;
سرگرمی

چیستان: پرنده ای که حتی اگر وارونه شود باز هم پرنده می شود!

چیستان جالب پرنده: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

جالبه ببینید: بازی دبرنا یا دبلنا؛ از بازی های جذاب و قدیمی+مخصوص دورهمی

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان جالب پرنده همراه باشید. شما در مطلب امروز از سری مطالب بخش سرگرمی مجله گفتنی به چیستان جالب پرنده پاسخ دهید که آن چیست: پرنده ای که حتی اگر وارونه شود باز هم پرنده می شود!

چیستان جالب پرنده

چیستان: پرنده ای که حتی اگر وارونه شود باز هم پرنده می شود!

چیستان جالب پرنده

 

.

.

.

.

.

.

جواب چیستان جالب پرنده

آیا توانستید بفهمید که پاسخچیستان جالب پرنده چیست؟ اگر هنوز در حال فکر کردن هستید، بهتر است بیشتر تمرکز و فکر کنید. ما اطمینان داریم به پاسخ دست پیدا خواهید کرد. چیستان‌ها سوالاتی هستند که می‌توانند ذهن را به چالش بکشند. سوالاتی که نکاتی انحرافی یا استعاراتی دارند که مفهوم واقعی خود را ندارند. اگر شما هم علاقه‌مند به چیستان هستید همراه ما باشید.

.

.

.

.

.

.

 پاسخ چیستان جالب پرنده: زاغ

چیستان جالب پرنده2

 

برایتان جالب خواهد بود

چیستان: کدام حیوان را اگر برعکس کنید قرمز می شود؟

چیستان: اون چیه که بالا می ره ولی هرگز پایین نمی یاد؟

شخصیت شناسی چانه: از روی شکل چونه آدما رو بشناس+ نتایج جالب

چیستان: آن چیست که اتاق داره، هال نداره، دیوار داره، در نداره؟

داستان بی عقل خوشبخت و با عقل نکبت+ مثنوی معنوی

شخصیت شناسی چانه: از روی شکل چونه آدما رو بشناس+ نتایج جالب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا