;
تازه ها

راز موفقیت دختر دبیرستانی نابغه با ضریب هوشی بالاتر از اینشتین و استیون هاوکینگ

راز موفقیت دختر دبیرستانی نابغه: مهنور چیما، دختر 16 ساله پاکستانی با ضریب هوشی 161 از اینشتین و هاوکینگ پیشی گرفته است. او در سال گذشته 34 آزمون گواهینامه عمومی آموزش و پرورش بریتانیا (GCE A-Level) را با نتایج عالی گذراند که 24 مورد از آنها خودآموز بود.

او بخشی از موفقیت خود را به عادات خواب منحصر به فرد خود نسبت داد. او هر روز وقتی از مدرسه به خانه می‌آمد، 3 ساعت می‌خوابید، «چون من خیلی خسته بودم». او بعد از بلند شدن درس هایش را کارآمدتر می خواند. خانواده چیما در سال 2006 از پاکستان به اسلاو در بریتانیا نقل مکان کردند.
پدر او یک وکیل معروف است، خواهر 14 ساله او قهرمان مسابقات ملی ریاضیات است و ضریب هوشی او به 161 می رسد. برادر 9 ساله او. مهارت بالایی در نواختن پیانو دارد و مانند یک استاد بزرگ و معروف میتواند بنوازد.

GCE A-Level تقریباً معادل دیپلم دبیرستان بریتانیا است. شما می توانید بر اساس نتایج خود برای دانشگاه های کشورهای مختلف انگلیسی زبان درخواست دهید. با این تفاوت که دانش آموزان می توانند سه درس را برای تخصص انتخاب کنند. چیما سال گذشته 10 درس را در مدرسه گذراند و 24 درس دیگر را به صورت خودآموز گذراند. در مرحله بعد، او قصد دارد 28 موضوع دیگر را به چالش بکشد.

وی از شهریور امسال در 4 آزمون شامل زبان انگلیسی، علوم دریایی، مدیریت محیط زیست و مهارت های تفکر شرکت کرده است. پس از رسیدن به هدف خود، امیدوار است در دانشگاه آکسفورد در رشته پزشکی تحصیل کند.

راز موفقیت دختر دبیرستانی نابغه

راز موفقیت دختر دبیرستانی نابغه

ضریب هوشی چیما 161 است که از انیشتین و هاوکینگ  با داشتن ضریب هوشی 160 پیشی می‌گیرد. او به MENSA، برترین سازمان ضریب هوشی بالا در جهان پیوسته است و اعضای آن باید در آزمون‌های هوشی که مخصوص این افراد است امتیاز بگیرند. وی به دلیل عملکرد عالی تحصیلی مورد استقبال شهباز شریف نخست وزیر پاکستان قرار گرفت و یک لپ تاپ به عنوان هدیه دریافت کرد.

والدین او گفتند که دخترشان در 6 سالگی آثار هری پاتر را کامل خوانده بود و تا 11 سالگی دیکشنری انگلیسی آکسفورد را حفظ کرده است.
وی برنامه روزانه خود را اینگونه تعریف می کند: به دلیل خستگی زیاد بعد از مدرسه می آیم ،سه ساعت می خابم چون مغزم کارایی لازم را ندارد. سپس ساعت 7 بعد از ظهر از خواب بیدار می شدم و دوباره ساعت 2 بامداد به رختخواب می رفتم، این کار را هر روز که آخرین ساعتم را صرف نواختن پیانو می کنم، انجام می دهم.

چیما اعتراف کرد که در مقایسه با اکثر مردم، او فکر می کند مدرسه آسان است. من فقط می خواهم تمام توانایی هایم را کشف کنم و واقعاً به همه موضوعات علاقه مند هستم و همیشه دوست دارم خودم را به چالش بکشم. مادرش معتقد است که دستاوردهای دخترش را باید به “ژن ها، سخت کوشی و پشتکار” نسبت داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا