;
سبک زندگیمهارت های زندگی

ترفند جالب برای تمیز کردن شیشه های پنجره که دم عید به کارت میاد!

تمیز کردن شیشه های پنجره: خانه تکانی از رسوم ایرانیان می باشد که در ابتدای فصل نو مانند خانه تکانی عید به پاک کردن شیشه ها، فرش ها، دیوار ها و … می پردازند. پاک کردن شیشه ها چه برای پنجره ها باشد چه برای شیشه های روی میزها معمولا یکی از دغدغه هاست که لک روی شیشه نماند و شیشه کامل تمیز شود، ماندن گرد و غبار و پرز روی شیشه ها نیز یکی دیگر از دغدغه ها هنگام پاک کردن شیشه هاست.

در سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی قصد داریم چند روش برای تمیز کردن شیشه های پنجره به شما آموزش دهیم تا با استفاده از این ترفندها بتوانید به راحتی تمامی شیشه ها را تمیز و پاکیزه کنید. با مجله گفتنی همراه باشید.

یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن شیشه ها استفاده از محلول خانگی سرکه و آب میباشد. با مخلوط کردن یک قاشق سرکه با یک لیوان آب میتوانید یک محلول پاک کننده بسیار قوی و مناسب برای تمیز کردن شیشه ها تهیه کنید. این مخلوط را داخل یک شیشه اسپری خالی ریخته و با اسپری کردن این محلول روی شیشه، شیشه های خود را پاک کنید.

این هم مفیده: 14 هدیه نوروز برای تازه عروس: برای تازه عروس چی بخریم بهتره؟

تمیز کردن شیشه های پنجره1

تمیز کردن شیشه های پنجره روش اول:

یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن شیشه ها استفاده از محلول خانگی سرکه و آب میباشد. با مخلوط کردن یک قاشق سرکه با یک لیوان آب میتوانید یک محلول پاک کننده بسیار قوی و مناسب برای تمیز کردن شیشه ها تهیه کنید. این مخلوط را داخل یک شیشه اسپری خالی ریخته و با اسپری کردن این محلول روی شیشه، شیشه های خود را پاک کنید.

نکته: توجه داشته باشید برای جلوگیری از ماندن پرز روی شیشه ها از دستمال نخی و تقریبا کهنه استفاده کنید، چرا که دستمال های کهنه پرز کمتری دارند.

تمیز کردن شیشه

تمیز کردن شیشه های پنجره روش دوم:

با مخلوط کردن مقداری تاید و آب میتوانید یک محلول پاک کننده قوی برای پاک کردن شیشه ها تهیه کنید. برای پاک کردن شیشه هایی که دارای لک قدیمی هستند و یا از بهار و زمستان لک باران و برف روی آنها مانده است میتوانید از این محلول به همراه یک دستمال خشن و زبر استفاده کنید تا از شر لکه ها خلاص شوید.

این هم جالبه: 10 کاربرد نوشابه سیاه در نظافت و خانه تکانی شب عید!

تمیز کردن شیشه های پنجره روش سوم:

استفاده از روزنامه به همراه پاک کننده های موجود در بازار مانند رایت میتواند در پاک کردن شیشه ها از لکه های سرسخت به شما کمک بسیاری کند. پاک کردن شیشه پنچره های منزل عموما به وسیله روزنامه انجام میشود چرا که هم بسیار در دسترس است و هم لکه های سرسخت و چسبیده را به خوبی پاک میکند.

تمیز کردن شیشه های پنجره2

تمیز کردن شیشه های پنجره روش چهام:

یکی از ساده ترین روش ها برای پاک کردن شیشه ها این روش است، شما میتوانید با استفاده از یک قاشق غذاخوری مایع صابون و مخلوط کردن آن با دو لیوان آب یک محلول پاک کننده بسیار مناسب برای شیشه های خود تهیه کنید. از این محلول میتوانید برای پاک کردن شیشه های پنجره و حتی میز های منزل خود استفاده کنید.

ابتدا با یک دستمال این محلول را روی شیشه بمالید و با یک دستمال خشک روی آن را پاک کنید و از براقی شیشه های خود لذت ببرید.

تمیز کردن شیشه های پنجره روش پنجم:

استفاده از الکل و آمونیاک برای پاک کردن شیشه ها که دارای لکه های بسیار سخت و تقریبا غیرقابل پاک شدن توصیه میشود. کافیست یک قاشق آمونیاک را با دو قاشق الکل و یک لیوان آب مخلوط کنید و سپس محلول به دست آمده را به وسیله اسپری روی لکه های اسپری کنید و چند دقیقه منتظربمانید و به وسیله یک پارچه تمیز شیشه را پاک کنید.

تمیز کردن شیشه های پنجره

تمیز کردن شیشه های پنجره روش ششم:

شاید برای شما جالب باشد که بدانید عصاره لیمو نیز یکی از قویترین محلول ها برای پاک کردن شیشه ها میباشد. برای تهیه محلول پاک کننده با عصاره لیمو باید ابتدا آب دو لیمو را بگیرید و با یک لیوان سرکه سفید مخلوط کنید. محلول به دست آمده را با دو لیوان آب مخلوط کرده و برای پاک کردن شیشه ها استفاده کنید.

این هم جالبه: افسردگی در عید نوروز و راه حل های مفید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا