باعث شگفتی جهانیان شده است. بله، درست شنیدید، دوستی عجیبی که باعث می شود به معجزات زیر آب ایمان بیاورید. مقاله زیر را بخوانید زیرا دوستی این دو موجود زنده باعث تعجب همه شده است.

شروع دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی

هیرویوکی آراکاوا در طی یکی از غواصی های خود بیش از 25 سال پیش ،با یک راس کله گوسفند آسیایی (نوعی ماهی)به نام یوریکو  روبرو شد. ملاقات آنها باعث ایجاد ارتباط قابل توجهی شد و مرزهای بین انسان و قلمرو آبزیان را به چالش کشید.

از زمان برخورد اولیه آنها، پیوند بین آراکاوا و یوریکو به یک دوستی عمیق و پایدار شکوفا شد. هر زمان که آراکاوا به محل زندگی یوریکو نزدیک می شد، یک ضربه ساده روی یک تکه فلز، یوریکو را فرا می خواند که به سرعت در کنارش می آمد. در یک ویدیو، آراکاوا در حال به اشتراک گذاشتن یک بوسه ملایم با همسفر آبزی خود، که نمادی از دوستی خارق العاده آنهاست، مشاهده می شود.

شاید بپسندید: چیستان جالب 54: اگر من را داشته باشید، میخواهید من را به اشتراک بگذارید اگر شما من را به اشتراک بگذارید، من را دیگر نخواهید داشت، من چی هستم؟

دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی

دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی: برای سرگرم‌کننده‌تر کردن همه چیز، آراکاوا ادعا می‌کند که موجودی که یوریکو نام دارد، دارای چهره‌ای است که به طرز عجیبی یادآور انسان است . خوب، حداقل از یک زاویه خاص می تواند این گونه باشد. اما بهترین بخش  ماجرا اینجاست: او قسم می خورد که او را می شناسد. مثل این است که آنها شوخی های درونی یا درک پنهانی را به اشتراک می گذارند.

او در ادامه توضیح داد : «حدس می‌زنم می‌داند که من او را نجات دادم و زمانی که به شدت مجروح شد به او کمک کردم. فکر می‌کنم هر کسی می‌تواند با غذا دادن به حیوانات توجه آنها را جلب کند.» دهه ها از مشکلات سلامتی یوریکو می گذرد، اما او در حال پیشرفت است. با اطلاعات محدودی در مورد طول عمر آنها،بزرگی یک راس کله گوسفند آسیایی می تواند به 3.2 فوت(تقریبا یک متر) برسد .

آیا ماهی ها قادر به تشخیص چهره انسان ها می باشند؟

دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی: در مطالعه ای توسط دانشمندان توعی ماهی به نام، ماهی کماندار گرمسیری برای تشخیص چهره انسان با تف کردن آب روی تصاویر انتخاب شده روی مانیتور آموزش دیدند . حتی زمانی که با چهره‌های جدید روبرو می‌شدند، چهره‌ای که قبلاً آموخته بودند را به دقت انتخاب می‌کردند و فراتر از انتظارات بودند.

محققی در دانشگاه آکسفورد می‌گوید : «ماهی‌ها مغز ساده‌تری نسبت به انسان دارند و به طور کامل فاقد بخشی از مغز هستند که انسان‌ها برای تشخیص چهره از آن استفاده می‌کنند». با این حال، بسیاری از ماهی ها رفتارهای بصری قابل توجهی از خود نشان می دهند که آنها را به کاندیدایی ایده آل برای آزمایش اینکه آیا مغزهای ساده می توانند وظایف پیچیده را انجام دهند تبدیل می کند.

دنیای زیر امواج هرگز دست از شگفت زده کردن ما نمی کشد. و به همین دلیل، ابرانسان های واقعی با توانایی غیرعادی برای زندگی عملاً مانند ماهی وجود دارند. این افراد با اطمینان می توانستند شنا در عمق 200 فوتی زیر سطح اقیانوس را تا 13 دقیقه تصور کنند. به نظر می رسد این توانایی ها صرفاً نتیجه آموزش اختصاصی نیست.

لینک ویدئو را برای شما دوستان به اشتراک می گذاریم تا فیلم دوستی عجیب غواص ژاپنی با ماهی را مشاهده کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سه =

دکمه بازگشت به بالا