;
تازه هاسیاسی و اقتصادی

حقایق تاریک دیکتاتورها: چرا قذافی کاندولیزا رایس را گل سیاه کاخ سفید خطاب می کرد!

حقایق تاریک دیکتاتورها: تاریخ متأسفانه نمونه های زیادی از استبداد، تمامیت خواهی و دیکتاتور های خونین می شناسد. با وجود تمام وحشتی که این افراد ایجاد کردند، زندگی دیکتاتور ها اغلب پر از چیزهای عجیب بود. خیلی ها عادت های عجیبی داشتند و به چیزهایی علاقه داشتند که به هیچ وجه عادی نبود. با بخش تازه های گفتنی همراه باشید.

آدولف هیتلر و غرب وحشی

عادت های عجیب دیکتاتورها1
آدولف هیتلر در مدرسه از طرفداران وسترن بود و به عنوان رئیس رایش سوم، وینت، رهبر سرخپوستان را سرمشق سربازان آلمانی قرار داد
بسیاری استدلال کرده اند که آدولف هیتلر مظهر شر مطلق بود. اما نمی توان انکار کرد که او فردی فوق العاده جالب است. او ترجیحات خاصی در غذا داشت، حیوانات را می پرستید، اما از بیشتر مردم متنفر بود. یکی از پیشرفت‌های فوق‌العاده آن کارل می، نویسنده ماجراجویی آلمانی است. او به عنوان رمان نویسی شناخته می شود که آثاری درباره غرب وحشی نوشته است. شخصیت های اصلی آنها شخصیتی به نام Old Shatterhand و رهبر قبیله سرخپوستان آپاچی وینت هستند.
هیتلر اولین بار این نویسنده را در کودکی ملاقات کرد. رمان «سفر در بیابان» نوشته “می ” چنان در ذهن نابالغ یک پسر مدرسه ای تأثیر گذاشت که عملکرد تحصیلی او به میزان قابل توجهی کاهش یافت. رمان های این نویسنده به یک وسواس تبدیل شد و دیکتاتور دستور خواندن آنها را برای کودکان داد. هیتلر به افسران دستور داد که شخصیت شاترهند قدیم را مطالعه کنند تا شکارچیانی عالی باشند و همچنین در امور نظامی به خوبی آگاه شوند. جالب اینجاست که او با تمام اعتقادی که به انحصار نژاد آریایی داشت و نفرت از دیگران، وینتوی هندی را از رمان “می ” سرمشق سربازان قرار داد و شجاعت او را تحسین کرد.

فیدل کاسترو و عشق بستنی

عادت های عجیب دیکتاتورها2
فیدل کاسترو نه تنها سیگار برگ، بلکه بستنی را نیز دوست داشت
تصور چریک افسانه ای که هنوز هم شخصیت و تصویرش افراد زیادی را مجذوب خود می کند، بدون سیگار سخت است. به راستی که این عادت بد او را در طول زندگی همراهی می کرد. اما تعداد کمی از مردم می دانستند که سیگار کشیدن  تنها اشتیاق او نیست. کاسترو بستنی را دوست داشت و از آن سیر نمی شد.
فیدل کاسترو بیش از هر کس دیگری برای بستنی کانادایی ارزش قائل بود، بنابراین به سفیر خود در کانادا دستور داد تا ۲۸ مدل بستنی مورد علاقه اش را برای او بفرستد. کاسترو طعم های مختلف را در ظرف های مختلف می خواست. و رهبر کوبا به نام عشقش به این دسر، حتی یک بستنی فروشی بزرگ در پایتخت کوبا ساخت.

عیدی امین و وسواس اسکاتلند

عادت های عجیب دیکتاتورها3
عیدی امین: رهبر اوگاندا
خالق یکی از وحشتناک ترین و بی رحم ترین رژیم های دیکتاتوری در آفریقا، رهبر اوگاندا، ایدی امین، در حالی که در ارتش سلطنت بریتانیا خدمت می کرد، برای اولین بار با اسکاتلند آشنا شد و برای همیشه عاشق  این مکان شد. در آنجا برای اولین بار یک لیوان ویسکی نوشید، با رقص های ملی آشنا شد و با وجود رنگ پوستش توانست با ساکنان زبان مشترک پیدا کند. واقعیت این است که اسکاتلندی ها بر خلاف انگلیسی ها نژادپرست نبودند. بله، و ساکنان اوگاندا و اسکاتلندی ها یک چیز مشترک داشتند – نفرت از سلطه بریتانیا.
هنگامی که پس از کودتا، امین در سال ۱۹۷۴ در اوگاندا به قدرت رسید، شروع به ابراز عشق خود به کشور دامن‌های چهارخانه و گیوه‌ها کرد. ابتدا پیشنهادی برای تبدیل شدن به پادشاه جدید در اسکاتلند ارائه کرد. سپس “صندوق نجات بریتانیا” را ایجاد کرد که به کمک های غذایی برای این کشور مشغول بود. اما این برای امین کافی نبود و او قبلاً در سال ۱۹۷۶ تیمی از نوازندگان را استخدام کرد که با لباس های اسکاتلندی در خیابان های کشورش راهپیمایی می کردند و آهنگ های ملی سنتی را می نواختند.
اما مایه شرمساری است که اسکاتلند از انگیزه های دیکتاتور خونین قدردانی نکرد، همه اقدامات او به سادگی نادیده گرفته شد. در واقع، در سال ۱۹۷۷، امین به دلیل اقدامات غیر انسانی خود در کشورش، از شرکت در رویداد اتحادیه آفریقا تعلیق شد. و اگرچه چند سال بعد او به تانزانیا حمله کرد، با این وجود سرنگون شد و مجبور به فرار شد.

فرانسوا دووالیه، جادوگری

عادت های عجیب دیکتاتورها4
دیکتاتور دووالیه شیفته جادو بود و خود را جادوگر می دانست
دیکتاتور ظالم، مردم خود را نابود می کند، تا زمان مرگ بر کشور حکومت می کند، فرانسوا دووالیه معروف به پاپادوک (بابا دکتر) در سال ۱۹۵۷ رئیس جمهور شد. علاوه بر تمام ویژگی های شخصیتی سخت، او به سادگی به وودو علاقه داشت. در هائیتی، این دین هر چقدر هم که عجیب و غریب و وحشی به نظر برسد، مذهب دولتی بود. دووالیه بسیار خرافاتی بود و از جادوی سیاه می ترسید. یکی از چیزهای عجیب او پرستش عدد ۲۲ بود، روز ۲۲ فقط برای او مناسب بود، زیرا در این روز تحت حمایت وودو بود. این سیاستمدار روزهای دیگر از خروج از خانه خودداری می کرد.
هنگامی که در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ جان اف کندی ترور شد . او آنقدر به توانایی های جادویی خود اعتقاد داشت که حتی فرستادگان خود را برای جمع آوری هوا به قبر کندی فرستاد. جادوگر-دیکتاتور قصد داشت در مراسم خود برای طلسم از آن استفاده کند. تعصب او حد و مرزی نداشت و روزی جنون دیگری مرتکب شد. دووالیه شنید که رقیب سیاسی او از وودو استفاده کرده و به یک سگ سیاه تبدیل شده است. فرانسوا دووالیه بدون تردید دستور کشتن تمام سگ های سیاه در سراسر هائیتی را صادر کرد.

نیکولای چائوشسکو و عشق ناسالم به لباس

عادت های عجیب دیکتاتورها5
چائوشسکو حتی زمانی که مردمش از گرسنگی رنج می‌کشیدند، خود را از داشتن لباس زیبا محروم نکرد
چائوشسکو دیکتاتور رومانیایی دیکتاتور دیگری بود. ویژگی های انسانی در او با قدرت نامحدود و کنترل کامل بر زندگی شهروندان کشورش از بین رفت. به عنوان یک دیکتاتور رومانی، او بر اساس طرح کلاسیک عمل کرد: او مخالفان را نابود کرد، مردم را غارت کرد، سود برد و مردم بی گناه را به دردسر انداخت. چائوشسکو بی‌رحم و بدبین بود: در حالی که رومانیایی‌ها به سختی امرار معاش می‌کردند و به معنای واقعی کلمه گرسنگی می‌کشیدند، او همه چیز را نه فقط به وفور، بلکه حتی بیش از حد داشت.
دیکتاتور رومانی عاشق لباس بود، او انبارهای کاملی از لباس داشت. چائوشسکو ، مانند بسیاری از ستمگران، از پارانویا رنج می برد، به طور کاملا موجهی می ترسید که مردم مرعوب و رانده شده اش،رفتار  او را تلافی کنند. بنابراین، لباس های قدیمی به سادگی سوزانده می شدند، چائوشسکو معتقد بود که مخالفان می توانند او را در طول روز آلوده کنند، بنابراین امکان بازگرداندن آنها به انبار وجود نداشت. لباس‌های دیکتاتور توسط افراد خاصی نظارت می‌شد که وظایفشان شامل بررسی آن برای باکتری‌ها، سموم و تشعشعات بود.

معمر قذافی شیفته کاندولیزا رایس بود

عادت های عجیب دیکتاتورها6
معمر قذافی دیوانه کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا بود
در زمان رئیس جمهور ایالات متحده، جورج دبلیو بوش، یک زن بسیار باهوش، کاندولیزا رایس، کار می کرد. او یک پست مهم وزیر امور خارجه در سیاست بین‌الملل داشت. او به عنوان یک زن نسبتاً زیبا، مطمئناً طرفدارانی داشت. از جمله آنها معمر قذافی دیکتاتور منفور لیبی است. اما این فقط همدردی نبود، بلکه جنون واقعی بود.
پس از اولین ملاقات، رایس فقط سرش را چرخاند. دیکتاتور مجموعه‌ای از عکس‌ها با او داشت و در صفحات دفتر خاطراتش او را «آفریقایی سیاه‌پوست محبوب» خطاب می‌کرد. زمانی که رایس از پایتخت لیبی دیدن کرد، ۲۰۰۰۰۰ دلار به او هدیه داد. و مانند یک عاشق واقعی حتی آهنگی را به او تقدیم کرد و آن را “گل سیاه در کاخ سفید” نامید.

کیم جونگ اون و اشتیاق به پنیر سوئیسی

حقایق تاریک دیکتاتورها7

یکی از آخرین دیکتاتور های قرن بیست و یکم، رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، مردی ولخرج است. به نوعی در سال ۲۰۱۴ کیم جونگ اون از مطبوعات ناپدید شد. از آنجایی که کشور او یکی از بسته ترین کشورهاست و مطبوعات آزاد به سادگی در آنجا وجود ندارند، فقط باید حدس زد که واقعاً چه اتفاقی افتاده است. اگرچه منبع رسمی اعلام کرد که کیم وضعیت جسمانی ناراحت کننده ای دارد. هیچ اطلاعات روشنی در مورد آنچه که در حال وقوع است گفته نمی شود. آنچه واقعا برای کیم اتفاق افتاد توسط مردی گفته شد که تقریباً بصورت غیرممکن – فرار از کره شمالی – را انجام داد.
معلوم شد که دیکتاتور یک اعتیاد دارد – پنیر سوئیسی. او که در جوانی در سوئیس بود، پنیر محلی را امتحان کرد و متوجه شد که این یک عشق برای زندگی است و اعتیاد او به پنیر سوئیسی شروع شد، زیرا او روزانه و به مقدار زیاد پنیر می خورد. شایعات حاکی از آن است که  به دلیل افزایش وزن، او دچار آسیب دیدگی مچ پا شد و سپس مشکلات معده و روده مشخص شد.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا