;
تناسب اندام و تغذیهسلامت

راه حل عالی برای رژیم گرفتن و 6 دلیل شکست خوردن در رژیم لاغری!

راه حل عالی برای رژیم گرفتن: خیلی از ما وقتی می خواهیم تغییری ایجاد کنیم، هدف های بزرگ و سخت برای خودمون می ریزیم. مثلا می خواهم 20 کیلو کاهش وزن تو 3 ماه داشته باشم. یا از امروز دیگر شیرینی نمی خورم. اما حواسمان نیست از پایه کار را اشتباه شروع کرده ایم.

عوامل اصلی که باعث شکست برنامه های کاهش وزن می شوند:

رژیم غذایی غلط: بهترین برنامه غذایی برای هر فرد سه وعده در روز غذای اصلی همراه با میان وعده های مغذی و مناسب بین این سه وعده است. احتمالا شما از خوردن غذاهای سرخ کرده و ادویه دار خودداری می کنید اما جایگزینی مناسب مثل غلات سبوس دار برای آن در نظر دارید؟ به علاوه اگر فکر می کنید که با نخوردن یک یا دو وعده غذایی می توانید به رژیم لاغری خود کمک کنید باید بدانید که این کار فقط منجر به پرخوری در طول روز می شود.

نداشتن اراده: اگر به اندازه کافی برای این کار انگیزه ندارید یا یک تلاشگر منفعل هستید، توصیه ما را باور کنید که به نتیجه نخواهید رسید. همه این تلاش ها به اراده شما برای تداوم انجام برنامه های کاهش وزن بستگی دارد. گاهی کاهش اراده رژیم نشانه این است که بدنتان به استراحت و زمانی برای بهبود یافتن از فشارها و استرس ها نیاز دارد. با قلب و ذهن خود روی تلاشتان متمرکز شوید اما هرگز اراده را با زیاده روی و افراط اشتباه نگیرید.

پایین بودن فعالیت قلبی: اگر خیال می کنید یک زمان مشخص برای ورزش کردن در روز کافی است باید بدانید که دستیابی به نتیجه دلخواه و مناسب باید فعالیت بدن خود را هم تنظیم کنید، ورزش کنید و همچنان کمخوری کنید تا سریعا لاغر شوید.

مصرف زیاد کالری مایع: توصیه می شود از نوشابه های سبک مثل شیر بدون چرب یا آب سبزیجات استفاده کنید. مصرف زیاد هر نوع کالری مایع مثل الکل، چای، قهوه یا آب میوه های شیرین می تواند همه زحمات شما را برای کاهش وزن هدر بدهد.

خواب نامناسب: هر نوع اختلال الگوی خواب می تواند موجب اضافه وزن شود. بی خوابی هم مثل استرس تولید هورمون ذخیره کننده چربی را افزایش می دهد.

راه حل عالی برای رژیم گرفتن و تقویت اراده برای لاغری

تقویت اراده برای لاغری اهمیت زیادی دارد. تعیین و انجام اهداف قابل دستیابی منجر به احساس موفقیت و تقویت اراده می شود. مطالعه ای نشان داد، زنانی که انتظار داشتند بیشترین وزن را از دست بدهند، بیشترین احتمال ترک رژیم غذایی را داشتند. برعکس، تعیین اهداف دست نیافتنی می تواند منجر به احساس ناامیدی شود و از تقویت اراده برای لاغری جلوگیری کند.

بسیاری از مردم به دلیل پیشنهاد پزشک، شروع به کاهش وزن می کنند، اما تحقیقات نشان می دهد افرادی موفق تر هستند که انگیزه کاهش وزن آن ها درونی باشد. ازسوی دیگر، بسیاری از رژیم ها و محصولات رژیمی مدعی کاهش وزن سریع و آسان هستند. در ابتدا باید مشخص کنید که چرا می خواهید وزن کم کنید و همه دلایلی را که می خواهید وزن کم کنید، به وضوح تعریف و آ ن ها را یادداشت کنید. این به شما کمک می کند تا برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خود متعهد و باانگیزه بمانید.

باید بدانید که افرادی که به دانش و توانایی های خود اعتماد بیشتری دارند، وزن بیشتری از دست خواهند داد. البته بسیاری از مردم در کنار یک متخصص، احساس مسؤولیت بیشتری می کنند. پس برای افزایش تقویت اراده برای لاغری در صورت نیاز با یک مربی یا متخصص تغذیه حرفه ای مشورت کنید.

الگویی پیدا کنید که بتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار کنید. مثلا شاید دوستی را بشناسید که وزن زیادی از دست داده و بتواند الهام بخش شما باشد. همینطور می توانید به دنبال وبلاگ های الهام بخش یا داستان های واقعی در مورد افرادی باشید که با موفقیت وزن کم کرده اند. داشتن یک الگوی مناسب نیز می تواند به شما در حفظ انگیزه برای کاهش وزن مخصوصا برای تقویت اراده کمک کند. مثلا آویزان کردن عکس یک سوپر مدل بدن سازی روی درب یخچال، به مرور زمان به شما انگیزه نمی دهد.

برایتان جالب خواهد بود

راههای ساده و تکنیک های درس خواندن در ایام امتحانات!

گیاهانی که جذب ثروت می کنن: 10 گیاهی که شما را پولدار می کنند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا