;
تناسب اندام و تغذیهسلامت

با خوردن این قرص معجزه لاغر شدنت رو به چشم ببین

قرص لاغری معجزه گر: قرص‌های لاغری زیادی در بازار وجود دارد که ادعا می‌کنند می‌توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند اما آخرین و جدیدترین محصول لاغری که به تازگی معرفی شده است ویژگی کاملا متفاوتی دارد.سالهاست که علم و تکنولوژی برای درمان چاقی و رسیدن به راه حل لاغری سریع ، دست بدست هم داده اند تا افراد مبتلا به اضافه وزن را به بهترین شکل ممکن از این معظل نجات دهند و حالا در ادامه همین همکاری ها جدیدترین یافته برای کم کردن وزن، بدون زحمت و سختی، به قرص لاغری لرزان رسیده است که جزئیاتش را در این مطلب می خوانید.

محققان MIT یک قرص با فناوری پیشرفته ساختند که پس از تماس با مایع معده در معده کاربر شروع به لرزش و ارتعاش می کند تا گیرنده های معده را تحریک کرده و احساس سیری ایجاد کند. این قرص به نام VIBES، که مخفف Vibrating Ingestible BioElectronic Stimulator، اخیراً در مطالعه‌ای که در مجله Science منتشر شده است، رونمایی شد و رسانه‌ها از آن به عنوان آینده کاهش وزن یاد می‌کنند. این قرص لاغری اگرچه هنوز روی انسان آزمایش نشده است، اما آزمایشات روی خوک ها نتایج بسیار امیدوارکننده ای به همراه داشته است.

قرص لاغری معجزه گر

پس از حدود 30 دقیقه فعالیت VIBES، خوک‌ها در نیم ساعت آینده تقریباً 40 درصد غذای کمتری نسبت به بدون قرص هوشمند مصرف کردند. ظاهراً این دستگاه معجزه گر، با فعال کردن گیرنده های کشش در معده و شبیه سازی حضور غذا کار می کند. این داروی لاغری جدید به نوبه خود به هیپوتالاموس سیگنال می دهد که سطح هورمون هایی را افزایش دهد که باعث می شود احساس سیری کنیم.

طبق گزارش ها، قرص VIBES توسط شریا سرینیواسان، دانشجوی ارشد سابق MIT و فوق دکترا، که در حال حاضر استادیار مهندسی زیستی در دانشگاه هاروارد است، طراحی شده است. در طول سال‌هایی که او در مؤسسه فناوری ماساچوست مشغول به کار بود، به ایده کنترل ارتباط بین مغز و معده با کشش مصنوعی گیرنده‌های مکانیکی که روی معده قرار دارند، از طریق ارتعاش علاقه‌مند شد.

این محرک ارتعاشی، که به اندازه یک قرص ویتامین است، توسط یک باتری محصور شده تغذیه می‌شود و یا توسط مایع معده که غشای اطراف قرص را حل می‌کند، یا توسط یک تایمر تعبیه‌شده فعال خواهد شد و پس از ایجاد اثر مورد نظر، قرص با سایر مواد زائد جامد از بدن خارج می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 14 =

دکمه بازگشت به بالا