;
اخبار روزتازه ها

بارداری اجباری در روسیه و سرنوشت شوم زنان زندانی+عکس

بارداری اجباری در روسیه: روسیه طرح پلیدی را در سر می‌پروراند که قرار است بر اساس آن ۴۵ هزار زن زندانی را به ماشین‌های تولید بچه تبدیل کند. هدف از این طرح تکان‌دهنده که یادآور داستان سریال سرگذشت ندیمه است، تولید سربازان بیشتر برای جنگ پوتین می‌باشد. طبق این طرح عجیب، قرار است زنان زندانی به صورت موقت از زندان آزاد شوند تا بتوانند باردار شوند. اگر در این مدت موفق به بارداری نشوند، دوباره به سلول‌های زندان بازگردانده می‌شوند. اما اگر موفق شوند، بقیه محکومیت‌شان بخشیده می‌شود و آزاد خواهند شد.

 

این طرح شوم حاصل فکر والری سلزنف، نماینده مجلس روسیه است. در حالی که نماینده دیگری پیشنهاد داده دولت روسیه بچه‌هایی را که قرار است سقط شوند، از مادران خریداری کند.

والری سلزنف

این طرح‌ها در حالی مطرح می‌شود که روسیه در تلاش است نرخ تولد این کشور را که به دلیل جنگ با اوکراین به شدت آسیب دیده، افزایش دهد. سلزنف معتقد است این طرح معادل آزادی و عفو هزاران زندانی جنایتکار مرد از سوی پوتین برای اعزام به جبهه اوکراین است.

 

او می‌گوید: «ما نیاز نداریم زنان جانشان را در جنگ از دست بدهند. اما به شدت نیازمند حل بحران جمعیتی آینده کشورمان هستیم که با وجود پیروزی قطعی، در خطر سقوط به دره‌ی کاهش جمعیتی است که وجودمان را تهدید می‌کند. زن می‌تواند نه جان خود را بلکه جان فرزندانش را اهدا کند.»

 

او ادعا می‌کند بسیاری از زنان زندانی که این مرخصی شامل حالشان می شود، علاوه بر تولید بچه، سعی می‌کنند خانواده‌ای مستحکم بسازند و مادران و همسران خوبی برای مردان بازگشته از جنگ باشند.

 

این طرح دیوانه‌وار از سوی فعال حقوق بشر روسیه اوا مرکاچوا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و آن را توهینی آشکار به زنان می داند. در عین حال، روسیه به طور فعال در تلاش است تا سقط جنین را در این کشور مشکل‌تر کند.

منبع: روزیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 4 =

دکمه بازگشت به بالا