;
سبک زندگیمهارت های زندگی

کابوس ترسناک جهانی: اگر این مرد را در خواب دیده اید مراقب باشید!

کابوس ترسناک جهانی: کابوس مشترک مردم جهان چیست؟ This Man یا “این مرد” به یک شخصیت مرموز و عجیب الخلقه اشاره دارد که به گفته برخی افراد در کابوس‌های آنها ظاهر می‌شود.

بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که این شخصیت در کابوس‌های آنها به صورت مشترک و به همان شکل خاص ظاهر شده است. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

“این مرد” کیست؟

بر اساس گزارشات و منابع مختلف، شخصی به نام “لوکا” اولین کسی بود که ادعا کرد که این شخصیت عجیب در کابوس‌هایش دیده شده است. در سال ۲۰۰۶، او با نقاشی تصویری از این شخصیت در خاطره خود، به کمک یکی از دوستانش، یک وب سایت راه اندازی کرد و دعوت کرد تا افرادی که همچنین او را در کابوس‌های خود دیده‌اند، با او تماس بگیرند.

حتما ببین: رتبه بندی جذابترین مردان بازیگر از نظر خانم های ایرانی؛ گلزار اول نشد!

کابوس ترسناک جهانی

کابوس ترسناک جهانی1

این وب سایت به مرور زمان شهرت بیشتری پیدا کرد و داستان This Man به یکی از معروف‌ترین معماهای اینترنتی تبدیل شد.سایت مربوطه مدعی شده است که گزارش‌هایی از سراسر جهان، از افرادی دریافت کرده که ادعا می‌کنند یک مرد با چهره‌ای مشابه در کابوس‌های آن‌ها ظاهر شده است. مردی که کابوس مشترک مردم جهان است کیست؟

از آن زمان به بعد، شایعاتی درباره منشأ و اصالت “این مرد” مطرح شده است. برخی از نظریات برای توضیح این پدیده، از عواملی مانند تأثیر تبلیغاتی و رسانه‌ای، تأثیر شبکه‌های اجتماعی و حتی واکنش‌های ناشی از روانشناسی جمعیتی یا فرهنگی استفاده می‌کنند. با این حال، هیچ تحقیق رسمی درباره وجود “این مرد” انجام نشده است و همه‌چیز در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است.

در حالی‌که بسیاری از افراد “این مرد” را به عنوان یک پدیده فراطبیعی در نظر می‌گیرند، برخی دیگر این را به‌عنوان یک نمونه از تأثیرات فرهنگی و رسانه‌ای در رویاها و کابوس‌ها توصیف می‌کنند. برخی از روانشناسان نیز معتقدند که نقش “این مرد” در کابوس‌ها می‌تواند با تمایلات و خواسته‌های ناخودآگاه شخص تفسیر شود.

به هر حال، اگرچه وجود This Man در کابوس مشترک مردم جهان هنوز هم یک پدیده نامفهوم است، بسیاری از محققان و پژوهشگران به این نکته توجه داشته‌اند که در گذشته نیز موجودات و شخصیت‌هایی در کابوس‌های گروه‌های مختلف ظاهر شده‌اند. به همین‌دلیل، این پدیده به عنوان یک موضوع برای تحقیقات روانشناسی و نقش آن در فرهنگ و جامعه مطرح شده است.

این مطلب رو حتما ببین: 4 داستان خیانت تلخ که خواندنش برای هر کسی آموزنده است

کابوس ترسناک جهانی در فرهنگ‌های مختلف

کابوس ترسناک جهانی: پیشتر نیز در تاریخ و فرهنگ‌های مختلف، شخصیت‌ها و موجوداتی کابوس مشترک مردم جهان بوده‌اند. به‌عنوان مثال:

– در فرهنگ اروپایی، شخصیت وحشی (werewolf) به‌عنوان یکی از شخصیت‌های رایج در کابوس‌ها شناخته می‌شود که اشاره به انسانی دارد که به گرگ تبدیل شده.

– در فرهنگ چینی، شخصیت “پیشگوی مرگ” (death omens) به‌عنوان یک شخصیت مشترک در کابوس‌های افراد شناخته می‌شود که باعث آزار و اذیت از سوی موجودی نامعلوم می‌شود.

– در فرهنگ آفریقایی، شخصیت “مار کهنه” (ancient serpent) به‌عنوان یک شخصیت مشترک در کابوس‌های افراد شناخته می‌شود که هیولایی ترسناک و مهیب است.

– در فرهنگ ژاپنی، شخصیت “کاداوا” (Kadawas) شخصیتی است که در کابوس‌های افراد به صورت یک موجود خون‌خوار و خشن وجود دارد که به‌طور خاص به آزار زنان می‌پردازد.

شاید بپسندید: درمان خارش کف سر با نسخه های خانگی و گیاهی+ طرز تهیه

نکته آخر

در کل، شخصیت‌ها و موجوداتی که کابوس مشترک مردم جهان هستند، بسته به فرهنگ و اعتقادات هر منطقه و با توجه به تجربیات و واقعیت‌های فردی هر فرد می‌توانند متفاوت باشند.

مطالب جالب پیشنهادی:

روش‌های درست کردن پودر سوخاری خانگی؛ با نان باگت و لواش

پیشنهادی: ازدواج با دختر چاق: آیا ازدواج پسر لاغر با دختر تپل خوب است؟

حتما بخوانید: نامه دختر ایرانی که میلیون ها انسان را شرمسار می کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا