;
رابطه و ازدواجسبک زندگی

 رنگ قرمز و تحریک مردان؛ چرا رژلب قرمز مردان را دیوانه می کند؟

رنگ قرمز و تحریک مردان: در فرهنگ های مختلف رنگ قرمز، به عنوان رنگ عشق، شور و داستان‌های عاشقانه شناخته می شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند که چهره‌های قرمز، اندکی جذاب‌تر و از نظر جسمانی سالم‌تر هستند. همچنین صورتی یا قرمز بودن گونه‌ها نشان دهنده اکسیژن زیاد و عملکرد مناسب قلب است.

به علاوه رنگ ها می توانند تاثیراتی را برروی افراد بگذارند همان طور که همه می دانیم رنگ آبی سمبل آرامش و قرمز باعث برانگیخته شدن هیجانات است.

حتمن بخوانید: چرا بعضی از دخترا خواستگار ندارن؛ باید اینا رو بدونی!

به عنوان مثال ورزش و تمرین‌های هوازی می‌تواند سطح اکسیژن خون را افزایش دهد، پوست شما را قرمز‌تر یا صورتی‌تر کند و به نوعی سیگنال‌های تحریک جنسی را به طرف مقابل بدهد. مردان این سیگنال‌ها را بیشتر دریافت می‌کنند و بیشتر جذب رنگ قرمز می‌شوند همچنین تحریک جنسی در آن‌ها بیشتر است. در این مطلب از بخش رابطه و ازدواج مجله گفتنی موضوع رنگ قرمز و تحریک مردان بررسی شده است.

از دست ندهید: بهترین ترفندهای دانه کردن انار برای شب یلدا و مهمانی

رنگ قرمز و تحریک جنسی در مردان

 رنگ قرمز و تحریک مردان1

رنگ قرمز و تحریک مردان: زنان در طی چرخه قاعدگی در روزهای تخمک گذاری سطح استروژن خونشان بالا می‌رود. بدین صورت رگ‌های خونی سطح پوست صورتشان منقبض شده و چهره‌شان به رنگ صورتی و قرمز در می‌آید. احتمالا مردان متوجه این تغییرات رنگ پوستی شریک جنسی‌شان نمی‌شوند، اما در ناخودآگاه‌شان همسرشان زیباتر جلوه می‌کند. از دیدگاه روانشناسی تکاملی میل جنسی زوج در این دوره به قصد بارور شدن بیشتر می‌شود.

حتمن ببینید: این رازها را هرگز به شوهرتان نگویید؛ جدی بگیرید!

زنان از ده‌‌ها هزار سال پیش لب‌های خود را قرمز می‌کردند. در مطالعه‌ای مشخص شد زنان برای جذب مرد مورد علاقه خود بیشتر از رنگ قرمز در لباس و آرایش شان استفاده می‌کردند. بر عکس زنانی که هیچ تمایلی به برقراری ارتباط نداشتند، به هیچ عنوان از رنگ قرمز استفاده نمی‌کردند. همچنین زمانی که خانم‌ها شاد هستند بیشتر احتمال دارد از لباس‌هایی با رنگ قرمز استفاده کنند.

واکنش مردان به رنگ قرمز

لاک قرمز

رنگ قرمز و تحریک مردان: تحقیقات نشان داده که مردان، نسبت به رنگ‌های قرمز در ناحیه صورت حساس‌تر از لباس یا لوازم دیگر هستند. نکته جالب در مردان این است که آن‌ها به تاثیری که رنگ قرمز روی آن‌ها می‌گذارد آگاه نیستند و نمی‌دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

ممکن است رنگ مورد علاقه‌شان آبی، سبز و یا هر رنگ دیگری باشد، اما رنگ قرمز برای آن‌ها به صورت ناخودآگاه تحریک کننده‌ی قوای جنسی و حتی در مواردی قوای جسمانی است.

رنگ قرمز برای مردان می‌تواند نشانه اعتماد به نفس نیز باشد و زنانی که رنگ قرمز را ترجیح می‌دهند، از نظر مردان، زنی با اعتماد نفس هستند. یک نکته جالب درباره مردان این است که آن دست مردانی که تمایل بیشتری به رنگ قرمز دارند، احتمال بالا بودن درآمد و موفقیت شان از نظر اجتماعی بیشتر است.

همچنین گاه در روابط عاطفی بین دو نفر حضور شخص سومی که به اصطلاح قرمز پوش است منجر به بروز شکست عشقی و مشکلات در روابط می‌شود. حتی اگر دقت کرده باشید، افرادی که از خجالت سرخ می‌شوند، سر خود را پایین می‌اندازند چون فکر می‌کنند نگاه همه را به سمت خود جذب کرده‌اند. اما اگر همین سرخی ناشی از فعالیت جسمانی باشد، فرد سر بالا و مفتخر از خود خواهد بود.

تاثیر رنگ قرمز برروی جنس مخالف

رنگ قرمز و تحریک مردان:کایزر، الیوت و فلتمن (۲۰۱۰) این تحقیقات را انجام داده اند؛ که زنانی که قرمز می‌پوشند تاثیر آن بر رفتار و احساسات مردان چگونه می‌شود.

در این آزمایش از مردان خواسته شد که با زنانی تعامل داشته باشند که یکی از آنها لباس قرمز پوشیده بود و یکی لباس آبی و دیگری سبز. آزمایش نشان داد که مردی که با زنی که لباس قرمز پوشیده بود تعامل نزدیک‌تر بیشتری داشت و به او نزدیک‌تر می‌ایستاد و پرسش های صمیمانه تری می پرسید. در صورتی که همه ی خانم ها از لحاظ دیگر معیارهای زیبایی و جذابیت در یک سطح بودند.

دقیقا مشابه همین آزمایش را در خانم‌ها سنجیدند و نتیجه ی مشابه‌ای دریافت کردند که خانم‌ها نیز در برابر مردی که لباس قرمز پوشیده است همین احساس را دارند.

دلیل تاثیر رنگ قرمز روی مردان

رنگ قرمز و تحریک مردان:رنگ قرمز باعث پاسخ اولیه‌ای مانند سیگنال در درون انسان عمل می‌کند. حتی این اتفاق در بدن حیوانات نیز رخ می‌دهد.

یعنی یک فرد با دیدن رنگ قرمز بخشی از ناخود آگاهش فعال می‌شود که فرد را جذاب‌تر نشان می‌دهد. این امر به طور غریزی اتفاق می‌افتد.

در واقع با پوشیدن رنگ قرمز این ویژگی را القا می‌کنید که من را بیشتر بشناسید. البته این تاثیر جذب سریع و زودگذر رخ می‌دهد.

شاید تاکنون دیده باشین که از این ویژگی رنگ قرمز در بسیاری از کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود. دنیای رنگ‌ها بسیار گسترده است و داشتن علم به آنها زندگی را برای ما جذاب‌تر می‌کند.

برایتان جالب خواهد بود

حلقه ازدواج از کجا و برای چی اومد؟

مقایسه ژست عروس و دامادهای جدید و قدیم + عکس های جذاب

رفتارهای نادرست در زندگی: کارهایی که نباید انجام دهید

دختران متولد چه ماههایی، بیشتر از بقیه خواستگار دارند؟

علت دور شدن مردان از زنان چیست؟ خانوم ها این کارها را انجام ندهید

لوازم مردانه در گذشته که باور نمی کنید روزی مردان استفاده می کردند+ عکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا