;
مد و زیباییدکوراسیون

مبل خوب چی بخرم؟

خرید مبل مناسب برای فضا و بودجه شما با تصمیم گیری در مورد نوع و سبکی که می خواهید شروع می شود. باید تعیین کنید که مبل با چه اندازه ای در خانه شما قرار می گیرد (از جمله از طریق درها، راهروهای پایین و پله ها، در میان سایر موانع بیرونی و داخلی). سپس در نظر بگیرید که چند نفر می‌خواهید بنشینید و اگر حیوانات خانگی یا بچه‌ها مرتباً از مبل استفاده می‌کنند باید از چه چیزی اجتناب کنید (و روی آن سرمایه‌گذاری کنید). ما به شما می گوییم که چگونه کیفیت ساخت و ساز را بررسی کنید ، چقدر باید خرج کنید و چه زمانی می توانید بهترین خرید را انجام دهید.

خرید مبل- راهنمای خرید مبل

خرید مبل یکی از گران‌ترین وسایلی است که اکثر مردم انجام می دهند و ما شما را تشویق می‌کنیم که آن‌ها را شخصاً امتحان کنید یا از شرکت‌های آنلاینی که سیاست‌های بازگشت سخاوتمندانه دارند خرید کنید. امیدواریم پس از خواندن این راهنما، با خرید مبل راحتی که سرمایه گذاری در خانه فعلی و آینده شما خواهد بود و احساس راحتی کنید.

همچنین بخوانید: “انتخاب پرده برای اتاق خواب”

1.تصمیم بگیرید که چه نوع مبلی می خواهید:

_سبک مبل را انتخاب کنید:

خرید مبل- انواع مدل های مبل( هشت مدل مبل )

 انواع مدل‌های موجود در تصویر عبارتند از:

مدرن اواسط قرن، لاوسون، بازوی رول انگلیسی، نشیمنگاه، صندلی راحتی، تاکسیدو، چسترفیلد، و کمل‌بک.

صرف نظر از اینکه یک مبل چقدر خوب ساخته شده است، اگر ظاهر آن را هم دوست نداشته باشید، از آن راضی نخواهید بود. برای خرید مبل جستجوی خود را به سبک هایی محدود کنید که برای شما جذاب هستند و دکوراسیون خانه شما را تکمیل می کنند.

مدرن در اواسط قرن: ویژگی های بارز زیبایی شناسی اواسط قرن، ساختاری تمیز و مینیمالیست است که در پایین تا کف بالای پایه های فلزی یا چوبی بدون تزئین قرار گرفته است.

لاوسون: «شلوار جین راحت» مبل‌ها، لاوسون آرام عملاً مترادف با چیزی است که ما به عنوان کاناپه اصلی که در آن کالاهای یدکی کشف می‌شود، مترادف است.

امتحان کنید: از بین بردن جوش صورت و بدن با صابون زردچوبه: این ماده را آماده کنید و عفونت ها را بیرون بکشید!

بازوی رول انگلیسی: مبل پشتی با بالشتک و در عین حال محکم با بازوهای کم شکل و متمایل به بیرون متمایز می شود. این سبک در فضاهای تزئین شده سنتی و انتقالی که فضای کافی دارند تا اندازه آن تنگ نشود به بهترین شکل به نظر می رسد.

نشیمنگاه : تصور کنید که صندلی یک صندلی روکش دراز شده است و شما صندلی را دارید. به طور سنتی این مبل دارای یک طرف با بازو و طرف دیگر بدون (معروف به مبل مریدین یا کاناپه غش) است، اما بسیاری از طرح‌های صندلی به طور کلی از بازوها صرف نظر می‌کنند.

ست: یک مبل کوچک عمودی که با صندلی دونفره اش متمایز می شود، میز صندلی نام اصلی صندلی عشق است. سبک ها می توانند از جزییات سنتی تا امروزی متغیر باشند. به دلیل تناسبات کوچکش، میز صندلی در آپارتمان های کوچکتر، در یک جفت روبه روی هم یا در فضاهای غیرمنتظره مانند اتاق خواب، دفاتر یا حتی راهروها به خوبی کار می کند.

تاکسیدو: ابعاد باکسی، تافت در امتداد پشت و بازوها و بازوهایی با ارتفاع مساوی با پشت وجه تمایز این سبک است.

چسترفیلد: این طرح بریتانیایی که با پشت لحاف دار یا پرزدار و بازوهای بلندش مشخص می شود، به طور کلاسیک با چرم روکش شده است.

پشت شتر: نمای اشرافی کمر شتری (که مبل کوهان دار نیز نامیده می شود) به طور عجیبی به قوز در مرکز پشتی نسبت داده می شود. گاهی اوقات دو قوز وجود دارد و مبل معمولا بالای چهار تا هشت پایه چوبی قرار می گیرد.

_مطمئن شوید که مبل در خانه شما قرار می گیرد:

همه ما داستان‌های ترسناکی را درباره کسی شنیده‌ایم که مبل رویاهای خود را فقط برای اینکه بفهمند از در ورودی نمی‌رود، از راه پله عبور می‌کند یا داخل اتاق نمی‌شود خریده است. ضرب المثل نجار “دوبار اندازه گیری کن، یک بار برش بده” به همین ترتیب درباره خرید مبل هم صادق است.

اندازه گیری های فهرست شده سازنده را با اندازه گیری خود مجدداً بررسی کنید و مسیر تحویل را با دقت اندازه گیری کنید.
عرض، ارتفاع و عمق مبل را اندازه گیری کنید. انجام اندازه‌گیری‌های اضافی نیز می‌تواند برای سفارش اثاثه یا لوازم داخلی سفارشی یا برای بسته‌بندی و جابجایی قطعات جداگانه بعدا مفید باشد. اگرچه اندازه‌گیری‌ها تقریباً همیشه به صورت آنلاین یا در کاتالوگ‌ها فهرست می‌شوند، توصیه می‌کنیم یک متر نوار را به فروشگاه‌ها ببرید تا ابعاد را شخصاً تأیید کنید. از نمایندگان فروش بپرسید که آیا مبل با بخش ها یا قطعات جدا شده است یا به راحتی می توان آنها را جدا کرد.

خرید مبل_ راهنمای اندازگیری مبل

_ورودی های خود را اندازه گیری کنید:

ساده ترین نقاط ورود به خانه خود را همراه با موانعی که می تواند تحویل را پیچیده کند بررسی کنید. یک راه پله شیب دار، یک راهرو باریک، یک وسیله آویزان کم ارتفاع، یا یک آسانسور کوچک همگی می توانند چالش های غیرقابل حلی را ایجاد کنند، حتی قبل از اینکه تحویل به درب ورودی برسد.

مبل مناسبی را برای سبک زندگی خود انتخاب کنید:

چگونه از مبل استفاده خواهید کرد؟

در مورد نحوه نشستن روی مبل با خودتان صادق باشید. در فروشگاه‌های خرده‌فروشی، خریدارانی را دیده‌ایم که روی مبل‌ها نشسته‌اند، مانند مانکن‌های ایستاده، که احتمالاً اینطور نیست که در خانه روی مبل‌ها بنشینند یا دراز بکشند. اگر تمایل به خمیدگی دارید، یک تخت خواب یا سکشنال با شزلون راحت‌تر خواهد بود و شکل کوسن‌ها را تغییر نمی‌دهد (به مرور زمان، خم شدن جلوی بالشتک‌های صندلی را به سمت بیرون فشار می‌دهد). اگر اهل کاناپه‌خواب هستید، از مبل‌های چند کوسنی خودداری کنید، زیرا آنها مستعد سگک زدن و فرو رفتن بین هر کوسن هستند. اگر ترجیح می‌دهید هنگام مطالعه، بافتن، یا استفاده از دستگاه تلفن همراه صاف بنشینید، ساختار مناسب‌تر و محکم‌تر یک مبل به سبک مدرن اواسط قرن یا یک مبل با پشتی عمودی احساس راحتی بیشتری می‌کند.

چند نفر روی مبل خواهند نشست؟

به این فکر کنید که چند نفر به طور منظم روی مبل می نشینند، و همچنین فکر کنید که چگونه می خواهند بنشینند. به عنوان مثال، اگر یک نفر دوست دارد صاف بنشیند اما دیگری دوست دارد در حالی که سرش روی بازو قرار دارد دراز بکشد، به این ترتیب باید یک مبل را برای عرض راحت آزمایش کند. خانواده‌های بزرگ‌تر یا خانواده‌هایی که به طور منظم میزبان مهمانان هستند، به طور طبیعی به سمت بخش‌ها کشیده می‌شوند. اما برای ایجاد چیدمان صندلی پویاتر و انعطاف‌پذیرتر، از دو مبل با اندازه‌های مختلف که به شکل L قرار گرفته‌اند نیز استفاده کنید یا یک جفت صندلی عاشقانه روبه‌روی یکدیگر امتحان کنید .

نحوه بررسی کیفیت ساخت

بعد از تشک، مبل به احتمال زیاد پرمصرف ترین مبلمان در خانه است. کیفیت قاب، تکیه‌گاه‌ها، کوسن‌ها و اثاثه یا لوازم داخلی بر طول عمر یک مبل تأثیر می‌گذارد.

خرید مبل_ انتخاب پارچه مبل

قاب

اکثر قاب ها از نوعی چوب مهندسی شده ساخته می شوند، اما کارشناسان ما توصیه می کنند از ام دی اف یا تخته خرده چوب که به مرور زمان منگنه، چسب یا میخ را به خوبی نگه نمی دارند، خودداری کنید. در عوض، به دنبال آنهایی باشید که از تخته سه لا با درجه مبلمان، چوب سخت مهندسی شده یا چوب جامد ساخته شده اند. بادوام‌ترین مبل‌ها از اتصالات مرتز و تنون سنتی ساخته می‌شوند که برای نگه داشتن قاب به منگنه و چسب کمتری نیاز دارند. هنگامی که یک مبل را آزمایش می کنید، قاب باید محکم باشد. هر گونه تاب خوردن نشانه محکم نبودن قاب است.

سیستم های تعلیق

بیش از بالش، تعلیق در مبل چیزی است که آن را راحت می کند. مبل های باکیفیت اغلب با فنرهای سینوسی ساخته می شوند (چشمه های S شکل که روی اسکلت قاب چوبی کشیده شده اند). اما تار و پود به مبل آنقدر جهش نمی دهد. مبل های بسیار سطح بالا با فنرهای هشت طرفه با دست ساخته می شوند که می توانند عملکرد بهتری در جلوگیری از افتادگی و جیرجیر داشته باشند. هنگام آزمایش مبل، به صدای جیر جیر یا خش خش گوش دهید. این نشانه این است که فنرها به درستی نصب نشده اند یا احتمالاً شکسته شده اند.

خرید مبل- قاب مبل

بالشتک

فراتر از سبک، زمانی که مبل را انتخاب می کنید، کوسن ها ذهنی ترین عنصر هستند. برخی از افراد بالشتک‌هایی را می‌خواهند که بتوانند در آن غوطه‌ور شوند، و برخی دیگر می‌خواهند صندلی‌های ساختارمندتر و محکم‌تری داشته باشند. به طور کلی، چهار گزینه کوسن پیدا خواهید کرد:

فوم چند لایه: ساخته شده از فوم با انعطاف پذیری بالا که در پلی استر پیچیده شده است، این رایج ترین سبک کوسن است. نیازی به کرک کردن کوسن ها نخواهید داشت و فوم به طور کلی پشتیبانی خوبی را ایجاد می کند.

غاز/پر اردک: پر شده یا با 100 درصد پایین (پراز مخملی) یا یک مخلوط رو به پایین که یک هسته فوم (کمی سفت تر) با لایه ای از تیک تاک مقاوم را در بر گرفته است. این لوکس ترین سبک کوسن است، اما درست مانند بالش تخت پایین، به کرک کردن منظم نیاز دارد.

هسته فنر داخلی: شبیه به تشک، این مدل کوسن دارای سیم پیچ های جداگانه ای است که در لایه ای از فوم پیچیده شده اند. کوسن ها نسبت به سبک های دیگر جهش بیشتری دارند.

مموری فوم: بالشتک های مموری فوم را عمدتاً روی مبل های تخت خواب می بینید. چگالی بالای مموری فوم دوام را تضمین می کند، اما همه از ویژگی های فرم مناسب آن خوششان نمی آید.

امروز در بخش مد و زیبایی از مجله گفتنی نکاتی جامع و کاربردی را برایتان لیست کردیم تا از خریدی آسان و لذت بخش برای مبلمان بهره‌مند شوید. لطفا نظرات خود را با بخش دکوراسیون ما در میان بگذارید.

 

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا