;
سرگرمی

چیستان خون سیاه: اون چیه که خون سیاه رو می خوره اما راه سفید میره؟

چیستان خون سیاه: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد. این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

خوب فکر کنید و بگویید؛ آن چیست که خون سیاه را می خورد اما راه سفید می رود؟

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان خون سیاه همراه باشید. شما در چیستان خون سیاه از سری مطالب بخش سرگرمی گفتنی به این سوال پاسخ دهید: آن چیست که خون سیاه را می خورد اما راه سفید می رود؟

چیستان خون سیاه

.

.

.

.

.

.

شما در معما یا چیستانی که امروز با آن روبرو هستید می توانید ضریب هوشی خود را محک بزنید. باید بدانید که پاسخگویی به معما در یک لحظه میزان اطلاعات عمومی شما را نشان می دهد.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان خون سیاه: “قلم نی” است.

چیستان خون سیاه2

برایتان جالب خواهد بود

داستان مرد باهوش و زن زیبا؛ ناز و کرشمه مرد را شل کرد!

چیستان پر و خالی: آن چیست که وقتی پر است راه می رود وقتی خالی است می ایستد؟

فقط باهوشا میتوانند در یک نگاه زنی که شوهری ثروتمند دارد را پیدا کنند!؟

کدام یک از این جفت ها یکسان نیستند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا