;
اخبار روزتازه ها

راههای جلوگیری از سرقت طلا در منزل را یاد بگیرید

راههای جلوگیری از سرقت طلا: میان انواع و اقسام دارایی‌های مختلف، تقریبا هیچ چیز ارزشمندتر از طلا و جواهرات نیست. خرید طلا و جواهرات گرانبها سرمایه‌گذاری مطمئنی است؛ زیرا ارزش آن‌ها معمولا روز‌به‌روز افزایش می‌یابد.

طلا در منزل

میان انواع و اقسام دارایی‌های مختلف، تقریبا هیچ چیز ارزشمندتر از طلا و جواهرات نیست. خرید طلا و جواهرات گرانبها سرمایه‌گذاری مطمئنی است؛ زیرا ارزش آن‌ها معمولا روز‌به‌روز افزایش می‌یابد. از طرف دیگر بسیاری از این اقلام ارزش معنوی نیز دارند و به‌عنوان ارث یا هدیه دریافت شده‌اند؛ بنابراین غیر‌قابل جایگزین هستند. متاسفانه طلا یکی از اهداف اصلی سارقانی است که وارد منزل شما می‌شوند. بنابراین باید از همین الان چاره‌ای برای جلوگیری از سرقت طلا بیاندیشید. در این مقاله راه‌های جلوگیری از سرقت طلا در منزل را می‌خوانید.

ببینید: توصیه های اسکولز به آنتونی برای بستن دهان منتقدان

راههای جلوگیری از سرقت طلا1

 طوری وانمود کنید که همیشه کسی در خانه است

به‌عنوان یک قاعده کلی، سارقان اغلب به دنبال خانه‌هایی می‌گردند که خالی به نظر می‌رسند. به همین دلیل حضور یک نفر به‌طور‌قابل‌توجهی احتمال ورود به خانه را کاهش می‌دهد. طبق تحقیقات، تقریبا 60 درصد سرقت‌ها در ساعات روز اتفاق می‌افتد؛ زیرا سارقان تصور می‌کنند که ساکنان در طول روز برای کار یا مدرسه خانه را ترک می‌کنند. قاعدتا نمی‌توانید همیشه در خانه باشید تا از سرقت جلوگیری کنید اما می‌توانید اقدامات خاصی را انجام دهید که نشان از حضور شخصی در خانه داشته باشد.

پارک خودرو جلوی خانه، روشن گذاشتن یک چراغ یا تلویزیون روشن همه می‌توانند کمک کنند. همچنین باید اقداماتی را برای مراقبت از املاک خود انجام دهید؛ حتی اگر ویلایی دارید که صرفا در مواقع خاصی از سال به آن سر می‌زنید. یکی از مهم‌ترین کارها این است که از به اشتراک‌گذاری سفرهای خود و ترک خانه در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید. عکس‌های رسانه‌های اجتماعی از جمله خریدهای جدید و گران‌قیمت، به‌عنوان چراغ سبزی برای مجرمان عمل می‌کنند.

 بر فناوری‌های مدرن سرمایه‌گذاری کنید

قبل از هر چیز توصیه می‌کنیم بر قیمت ردیاب شخصی مخفی سرمایه‌گذاری کنید و آن را همراه طلا و جواهرات خود قرار دهید تا در صورت سرقت آن‌ها، بتوانید سریعا سارق را به دام بیاندازید. همچنین یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از سرقت طلا در منزل این است که یک یا دو دوربین امنیتی خریداری کرده و آن‌ها را در نزدیکی ورودی خانه خود نصب کنید. با نصب دوربین، دید واضحی از اطراف خانه در هر زمانی خواهید داشت؛ زیرا معمولا برنامه‌هایی روی تلفن‌های هوشمند دارند که می‌توانید از هر نقطه‌ای در جهان به آن دسترسی داشته باشید.

ضمن اینکه صرفا وجود دوربین می‌تواند جلوی ورود سارقان را بگیرد. به کارگیری روش‌های سنتی‌تر امنیتی مانند دزدگیر نیز توصیه می‌شود. دزدها نمی‌خواهند توجه دیگران را به حضورشان در خانه جلب کنند؛ بنابراین یک زنگ هشدار بلند همسایه‌ها را از وقوع سرقت آگاه می‌کند و باعث می‌شود که سارق پا به فرار بگذارد.

 طلای خود را در جاهای غیرقابل پیش‌بینی پنهان کنید

در یک نظرسنجی که توسط NBC News انجام شد، 75 درصد از سارقان گفتند اتاق خواب اولین جایی است که در هنگام سرقت به جست‌وجو می‌پردازند. جواهرات یکی از آخرین اقلامی است که هنگام آماده شدن برای مراسم و مهمانی خاصی پوشیده می‌شود و به همین دلیل اغلب در نزدیکی سایر لوازم ضروری کمد لباس قرار می‌گیرد. در نتیجه وجود طلاها در چنین جاهای قابل پیش بینی سرقت را سریع‌تر می‌کنند.

ترجیحا گاو صندوق حاوی طلاهای خود را در مکانی غیرمنتظره مانند انباری آشپزخانه یا زیر جعبه‌هایی در کمد و حمام قرار دهید. همچنین بهتر است یک گاوصندوق خانگی کوچک برای جواهراتی که روزمره استفاده می‌کنید. علاوه‌بر این، نصب ردیاب شنوددار در گاوصندوق باعث افزایش امنیت این وسیله می‌شود. به‌طورکلی شنود تلفن همراه و دارایی‌های دیگر باعث افزایش سطح دسترسی به وسیله خواهد شد.

برای جلوگیری از دزدی با طلایاب جواهرات خود را در گاوصندوق نگهداری کنید

گاوصندوق

بسیاری از سارقان برای پیدا کردن طلا و دزدیدن آن از طلایاب استفاده می‌کنند. برای جلوگیری از سرقت طلا با طلایاب ابتدا جواهرات خود را در ورق‌های سربی بپیچید و سپس در جاهایی که در بخش قبل توضیح دادیم، جاسازی کنید. با این روش دستگاه‌های طلایاب نمی‌توانند وجود طلا را تشخیص دهند اما پیچیدن مدام طلا در ورق‌های سربی کار چندان ساده‌ای نیست. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از گاو صندوق استفاده کنید؛ زیرا بدنه گاو صندوق‌ها نیز از ورقه‌های سربی ساخته شده و باعث می‌شود که طلایاب نتواند این دارایی‌های ارزشمند شما را شناسایی کند.

اهمیت استفاده از ردیاب را برای جلوگیری از سرقت طلا

راه‌های جلوگیری از سرقت طلا در منزل که تاکنون توضیح دادیم، ضروری اما کافی نیستند. با وجود رعایت همه موارد فوق، باز هم احتمال سرقت طلا و جواهرات از خانه وجود دارد. مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از سرقت طلا این است که در گاو صندوق یا در جعبه‌ای که طلاهای خود را در آن نگهداری می‌کنید، جی پی اس یا ردیاب قرار دهید. برای مثال می‌توانید از بهترین ردیاب آهنربایی برای گاوصندوق خود استفاده کرده و به این ترتیب امنیت دارایی خود را تضمین کنید.

در واقع با وجود ردیاب در کنار طلا و جواهرات ارزشمندتان می‌توانید در هر زمانی از شبانه‌روز از موقعیت مکانی آن‌ها و عدم دزدیده شدنشان اطمینان حاصل کنید. با استفاده از ردیاب دیگر خبری از گم شدن طلاها نخواهد بود و از طرف دیگر در صورت سرقت گاو صندوق به‌راحتی می‌توانید با استفاده از ردیاب سارق را به دام بیاندازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا