;
سبک زندگیمهارت های زندگی

رازهای موفقیت لیونل مسی؛ درس هایی که باید از مسی آموخت

رازهای موفقیت لیونل مسی: مسی در شهر روساریو متولد شد و کارگر کارخانه استیل بود. گاهی اوقات هم به عنوان نظافتچی در این کارخانه فعالیت می کرده است. او در سن پنج سالگی شروع به بازی فوتبال کرد و در باشگاه محلی عضو شد. او در سال 1995 دوباره به محل زندگی خودش برگشت. مسی مدت زمان زیادی را در درد و رنج بود.

سه سال پشت سر هم نتوانست به جایی برسد اگر چه موفقیت های او اکنون باعث شده است که دیگران شکست هایش را از یاد ببرند. در این قسمت از سبک زندگی درس هایی را که مسی به ما می دهد را برای شما بازگو خواهیم کرد؛ درس هایی که ستاره ی شماره 10 آبی اناری ها آنها را مهم ترین عوامل موفقیتش می داند.

خیلی جالب: مردان و زنان کدام ماههای سال زیبا هستند؟

برای رویاهایتان بجنگید

این یکی از بهترین درس هایی است که از فوتبال مسی می توان یاد گرفت. مسی از تلاش و پشتکار زیادی استفاده کرد. اگر فکر می کنید که هرگز به رویاهایتان نمی رسید ، بهتر است به سرگذشت مسی فکر کنید و تا آخر برای آن ها بجنگید.

همه این موفقیت ها هیچ ربطی به توانایی جسمی ندارد. بلکه همه چیز وابسته به توانایی ذهنی است.

بله. مسی قد بلندی به اندازه قد رونالدو ندارد اما نمونه ای از بهترین بازیکن از لحاظ آمادگی جسمانی در کل دنیا است و چیزی که مهم است قدرت ذهن موفق او است. اگر فکر می کنید قدتان کوتاه است و بدن آماده یا ظاهر قهرمانانه ای ندارید، به مسی فکر کنید.

لیونل مسی در این زمینه می گوید :” سال های زیادی تلاش کردم تا بهتر و بهتر شوم و این به بلند پروازی من بستگی داشت. روزی که فکر می کنید هیچ پیشرفتی نداشته اید، قطعاً ناراحت کننده ترین روز برای هر بازیکن خواهد بود.”

حتما بخوانید: نامه دختر ایرانی که میلیون ها انسان را شرمسار می کند!

رازهای موفقیت لیونل مسی1

سخت کوش و فداکار باشید

هیچ راه کوتاه و میان بری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. باید سخت کوشی و فداکاری داشته باشید. مسی همیشه دوست داشت در یک فوتبال حرفه ای کار کند و می دانست که می تواند این کار را به خوبی انجام دهد. به همین دلیل فداکاری های زیادی انجام داد.

مثلاً آرژانتین را رها کرد و مجبور شد خانواده اش را نیز ترک کند و به خانواده جدید بپیوندد و دوستانش را عوض کرد و همه چیز را دست خوش تغییرات کرد اما بالاخره توانست به رویایش دست پیدا کند . لیونل مسی در این زمینه می گوید :” برای من 17 سال و 114 روز طول کشید تا بتوانم یک شبه به موفقیت دست پیدا کنم .”

ویژگی های زن جذاب از نظر مردان: چگونه یک زن جذاب برای شوهرم باشم ؟

تقلب نکنید

مسی هیچ گاه عاملی برای پنالتی نبوده است. هیچ وقت در فوتبال تقلب نکرده. او همیشه شخص خوب و صادقی شناخته می شود. رفتار او کاملاً انسان دوستانه است. البته که از باخت متنفر بود اما هیچ گاه برای رسیدن به خواسته هایش تقلب نکرده است. لیونل مسی در این زمینه می گوید :”چیزهای مهم تری در زندگی نسبت به بردن و یا باختن در یک بازی وجود دارد .”

هیچ بیماری نمی تواند شما را از رسیدن به هدف باز بدارد

تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که مسی در سن 19 سالگی دچار بیماری کمبود هورمون رشد بود. همچنین توانایی پرداخت درمان که حدود 900 دلار در ماه بود را نداشت.

چارلز رکساچ سرپرست تیم بارسلونا متوجه استعداد مسی شد و در نتیجه مسی توانست وارد تیم شود و تمرینات را انجام دهد. با وجود بیماری، آن ها باز هم با مسی قرارداد بستند. مسی در این زمینه می گوید :” هیچ بیماری نمی تواند شما را از رسیدن به رویاها و اهدافتان متوقف کند.”

حتمن بخوانید: 5 راهکار پیش بینی طلاق؛ چگونه بفهمیم که یک ازدواج به طلاق ختم می شود؟

وفادار باشید

مسی تا به حال 12 سال برای بارسلونا بازی کرده است. تیم های باشگاهی دیگر پول بیشتری به او می دادند اما او همچنان به بارسلونا وفادار است. او برای پول فوتبال بازی نمی کند و فقط از فوتبال لذت می برد.

مسی در این زمینه می گوید :”هنگامی که فوتبال بازی می کنم، مانند کودکی هستم که در خیابان بازی می کند. قطعاً زمانی که از فوتبال لذت نبرم آن را کنار می گذارم.”

مهم نیست اگر پیشینه فقیرانه ای داشته باشید

پدر مسی یک کارگر در کارخانه استیل سازی بود. به همین دلیل نمی توان گفت که مسی پیشینه بسیار خوبی داشته است اما او خودش را ارتقا داد و به هدفش رسید.

فرصت ها را از دست ندهید

اگر در یک زمینه خاص خوب ظاهر شوید، فرصت های زیادی برای موفقیت وجود خواهد داشت اما نباید آن ها را از دست بدهید. مسی به جهان ثابت کرد زمانی که فرصت سر راه قرار می گیرد، باید آن را در دست بگیرید. لیونل مسی در این زمینه می گوید :” من دقیقا آن کاری را که دوستش دارم انجام می دهم و فوتبال بازی می کنم. ”

مسی در حرفه خود خوش شانس هم بوده است. با خودتان تصور کنید اگر بارسلونا قراردادش را با مسی انجام نمی داد، چه اتفاقی می افتاد؟ آن هم دقیقاً زمانی که او به بیماری کمبود هورمون رشد مبتلا بود. اگر این اتفاق نمی افتاد، اکنون هیچ کس مسی را نمی شناخت. پس در زندگی به کمی شانس و توکل و امیدواری هم نیاز است.

ظاهر اهمیت ندارد

مسی به هیچ مدل مو و یا بدن خاصی نیاز ندارد. او فقط به فوتبال نیاز داشت و می خواست به جهان ثابت کند که می تواند به هدفی که دارد برسد. پس همه این ها هیچ ربطی به ظاهر نداشته و نخواهد داشت.

مطالب جالب پیشنهادی:

حتما ببینید: پیچیدن پا با آلومینیوم در کشورهای خارجی چه دلیلی دارد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا