;
سرگرمی

کشوری که به جوانان افسرده اش ماهی 25 میلیون پول می دهد!

کره جنوبی و جوانان افسرده: برخی از جوانان کره جنوبی به قدری از دنیا جدا شده اند که دولت پیشنهاد می کند به آنها پول بدهد تا دوباره وارد جامعه شوند. با مجله گفتنی همراه باشید.

اینم ببین: تست شخصیت احساس امنیت؛ با انتخاب یکی از 3 تا کوالا ببین چقدر احساس امنیت میکنی؟

برخی از جوانان کره جنوبی به قدری از دنیا جدا شده اند که دولت پیشنهاد می کند به آنها پول بدهد تا دوباره وارد جامعه شوند. وزارت برابری جنسیتی و خانواده کره جنوبی، اعلام کرد که ماهانه ۶۵۰,۰۰۰ وون کره (حدود ۵۰۰ دلار) در اختیار افراد منزوی اجتماع قرار می دهد تا از ثبات روانی و عاطفی و رشد سالم آنها حمایت کند.

حدود ۳.۱ درصد از کره ای های ۱۹ تا ۳۹ ساله، جوانانی تنها و منزوی هستند. آنها که برای بیش از مدت زمان معین، خود را به زندگی در فضایی ثابت و قطع ارتباط با بیرون محدود کرده اند، جوانان منزوی در نظر گرفته می شوند که حدود ۳۳۸,۰۰۰ نفر هستند. ۴۰ درصد آنها، در دوران نوجوانی منزوی می شوند. تصور می‌شود که عوامل مختلفی از جمله مشکلات مالی، بیماری‌های روانی، مشکلات خانوادگی یا چالش‌های سلامتی دخیل هستند.

شاید خوشت بیاد: آن چیست که چه پُر باشد و چه خالی وزنش یکی است؟

کره جنوبی و جوانان افسره:

این اقدامات جدید به طور خاص برای جوانان، بخشی از قانون بزرگتر حمایت از رفاه جوانان است که هدف آن حمایت از افرادی است که به شدت از جامعه کنار گذاشته شده اند. جوانان می توانند برای این برنامه در یک مرکز رفاه اداری محلی درخواست دهند. سرپرستان، مشاوران یا معلمان آنها نیز می توانند از طرف آنها درخواست این کمک هزینه را دهند.

این وزارتخانه با تأکید بر اهمیت حمایت فعال گفت: «جوانان منزوی به دلیل زندگی نامنظم و تغذیه نامتعادل، ممکن است رشد فیزیکی کندتری داشته باشند و احتمالاً با مشکلات روانی مانند افسردگی به دلیل از دست دادن نقش های اجتماعی و تأخیر در سازگاری مواجه می شوند.»

اینم جالبه: بازی هوش وصل کردن نقاط با خط مستقیم؛ آیا می توانید تمام نقاط را فقط با 6 خط مستقیم بپوشانید؟

این گزارش همچنین برنامه‌های آتی را برای اقدامات بیشتر، مانند توزیع دستورالعمل‌ها برای دولت‌های محلی، تقویت شبکه‌های ایمنی اجتماعی جوانان و سیستم‌های تشخیص زودهنگام و همکاری نزدیک‌تر با تسهیلات رفاهی جوانان مانند پناهگاه‌ها یا مراکز توانبخشی را شرح می‌دهد.

برخی از شهرها و دولت های محلی در حال حاضر سیستم های مشابهی دارند. سئول، پایتخت این کشور، «پروژه حمایت از جوانان منزوی» را عملی کرده است که مشاوره سلامت روان، توسعه سرگرمی، آموزش کار و آموزش زندگی را برای جوانان منزوی ارائه می دهد.

اینم جالبه: برای ساختن بزرگترین عدد، دو چوب کبریت را جابه جا کنید.به نظر شما چه عددی می تواند باشد؟

ژاپن و جوانان افسرده

کره جنوبی و جوانان افسرده2

این پدیده مختص کره جنوبی نیست. با نزدیک به ۱.۵ میلیون جوان تنها و منزوی که به عنوان «هیکی‌کوموری» (hikikomori) شناخته می شوند، ژاپن نیز مشکل مشابهی دارد. بعضی از این جوانان فقط برای خرید مواد غذایی یا برای فعالیت های گاه به گاه بیرون می روند، در حالی که برخی دیگر حتی اتاق خواب خود را ترک نمی کنند.

این عبارت در اوایل دهه ۱۹۸۰ در ژاپن ابداع شد. مقامات ژاپن در دهه گذشته نگرانی فزاینده ای را در مورد این موضوع ابراز کرده اند، اما کرونا اوضاع را بدتر کرده است. از میان افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند، بیش از یک پنجم، کرونا را عامل مهمی در سبک زندگی منزوی خود ذکر کردند. سایر دلایل رایج ذکر شده بارداری، از دست دادن شغل، بازنشستگی و داشتن روابط بین فردی ضعیف بود.

عجایب و دانستنی های روز دنیا

وب سایت گفتنی هر روز در این ساعت برای شما عزیزان جالب ترین اتفاقاتی که در دنیا رخ داده را نشر می دهد. این اتفاقات می تواند شامل عجیب ترین باورها، بناهای خاص، مردم و کارهای عجیب شان، قوانین کشورها و سایر رسومات و چیزهایی باشد که تا به حال راجع به آن نشنیده اید.

شاید برایتان جالب باشد:

تفاوت تصویری صورتکهای بامزه؛ اگه ادعات میشه دارای چشمای تیزی هستی تفاوت این دو تصویر را در 7 ثانیه پیدا کن.

چیستان من برای زنده ماندن به هوا نیاز دارم، اما زندگی نمی کنم من چی هستم؟

آزمون هوش شناخت پدر؛ کدوم یکی از این دو مرد پدر واقعی پسر در حال غرق شدن در باتلاق می باشد؟

معادله هوش ریاضی چالش انگیز؛ فریب ظاهر ساده این معادله ریاضی رو نباید بخورید،خیلی ها جوابو اشتباه میدن.

میتونی با توجه به تصویر اسم فیلم مورد نظر رو در 8 ثانیه بگی؟

با تست شخصیت حیوان خانگی مورد علاقه، ترس ها و خواسته های پنهان خود را بفهمید.

آزمون هوش مردی با دو معشوق: افراد باهوش و جزئیات گرا می توانند این مرد را پیدا کنند!

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا