;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

رشد ناخن با آب نمک و زیتون: با این روش مقاومت ناخن ها را بالا می برید!

رشد ناخن با آب نمک و زیتون: اگر دوست دارید ناخن های بلند و زیبایی داشته باشید باید عوامل موثر در تقویت رشد ناخن را بدانید در این مطلب به موضوع رشد طبیعی ناخن پرداخته ایم.
عوامل زیادی در رشد طبیعی ناخن ها موثر هستند که از جمله آن ها می توان به سن،هورمون ها ،سلامت بدن و …اشاره نمود در این مطلب همراه با مد و زیبایی مجله گفتنی شوید تا درباره عوامل موثر در تقویت رشد ناخن بخوانید.

رشد ناخن با آب نمک و زیتون:

یکی از راه‌های رشد ناخن استفاده از آب نمک با ترکیب روغن زیتون است. این ترکیب کمک می‌کند تا ناخن‌های شما رشد خوبی داشته باشد و در عین حال مقاوم و سلامت هم بماند. یک سوم یک کاسه را از آب پر کنید.دو قاشق پر نمک به آب اضافه کنید.یک دقیقه آن را هم بزنید.

یک قاشق روغن زیتون به آن اضافه کنید ولی هم نزنید.یک قاشق دیگرنمک به آب اضافه کنید و ۳۰ ثانیه هم بزنید.دست‌تان را داخل آن فرو ببرید و یک ساعت بگذارید بماند. می‌توانید در حین آن تلویزیون تماشا کنید.ناخن ‌های‌تان بلندتر خواهد شد.

درباره رشد ناخنها بیشتر بدانید

چطور می‌توان رشد ناخنها را سریعتر کرد؟ با اینکه هیچ متد علمی اثبات شده‌ای مبنی بر رشد سریعتر ناخنها وجود ندارد، چندین روش برای بهبود سلامت کلی ناخنها وجود دارد.

روشهای زیر به تقویت ناخنها کمک کرده و از شکستن آنها پیشگیری می‌کند و اجازه می‌دهد ناخنها ضمن اینکه رشد می‌کنند، بلند بمانند:

بیوتین مصرف کنید

محققان Trusted Source در بررسی که در سال ۲۰۰۷ انجام دادند، دریافتند که مصرف ۲٫۵ میلی گرم بیوتین در روز، باعث کاهش شکستگی و افزایش سلامت کلی ناخنها می‌شود. از سفت‌ کننده‌های ناخن استفاده کنید (البته کم). سفت کننده‌های ناخن می توانند ناخن را تقویت کرده و احتمال شکستن‌اش را کاهش دهند.

با این وجود متخصصان می‌گویند از استفاده طولانی مدت این محصولات خودداری کنید چرا که می‌توانند در گذر زمان باعث تجزیه تدریجی ناخن شوند. شما باید مصرف تقویت کننده‌هایی که حاوی فرمادئید یا فرمالین هستند را محدود یا قطع کنید.

از مصرف چسب ناخن و براق کننده‌های سمی خودداری کنید. استفاده مکرر از چسب و برق کننده‌های سمی خطر شکستگی ناخن را افزایش می‌دهد. تا حد امکان از براق‌ کننده‌های غیرسمی یا محلول در آب استفاده کنید. به ناخنهایتان برسید.

تمیز نگه داشتن ناخنها برای حفظ سلامت کلی آنها امری حیاتی است. از یک ناخن‌گیر تمیز برای اصلاح مرتب آنها استفاده کنید. یکبار در هفته کافیست. کیوتیل اطراف ناخن را هم تمیز کرده و به عقب ببرید. و بادتان نرود ناخنها را مرطوب کنید.

شاید برایتان جالب باشد:

درمان ترک کف پا در منزل با 3 بار در هفته!

مراقبت از پوست به روش زنان کره ای اگر پوستی درخشان و بدون چروک می خواهید!

ماسک برای کک و مک تا نقص های پوستی خود را اصلاح کنید!

پاک کردن تاتوهای بدن: آیا راهی هست که بتوانیم رد تتوها را از پوستمان پاک کنیم؟

تزریق آنزیم بینی روشی بدون جراحی برای کسانی که از جراحی می ترسند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا