مد و زیباییمد روز

چند نکته مهم که در انتخاب کفش مناسب، باید رعایت کنید!

اولین کفش ها هزاران سال پیش برای محافظت از پاهای ما ساخته شدند . اگرچه این روزها هنگام قدم زدن در خیابان نگران قدم گذاشتن بر روی مارها نیستیم، اما توجه به برخی ویژگی‌های کفش‌ها برای جلوگیری از آزاردهنده شدن آن‌ها برای پاها و کیف پول ما خالی از لطف نیست.

مجله گفتنی اشتباهاتی را که در فروشگاه و خرید کفش مرتکب می‌شویم به همراه سایر عادات روزمره ای که می‌تواند راحتی پای ما را سلب کند برای شما لیست می کند. با این بخش از مد و زیبایی همراه باشید.

1. خرید کفش در صبح

خرید کفشزمانی که برای خرید می روید شاید در انتخاب کفش ایده آل بی ربط به نظر نرسد، اما مهمتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. پاها در طول روز متورم می‌شوند، بنابراین اگر صبح‌ها کفش بپوشید، احتمالاً جفتی می‌خرید که تنگ‌تر از آنچه می‌خواهید بپوشد.

2. ندانستن این که چه نوع پایی دارید

خرید کفش- کف پای صاف

بسیار راحت است که بدانید چه نوع پایی دارید تا راحت ترین کفش را برای خود انتخاب کنید. یک ترفند ساده برای فهمیدن این موضوع این است که پای خود را در آب فرو کنید و سپس روی یک ورقه مقوا قدم بگذارید.

اگر ردپای کاملی را مشاهده کردید، احتمالاً کف پایتان صاف است، بنابراین توصیه می‌شود کفش‌هایی بخرید که هنگام پا گذاشتن روی آن‌ها، از وارد شدن کف پا به داخل جلوگیری کند. از سوی دیگر، اگر قوس بسیار برجسته ای دارید، سوراخی در مرکز رد پا خواهید دید که به این معنی است که بهتر است کفش هایی را انتخاب کنید که بالشتک بیشتری داشته باشند. اگر مرکز ردپا فقط نیمه پر باشد، به این معنی است که شما یک پای طبیعی دارید.

3. فکر اینکه کفی ها فقط برای درمان مشکلات پا هستند

خرید کفش- کفی کفش

یکی دیگر از تصورات غلط رایج این است که کفی ها فقط برای افرادی است که مشکلات پا دارند. به هر حال، اگر مجبور هستید برای مدت طولانی در طول روز بایستید، پدهای ژل می توانند تسکین دهنده خوبی باشند. با این حال، درج های پاشنه به شما بالشتک بیشتری می دهد، که وقتی پوست شما با افزایش سن نازک می شود بسیار راحت است.

4. پوشیدن همیشه یک کفش

خرید کفش- پوشیدن کفش تکراری

همه ما یک جفت کفش مورد علاقه داریم، اما مهم نیست که چقدر راحت هستند، این بدان معنا نیست که شما همیشه آن را بپوشید. این ممکن است بیش از هر چیز دیگری شبیه یک بیانیه مد به نظر برسد، اما در واقع ربطی به استایل ندارد. بهتر است یک روز در میان کفش ها را عوض کنید تا عرق خشک شود.

همچنین، پوشیدن هر روز یک جفت، همان نواحی، به خصوص داخل و کف پا را فرسوده می‌کند، که می‌تواند باعث گام‌های نادرست و در نتیجه درد پا شود.

5. دانستن سایز کفش اما نه اندازه گیری پا

دانستن اندازه گیری دقیق پاها در هنگام خرید کفش عالی است. اندازه ها از برندی به برند دیگر متفاوت است، بنابراین بهتر است به عدد روی جعبه توجه نکنید، بلکه به اندازه پا نگاه کنید . همچنین، مهم است که به خاطر داشته باشید که اندازه پا می تواند در بزرگسالی به دلیل عواملی مانند بارداری یا افزایش وزن تغییر کند. با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است قبل از بیرون رفتن در جستجوی کفش ایده آل، این اندازه گیری را به روز کنید.

6. خرید کفش بدون در نظر گرفتن جنس زیره

ما همچنین باید مراقب کف پا باشیم، زیرا نقش مهمی در راحتی ما دارد. برای انتخاب کفش ایده آل، باید نحوه استفاده از آنها را در نظر بگیریم. به عنوان مثال کفش ورزشی باید انعطاف پذیر و ضربه گیر باشد و اگر زیره لاستیکی انتخاب کنیم در زمستان انعطاف پذیر نخواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، نحوه شناسایی برخی از مواد را توضیح می دهیم:

زیره چرم نرم و براق است. علاوه بر این، هنگامی که با انگشت اشاره خود به آنها ضربه می زنید، صدای بلندی تولید می کنند.
زیره های لاستیکی مات هستند و وقتی با انگشت به آن ضربه می زنید به سختی صدایی در می آید.
کفی پلی یورتان بدون مشکل خم می شود و هنگام دویدن از روی آن دست لیز نمی خورد.

7. امتحان کردن فقط یک کفش

بدن ما متقارن نیست. معمول است که یک پا کمی بزرگتر از دیگری باشد، بنابراین مهم است که کفش را روی هر دو پا امتحان کنید تا مطمئن شوید که جفت برای هر دو پای بزرگتر و کوچکتر احساس راحتی می کند.

8. فقط به پاشنه بلند نگاه کنید

خرید کفش-کفش پاشنه بلندپوشیدن کفش پاشنه بلند نباید دردناک باشد. یکی از راه های پوشیدن کفش های پاشنه بلند بدون رنج این است که از کف پاهای نازک خودداری کنید. کفی های ضخیم یا کفی با کمی پلت فرم، بالشتک بیشتری را برای فشار وارد شده به کف پاها فراهم می کند.

9. پوشیدن دمپایی برای مدت طولانی

ممکن است دمپایی یک انتخاب واضح برای راحتی در تابستان به نظر برسد، اما واقعاً پوشیدن آنها برای مدت طولانی توصیه نمی شود. پوشیدن دمپایی راه رفتن ما را تغییر می دهد زیرا ما را مجبور می کند از انگشتان پا استفاده کنیم تا آنها را در جای خود نگه داریم. در دراز مدت، این می تواند منجر به مشکلات شود.

درعوض، اگر یک جفت صندل با بند مچ پا و ساپورت پا را انتخاب کنید ، می توانید ظاهر تابستانی مشابهی داشته باشید بدون اینکه آسیب زیادی وارد کنید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + ده =

دکمه بازگشت به بالا