;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

آزمون روانشناسی ترتیب فرزندان: کراشت بچه چندم خانوادس اینو بگو و نکات جالبی را بفهم!

آزمون روانشناسی ترتیب فرزندان: با توجه به این موضوع که فردی که به وی علاقه مند هستید بچه چندم هست، شخصیت او را بهتر بشناسید.

فرزندان اول خانواده

فرزندان اول خانواده ذاتا افرادی رهبر، بلندپرواز و مسئولیت پذیر هستند. این به این دلیل است که فرزندان اول پس از تولد خواهر و برادرشان به «والدین جانشین» تبدیل می‌شوند و از آنها انتظار می رود که در کارهای خانه و مراقبت از نوزاد جدید کمک کنند به همین دلیل حس رهبری و مسئولیت پذیری در آنها بیشتر است.

جالب است بدانید که طبق نتایج تحقیقات و بررسی های انجام شده، فرزندان اول خانواده نسبت به خواهر و برادر خود باهوش ترند. بر اساس یک مطالعه در نروژ در سال 2007، نتیجه تست IQ آنها معمولاً دو یا سه امتیاز بیشتر از فرزند بعدی دارد.

فرزند اول مدت زمانی را درست مثل یک تک فرزند می گذراند پس در نتیجه می تواند ویژگی های تک فرزند را داشته باشد.

فرزندان وسط خانواده

کودکان وسط خانواده استاد سازش و مذاکره هستند و این به این دلیل است که آنها نه حق بزرگ‌ترین فرزند را دارند و نه امتیاز کوچک‌ترین آنها. از آنجایی که والدین آن‌ها بیشتر نگران بزرگ‌ترین یا کوچک‌ترین فرزند هستند، اغلب مجبور می‌شوند برای حمایت از خود، نسبتا مستقل تر باشند.

معمولا فرزند وسط در اوایل زندگی با چالش هایی مواجه است و مکن است حتی دچار ناامیدی شود و نتواند به خوبی کودکی کند. فرزند وسط در خانواده بزرگ معمولاً به اندازه فرزند وسط در خانواده های سه نفره رقابتی نمی شود دلیل این مسئله هم این است که توجه اعضای خانواده به شدت روی فرزندان زیاد پخش می شود و در نتیجه فرزند وسط کمی نادیده گرفته می شود.

فرزند آخر و کوچکتر خانواده

کوچکترین فرزند معمولاً ریسک پذیری، استقلال و قدرت عملکرد آزادانه بیشتری در خانواده دارد. والدین با این بچه ها ملایم‌تر هستند، بنابراین کوچک‌ترین بچه‌ها تمایل کمتری به قانون‌مداری دارند، و برایشان مهم است که توجه زیادی را به خود جلب کنند. از دیگر خصلت های شخصیت فرزندان آخر و کوچکتر خانواده میتوانید ه مواردی همچون انتظار از دیگران برای تصمیم گرفتن یا مسئولیت پذیری، جدی نگرفتن زندگی و حتی سرعت عمل بالاتر نسبت به خواهر و برادران حین انجام کارها اشاره کرد.

تک فرزندان

تک فرزندان معمولاً ویژگی‌هایی شبیه به بچهای اول را دارند و مثل آنها رهبران موفقی خواهند بود. آنها به دلیل فشار بیشتری که روی شانه هایشان می افتد، جاه طلب و مسئولیت پذیر هستند. هیچ کس دیگری نیست که باعث افتخار خانواده یا انجام کارهای خانه شود پس بایستی تمام توانایی های خود را به کار گرفته و استعدادهایشان را به نمایش بگذارند.

جالب است بدانید که تک فرزندان نسبت به بچه هایی که خواهر و برادر دارند با انگیزه تر و موفق ترند.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =

دکمه بازگشت به بالا