;
سرگرمی

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه که از نظر ایرانی ها عجیب نیست!

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: ترکیه یک کشور بسیار زیبا اما معروف به بعضی از عقاید خاص می باشد و جای تعجب نیست که بدانید در این کشور به بعضی از خرافات عقیده دارند و از همان دوران کودکی این خرافات را از مادربزرگ و پدربزرگ هایشان می شنوند که در این بخش از سرگرمی چند مورد از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

آن چه بسیار جالب است این است که بسیاری از این باورها برای ایرانی کاملا عادی ست و خرافه محسوب نمی شود!

بیایید ببینیم شما به چندتا از این موارد اعتقاد دارید؟؟

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه

1-نماد چشم زخم

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: مردم ترکیه به نماد چشم زخم به شدت اعتقاد دارند و هنگامی که احساس کنند فردی حسود دور و بر آن هاست، از این نماد استفاده می کنند تا بدشانسی برایشان اتفاق نیفتد. به همین دلیل استفاده از این نماد در کشور ترکیه به شدت رواج دارد.

2-لیوان شکسته

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در ترکیه مردم بر این عقیده هستند که وقتی یک لیوان می شکند، یعنی چشم و نظر اتفاق افتاده است و سریعاً باید جسم شکسته را جمع آوری کنند و آن را به جای دور از خانه ببرند.

3-ضربه زدن به چوب

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: یکی از خرافه های رایج در بین مردم ترک، این است که آن ها عقیده دارند اگر سه بار به چوب ضربه زده شود، شخص دچار بدشانسی خواهد شد بنابراین باید مراقب باشند که این کار را انجام ندهند.

4-بستن دکمه لباس

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه عکس1

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در ترکیه مردم بر این عقیده هستند؛ نباید دکمه های لباس خود را موقعی که مقابل یک شخص می ایستید، ببندید زیرا بدشانسی خواهد آورد اما برعکس این کار، یعنی باز کردن دکمه لباس، مقابل دیگران نیز اشکالی ندارد و حتی خوش یمن هم هست.

5-ریختن آب داخل لیوان

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در ترکیه مردم بر این عقیده هستند زمانی که شخصی قصد دارد به مسافرت برود، باید پشت سر او در جاده آب ریخت یا هنگامی که قصد دارد منزل را ترک کند، روی آیینه آب بریزند. با انجام این کار سلامت و سفر خوب را برای او تضمین می کنند.

6-شروع از سمت راست

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در ترکیه مردم بر این عقیده هستند که همه چیز باید از سمت راست شروع شود. به عنوان مثال زمانی که افراد می خواهند از رختخواب بیرون بیایند، باید با پای راست این کار را انجام دهند زیرا معتقدند که انجام دادن این کار با پای چپ، باعث اخبار بد می شود بنابراین برای این که هر چیزی انتهای مثبتی داشته باشد، باید از سمت راست شروع شود.

7-اجسام تیز

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: هرگز در ترکیه کسی را نمی بینید که یک جسم تیز را مقابل خود قرار داده باشد زیرا آن ها عقیده دارند که قرار گرفتن جسم تیز مقابل چشم، مثل چاقو یا قیچی، باعث جنگ و جدل در آینده خواهد شد.

8-زنگ زدن گوش

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در ترکیه مردم عقیده دارند وقتی که گوش یک نفر زنگ می زند، یعنی افرادی در حال صحبت کردن پشت سر این فرد هستند. اگر زنگ زدن در گوش چپ باشد، یعنی دیگران در حال بدگویی می باشند اما اگر در گوش راست باشد، یعنی دیگران در مورد خصلت های خوب این فرد صحبت می کنند.

همچنین بر این عقیده هستند که اگر چشم یک فرد پرش داشته باشد، نشان دهنده این است که اشخاصی می خواهند او را ملاقات کنند.

9-دست راست یا چپ

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در ترکیه عقیده ها بر این است هنگامی که کف دست کسی خارش می گیرد، یعنی مسئله مالی برای او در راه است. اگر کف دست چپ خارش بگیرد، یعنی این فرد پول از دست می دهد اما اگر کف دست راست خارش بگیرد، یعنی پول به دست می آورد.

10-عروس و داماد

عجیب ترین خرافات مردم ترکیه: در مراسم عروسی در ترکیه رسم است که عروس پایش را روی پای داماد می گذارد و این کار نشان دهنده این است که عروس پشتیبان و حامی داماد می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا