;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

ارگاسم زنان و همه چیزهایی که مردان باید بدانند

هدف از ارگاسم زنان چیست؟

هدف از ارگاسم مردان کاملا واضح و روشن است؛ مردان به ارگاسم می‌رسند تا باروری اتفاق بیفتد و چرخه حیات حفظ شود. خب ارگاسم زنان چه سودی دارد؟ دانشمندان هنوز این مسئله را کشف نکرده‌اند! در گذشته‌های دور تصور می‌کردند وجود هورمون‌های ارگاسم زنان لازمه تخمک‌گذاری است. با اینکه بعدها این فرضیه نقض شد، لذت رسیدن به ارگاسم و صمیمیتی که ایجاد می‌کند باعث شد هر دو طرف برای ارضا‌کردن طرف مقابل تلاش کنند.

حتما ببینید: شخصیت شناسی مردان از روی لباس، از این به بعد مردان را بشناسید

امروزه می‌دانیم که ارضاشدن، چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان، مهم‌ترین عامل تعیین شدت میل جنسی است. زنی که ارگاسم را تجربه نکند و صرفا ابزاری برای رفع نیاز جنسی شریک زندگی‌اش باشد، به‌مرور میل به رابطه جنسی را از دست می‌دهد و با عوارض ناگوار ارضا نشدن دست‌ و‌ پنجه نرم می‌کند.

حتما بخوانید: سردمزاجی در رابطه را بدون نیاز به پزشک درمان کنید: خانم ها بیشتر مراقبت کنید

ارگاسم زنان چه فوایدی برای آنها دارد؟

شاید جالب باشد: تمیز کردن سینک ظرفشویی با دو روش فوق العاده و بدون زحمت که باعث براق شدن آن می شود!

ارگاسم زنان1

با جست‌وجویی ساده در اینترنت، هزاران مقاله درباره فواید ارگاسم برای پوست، مو و سلامت بدن پیدا می‌کنیم که اصلا معلوم نیست چقدر می‌توان به آنها اعتماد کرد. علم پزشکی هنوز نتوانسته است فواید ارگاسم برای سلامت بدن را تأیید کند، اما ارگاسم لذت‌بخش است و همین لذت می‌تواند تأثیرات مثبتی روی سلامت روان فرد داشته باشد. رابطه جنسی لذت‌بخش حال فرد را خوب می‌کند، از استرس می‌کاهد، بدن را ایمن می‌کند و به رابطه بهتر زوج‌ها می‌انجامد.

برای باردارشدن نیاز نیست زن حتما به ارگاسم برسد، اما شواهد نشان می‌دهند که ارگاسم احتمال باروری را بیشتر می‌کند. انگار بدن زن بعد از ارضاشدن اسپرم را بهتر نگه می‌دارد. البته برای تأیید قطعی این فرضیه باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

همچنین بخوانید: بزرگ بودن زن از مرد در ازدواج: آیا ممکن است سن بیشتر زن باعث ایجاد مشکل در رابطه شود؟

باورهای اشتباه درباره ارگاسم زنان

شاید بعضی از مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم عجیب به‌ نظر برسند، اما هستند کسانی که به‌اشتباه چنین تصوراتی راجع به ارگاسم زن دارند.

۱. زنانی که نمی‌توانند به ارگاسم برسند حتما مشکلات روحی دارند!

قطعا تروما، مشکلات رابطه و اعصاب ضعیف ارگاسم را سخت می‌کنند، اما لزوما به این معنی نیست که هر زنی ارضا نشد دچار مشکلات روانی است. حتی کسانی که نگرش جنسی سالم و روابط خوبی با همسر خود دارند هم گاهی در این زمینه مشکلاتی دارند. چرا؟ چون ارگاسم واکنشی جسمی‌روانی است. یعنی حتی اگر مشکل روانی وجود نداشته باشد، مسائل جسمی می‌توانند روی ارضا شدن زنان تأثیر منفی بگذارند، مسائلی مثل:

 • استفاده‌نکردن از روان‌کننده؛
 • مصرف داروهای ضد بارداری هورمونی؛
 • یائسگی؛
 • بیماری ولوودینیا (vulvodynia).

۲. رابطه جنسی واژینال برای ارگاسم زن کافی است!

تعداد کمی از زنان بدون تحریک بقیه اندام‌های جنسی و فقط با رابطه واژینال به ارگاسم می‌رسند. اینها به‌کنار، بیشتر خانم‌ها اوج برانگیختگی جنسی را با تحریک کلیتورال تجربه می‌کنند. پس باید در کنار رابطه واژینال، به دیگر نقاط حساس بدن آنها هم توجه شود. نوک پستان‌ها مملو از رشته‌های عصبی فوق‌العاده حساس است که لمس آنها می‌تواند برای همسرتان لذت‌بخش باشد. تحریک نقطه G (جی اسپات) با دست یا اندام تناسلی هم گاهی به‌تنهایی باعث ارگاسم در زنان می‌شود. پس این باور اشتباه را از سرتان بیرون کنید و دنبال راه تازه‌ای برای لذت‌بردن از رابطه باشید.

۳. مردان می‌توانند ارگاسم زنان را تشخیص دهند!

نشانه های ارگاسم زنان برای طرف مقال روشن نیست. هیچ راهی برای تشخیص ارگاسم زن وجود ندارد مگر اینکه از خودش بپرسید. بعضی از خانم‌ها موقع ارگاسم آوا تولید می‌کنند، برخی سرخ می‌شوند، عرق می‌کنند و ضربان قلبشان بالا می‌رود. عده‌ای هم این‌طوری نیستند و ارگاسم آرام‌تری دارند. پس اگر واقعا می‌خواهید بدانید، از خودش بپرسید. اگر پاسخ منفی بود، تحت هیچ شرایطی با عصبانیت، سرکوفت، سرزنش و قضاوت برخورد نکنید. این رفتارها نتیجه‌ای جز فشار ارگاسم و اضطراب جنسی او ندارند. از در صحبت وارد شوید و بپرسید راه چاره‌ای می‌شناسد یا نه.

چرا بعضی از خانم‌ها اصلا ارضا نمی‌شوند؟

ارگاسم زنان2

عوامل مختلفی در ارگاسم زنان دخیل‌اند. عده‌ای رابطه دلخواه را ندارند، برخی از ترومایی قدیمی رنج می‌برند، عده‌ای هم شاید آن لحظه حوصله رابطه را نداشته باشند. البته دلایل دیگری هم وجود دارد، مثلا:

 • مشکلات رابطه؛
 • فشارهای زندگی؛
 • سلامت جسمانی ضعیف؛
 • مشکلات دستگاه تناسلی مثل درد لگن، عدم تعادل هورمونی یا واژینیسموس؛
 • سابقه سقط جنین؛
 • سابقه ختنه زنان (در برخی کشورها)؛
 • انواع سوءاستفاده جنسی؛
 • تقیدات مذهبی شدید و شرم از رابطه.

چه عواملی به ارگاسم زنان کمک می‌کنند؟

 • ورزش؛
 • محبت و صمیمیت بین زوجین؛
 • آموزش‌های جنسی؛
 • داشتن تصویر بدنی مثبت.

در جایگاه زن می‌توانید رفتارهایی در طول رابطه جنسی داشته باشید که شما را به ارگاسم نزدیک‌تر کنند، رفتارهایی مثل:

 • استفاده از روان‌کننده‌های باکیفیت؛
 • درخواست انجام حرکات خاصی که دوست دارید از شریک جنسی‌تان؛
 • کمک به شریکتان برای تحریک بیشتر نواحی حساس؛
 • صحبت درباره فانتزی‌ها با شریک زندگی؛
 • درمیان‌گذاشتن رفتارهای آزاردهنده با همسرتان.

توصیه‌هایی برای کمک به ارضا شدن زنان

زمانی که آسیب‌های روحی یا مشکلات رابطه ارضا شدن زنان را دشوار می‌کنند یا زمانی که همسرتان از رابطه جنسی یا تمایلات خود احساس شرم یا ترس می‌کند، باید خیلی سریع سراغ مشاوره فردی یا زوج‌درمانی بروید. اما اگر فکر می‌کنید مشکلات‌تان ناشی از ندانستن و بلدنبودن است، امتحان‌کردن توصیه‌های این بخش خالی از لطف نیست.

۱. پیش‌نوازی را فراموش نکنید

خیلی وقت‌ها همه‌چیز آن‌قدر سریع اتفاق می‌افتد که اصلا پیش‌نوازی فراموش می‌شود. در حالی که ممکن است شریک زندگی‌تان به‌اندازه شما آماده برقراری رابطه نباشد. او هم به‌اندازه شما حق دارد از این رابطه لذت ببرد. پس اگر کیفیت رابطه و لذت‌بردن همسرتان برای شما مهم است، این مرحله را فراموش نکنید. به هر روشی که بلدید (اگر هم بلد نیستید، لطفا یاد بگیرید!) جسم و ذهن او را آماده کنید و قدم‌به‌قدم پیش بروید.

۲. به خودتان یادآوری کنید هدف لذت‌بردن است نه ارضاشدن

هدف از رابطه جنسی لذت‌بردن است و رسیدن به ارگاسم یکی از کوتاه‌ترین لذت‌هایی است که انسان تجربه می‌کند، پس آن را کوتاه‌تر از چیزی که هست نکنید. به‌عنوان پارتنر در طول رابطه فضایی ایجاد کنید که هدفش صمیمیت و لذت باشد و رسیدن به ارگاسم نتیجه آخر کار. تمرکزتان را از آخر بازی بردارید و روی تک‌تک حرکاتی بگذارید که انجام می‌دهید. مطمئن باشید هرچقدر بیشتر به ارضاشدن فکر کنید، احتمال وقوعش کمتر می‌شود.

۳. کلیتوریس را بیشتر بشناسید

بیشتر خانم‌ها برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتورال نیاز دارند. حتی در سال ۲۰۱۷ مطالعه‌ای در این زمینه انجام شد و نشان داد که فقط ۱۸درصد زنان می‌توانند با رابطه جنسی واژینال به ارگاسم برسند و باقی علاوه بر دخول، به برانگیختگی غیرمستقیم هم نیاز دارند. پس سعی کنید در طول رابطه تا می‌توانید به نواحی تحریک‌پذیر مثل کلیتوریس توجه کنید. می‌توانید پوزیشن‌های مختلف را امتحان کنید تا با اندام جنسی خود دسترسی راحت‌تری به این ناحیه داشته باشید.

۴. کاری را بکنید که دوست دارد

از خودش بپرسید چه کاری را دوست دارد و چه کاری را دوست ندارد. اجازه بدهید خودش هدایت رابطه را در دست بگیرد و ببینید چقدر فشار و در کدام جهت وارد می‌کند. این دقیقا همان قدرتی است که برای لذت‌بردن احتیاج دارد، پس خودتان هم موقع رابطه واژینال (دخول) یا اورال (دهانی) قدرتی مشابه را اعمال کنید.

۵. مدام او را ببوسید

وقتی از مرحله پیش‌نوازی عبور می‌کنید و رابطه جنسی جلوتر می‌رود، احتمالا کمتر حواستان به بوسه‌های عاشقانه است و ذهنتان درگیر حرکات اصلی رابطه می‌شود، غافل از اینکه بوسه‌های عمیق چقدر می‌تواند بر ارضا شدن زنان اثرگذار باشد. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ روی ۵۰هزار نفر انجام شد، احتمال ارگاسم زنان در رابطه جنسی شامل ترکیبی از بوسه‌های عمیق، رابطه جنسی دهانی و تحریک دستگاه تناسلی به‌مراتب بیشتر است.

۶. درباره فانتزی‌های همسرتان با او صحبت کنید

از او بپرسید فانتزی خاصی دارد که بخواهد امتحانش کند یا نه. قدرت این فانتزی‌ها را دست‌کم نگیرید. همین تصوراتِ بعضا عجیب‌و‌غریب گاهی شدت برانگیختگی را در طول رابطه چندین برابر می‌کنند. لازم نیست همیشه حواستان به قید‌وبندها باشد و در چارچوب مشخصی حرکت کنید، اتفاقا چنین تنوعی برای رابطه مفید است. در ضمن برآورده‌کردن فانتزی‌های همسرتان، ذهن او را برانگیخته می‌کند. اهمیت این مسئله اگر بیشتر از تحریک جسمی نباشد، کمتر هم نیست. مثلا اگر احساس می‌کنید تمایل دارد ابزارهای جنسی را امتحان کند، گاهی از این ابزارها در طول رابطه استفاده کنید.

۷. در طول رابطه جنسی حرف بزنید

گاهی حرف‌زدن موقع برقراری رابطه جنسی برای ارضا شدن زنان معجزه می‌کند. وقتی می‌شود با تعریف از خودش و احساسی که به شما می‌دهد صمیمیت رابطه را به اوج برسانید، چرا این کار را نکنید؟ اگر مشتاقانه پاسخ داد، بدانید از این حرف‌ها لذت می‌برد و دوست دارد بیشتر بشنود. گاهی اوقات درست وسط رابطه چند لحظه صبر کنید، به او نگاه کنید، در آغوشش بگیرید و یک جمله عاشقانه بگویید.

۸. از مواد روان‌کننده استفاده کنید

بدون مواد روان‌کننده (لوبریکنت)، رابطه جنسی برای زنان سخت و آزاردهنده می‌شود. گاهی حتی به‌رغم برانگیختگی کامل زن، بدنش هیچ مخاطی تولید نمی‌کند و کاملا خشک است. در چنین مواقعی برقراری رابطه به‌امید مرطوب‌بودن دیواره‌های واژن به‌جای آنکه لذت‌بخش باشد، برای همسرتان عذاب‌آور است. حتی مطالعات هم نشان داده‌اند که برقراری رابطه جنسی زمانی برای خانم‌ها لذت‌بخش‌تر است و موجب ارگاسم زنان می‌شود که قبل از دخول مقداری روان‌کننده استفاده شود. البته این کار فقط برای لذت خانم‌ها نیست و همین مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از روان‌کننده مدت‌زمان رابطه را برای مردان هم طولانی‌تر می‌کند.

۹. تحریک گردن را فراموش نکنید

پوست ناحیه گردن فوق‌العاده نازک و پر از رگ‌های خونی نزدیک به سطح پوست است و یکی از تحریک‌پذیرترین نقاط بدن خانم‌ها برای ارگاسم زنان محسوب می‌شود. پس از آن غافل نشوید. برای کمک به ارضا شدن زنان وقتی شریکتان کم‌کم به ارگاسم نزدیک می‌شود، با بوسیدن و لمس این قسمت او را بیشتر به‌سمت ارگاسم هل بدهید.

۱۰. نیازهای همسرتان را از خودش بپرسید

آخرین راهکار این است که نیازهای همسرتان را از خود او بپرسید. چه اشکالی دارد بگذارید او شما راهنمایی‌ کند؟ تحقیقات نشان داده‌اند زوج‌هایی که راحت‌تر درباره مسائل و خواسته‌های جنسی با هم صحبت می‌کنند، رابطه جنسی بهتری دارند. چرا؟ چون از قبل درباره فانتزی‌ها، ترجیحات و حرکت‌های آزاردهنده صحبت کرده‌اند، به توافق رسیده‌اند و در طول رابطه دیگر خبری از اضطرابِ ندانستن نیست. صحبت درباره مسائل جنسی به‌تنهایی کمک بزرگی به ارگاسم زنان و البته مردان می‌کند.

مطالب دیگر که خیلی جالب هستند:

دوست نداشتن همسر و نشانه هایی که مردان نمی توانند آن ها را پنهان کنند!

تست میزان تمایلات جنسی، شما چه میزان میل جنسی دارید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =

دکمه بازگشت به بالا