;
مد و زیباییدکوراسیون

فضاسازی آشپزخانه‌های کوچک + نکات و راهکارهای لازم..

 فضا سازی آشپزخانه های کوچک کار هر شخصی نیست. هر چه طراحی های مدرن آشپزخانه توسعه یابد و ظهور کند، راه‌حل های بیشتری برای بسیاری از مشکلات طراحی های قدیمی آشپزخانه ظاهر می‌شود، شاید بزرگترین مشکلات جایی ایجاد می شود که آشپزخانه کوچک است و ما با کمبود فضای ذخیره سازی لوازم روبرو می شویم. مخصوصا زمانی که بخواهید چیزهای زیادی را در داخل آشپزخانه ذخیره کنید. گاهی اینقدر جا کم می آوریم که همه ابزار، وسایل روی هم تلنبار می شوند. کمبود جا باعث می شود ظاهر آشپزخانه جذاب به نظر نرسد و پیدا کردن وسایل در مواقعی که به آن ها احتیاج داریم آرامش ما را به هم بریزد.

به همین دلیل است که فضاسازی آشپزخانه های کوچک امروز به دغدغه ای بزرگ برای عموم تبدیل شده است. فضاهای مینیمال و ساده طرفداران زیادی در سرتاسر جهان پیدا کرده است. آشپزخانه ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

متخصصان طراحی داخلی همیشه به دنبال طرح‌های خلاقانه برای آشپزخانه‌ها هستند، این طرح‌ها شامل واحدهای ذخیره‌سازی هوشمند است که در ترکیب خود آشپزخانه ادغام شده‌اند تا از فضاها و مکان‌های هدر رفته و فضاهای  آشپزخانه استفاده کند. فضاهای بین قفسه ها و بین روکش ها و فضاهای دیگر که باعث شده این نوع طرح ها رضایت افراد را نسبت به طراحی ها جلب کند، علاوه بر هوشمندی و نوآوری طراحی آشپزخانه، مدرن بودن نیز باعث می شود که این راهکارهای ذخیره سازی را تبدیل به یک نیاز ضروری در الزامات طراحی آشپزخانه مدرن و امروزی تبدیل کند.

امتحان کنید: از بین بردن جوش صورت و بدن با صابون زردچوبه: این ماده را آماده کنید و عفونت ها را بیرون بکشید!

 فضاسازی آشپزخانه های کوچک

در بخش دکوراسیون مجله گفتنی معروف ترین و بهترین راه حل هایی را که طراحان آشپزخانه برای غلبه بر مشکلات فضای کوچک آشپزخانه و ایجاد مکان هایی برای ذخیره سازی در داخل آشپزخانه به کار گرفته اند را با شما مرور می کنیم تا  بتوانید از هر سانت آشپزخانه استفاده کنید.

طراحی آشپزخانه مدرن کوچک و ساده:

 یکی از مهم ترین راه حل ها در فضاسازی آشپزخانه قفسه ها هستند، تعدد قفسه ها باعث کاهش هدر رفت فضای داخل کابینت آشپزخانه می شود.برای ظروف و ابزار کوچ از قفسه های ظریف و شفاف تر استفاده می شود. یعنی قفسه سازی پشت درب های جلویی آشپزخانه که یکی از محبوب ترین راه حل های ذخیره سازی است.

 فضاسازی آشپزخانه های کوچک -قفسه ها

کل قسمت پایینی آشپزخانه را می توان به عنوان فضای ذخیره سازی به صورت قفسه یا کشو استفاده کرد.

 فضاسازی آشپزخانه های کوچک - قفسه برای قسمت های پایین آشپزخانه

مدلی از یک آشپزخانه مدرن که نشان می دهد چگونه می توان از آشپزخانه به طور کامل برای ساخت انباری استفاده کرد.

 فضاسازی آشپزخانه های کوچک -انباری در آشپزخانه

در اینجا شکل دیگری از واحدهای ذخیره سازی وجود دارد که عبارت است از بهره برداری از فضای هوایی بالای قسمت های آشپزخانه با ساخت واحدهای آویز که شامل قفسه ها و مکان هایی برای بطری های مختلف است.

 فضاسازی آشپزخانه های کوچک -جای بطری

مدل دیگری کار قفسه ها را به شکل ایده آل نشان می دهد و همچنین قفسه های ذخیره سازی پشت به اضافه شده است.

قفسه های پشت درب آشپزخانه
قفسه های متعدد به نگهداری هر چه بیشتر وسایل در داخل آشپزخانه کمک می کند.

قفسه سازی در آشپزخانه

در داخل طرح های آشپزخانه می توان ارسی ها را مانند تصویر روی هم قرار داد تا ظرفیت انباری ها افزایش یابد.

 فضاسازی آشپزخانه های کوچک با ایجاد قفسه

همچنین می توان از جزیره در آشپزخانه برای ساخت مجموعه ای از قفسه ها استفاده کرد که تعدادی ظروف آشپزخانه را در خود جای می دهند.

جزیره آشپزخانه
حتی می توانیم از فضاهای خالی خود برای قفسه سازی استفاده کنیم.

یک واحد ذخیره سازی دو لنگه که در آن شاهد استفاده هوشمندانه از هر اینچ فضا در طراحی آشپزخانه هستیم.

مدل دیگری از آشپزخانه مدرن که در آن جزیره آشپزخانه مورد بهره برداری قرار گرفته است.

قفسه در جزیره آشپزخانه

این راهکارهای مدرن برای تمامی طراحی‌های آشپزخانه، چه آشپزخانه‌های مدرن و چه آشپزخانه‌های کلاسیک مناسب است و حتی برای طراحی آشپزخانه‌های فلزی مدرن و آشپزخانه های آلومینیومی نیز قابل اجراست. بنابراین با مشورت از طراحان داخلی می توان به طرحی ایده آل و مناسب برای فضاسازی در آشپزخانه های کوچک و مدرن رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا