;
سبک زندگیمهارت های زندگی

چرا مردان در گذشته از نوار بهداشتی استفاده می کردند؟

علاقه زنان به وسایل مردانه: حالا شاید باورش سخت باشد اما برند ویکتوریا سکرت در واقع برای مردان ساخته شد. و این تنها یک نمونه از باریک بودن مرز میان دو جنس زن و مرد است. در ادامه از چیرهایی خواهیم گفت که گرچه حالا متعلق به زنان دانسته می شوند، اما در ابتدا برای مردان ساخته شدند.

1- کراپ تاپ

علاقه زنان به وسایل مردانه1

علاقه زنان به وسایل مردانه: کراپ تاپ این روزها محبوبیت زیادی میان زنان دارد. با این حال، این لباس در ابتدا توسط مردان و برای مردان به وجود آمد و پیش از آنکه زنان شروع به پوشیدن آن کنند، سال ها در مُد آقایان وجود داشت. مردان بدنساز برای در رفتن از قوانین پوشش آن زمان باشگاه های ورزشی، پایین پیراهن های خود را را می بریدند، چون اجازه نداشتند بدون لباس ورزش کنند.

2- یوگا

علاقه زنان به وسایل مردانه2

تصور می شود ریشه ی یوگا به برهمین ها بازمی گردد که روحانیون سیستم طبقاتی هند بودند. بعداً یوگا توسط مردان به غرب آورده شد و رفته رفته میان زنان محبوبیت پیدا کرد.

3- شورت بندی جی

علاقه زنان به وسایل مردانه3

علاقه زنان به وسایل مردانه: در گذشته مردان از شورت های بندی جی به عنوان پوششی برای ناحیه ی خصوصی شان استفاده می کردند. بعداً، در اوایل قرن نوزدهم، برخی قبایل آفریقایی به استفاده از این شورت ها روی آوردند.

4- کیف دستی

علاقه زنان به وسایل مردانه: کارکرد اولیه کیفی دستی برای حمل پول بود. این کیف ها به دلیل کاربردی بودن شان میان مردان محبوبیت داشتند. به مرور زمان، زنان شروع به استفاده ی هر چه بیشتر از این کیف ها کردند و اینگونه شد که کیف های دستی به جزئی از مُد بدل شدند.

5- جوراب شلواری

علاقه زنان به وسایل مردانه4

علاقه زنان به وسایل مردانه: جوراب شلواری ها و جوراب های بالای زانو در ابتدا برای مردان بودند. مردان اروپایی هنگام اسب سواری از آن ها استفاده می کردند.

6- فروشگاه ویکتوریا سکرت

علاقه زنان به وسایل مردانه: یک بار مردی به نام ریموند هنگام خرید لباس زیر برای همسرش احساس معذب بودن می کند. این اتفاق الهام بخش او می شود تا جایی ایجاد کند که مردان در آنجا هنگام خرید لباس زیر برای زنان احساس راحتی کنند. بنابراین اولین هدف این فروشگاه مردان بودند.

7- نوار بهداشتی

علاقه زنان به وسایل مردانه: نوار بهداشتی های یک بار مصرف توسط فردی به نام بنجامین فرانکلین تولید شدند. کارکرد اصلی آن ها کمک به توقف خونریزی در سربازان زخمی بود و بعدها پرستاران زن به استفاده از این نوارهای بهداشتی روی آورند چرا که از قدرت جذب برخوردار بودند و استفاده از آن ها راحت بود.

8- کفش پاشنه بلند

علاقه زنان به وسایل مردانه5

علاقه زنان به وسایل مردانه: قدمت کفش های پاشنه بلند می تواند به ایران قرن پانزدهم میلادی بازگردد. در حقیقت، سربازان ایرانی کفش های پاشنه بلند به پا می کردند تا پاهایشان در رکاب اسب محکم بماند. بعدها مهاجران ایرانی کفش های پاشنه بلند را به اروپا آوردند و اشرافیون مرد برای بلندتر دیده شدن قدشان از آن استفاده می کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا