;
تازه ها

سلب عنوان قهرمانی شطرنج‌ باز چینی به دلیل رفتار ناشایست در هتل!

سلب عنوان قهرمانی شطرنج‌ باز چینی: یک قهرمان شطرنج چینی در بحبوحه رسوایی تقلب مقعدی، پس از اینکه ادعا شد در وان حمام هتل به طور وحشیانه ای رفتار کرده عنوان قهرمانی وی پس گرفته شده است. یان چنگ‌لونگ، 48 ساله، هفته گذشته ده‌ها شطرنج‌باز دیگر را که نسخه چینی این بازی به نام “شیانگ چی” را بازی می‌کردند شکست داد و عنوان “شیانگ چی کین” را در مسابقاتی که توسط انجمن شیانگ چی چین برگزار شد، به دست آورد.

با این حال، روز دوشنبه عنوان یان توسط انجمن شیانگ چی لغو شد، زیرا به گفته انجمن او “شخصیت بسیار بدی” را از خود نشان داده و “نظم عمومی را بر هم زده بود”. در بیانیه انجمن آمده است: «یان شب هفدهم دسامبر به همراه چند نفر دیگر در اتاق خود مشروبات الکلی مصرف نموده و سپس در وان اتاقی که در آن اقامت داشته در هجدهم دسامبر در اقدامی که به اموال هتل آسیب وارد کرده و مدفوع کرده است. وی نظم عمومی و اخلاق حسنه را نقض کرده ، به شهرت مسابقه و رویداد شیانگ چی لطمه زده است و به دلیل لکه دار نمودن شطرنج شیانگ چی عنوان قهرمانی وی پس گرفته می شود.

سلب عنوان قهرمانی شطرنج‌ باز چینی

همچنین جایزه مسابقات قهرمانی شطرنج نیز از وی گرفته شد. فاش نشده است که یان چقدر برنده شده است، اما به گفته گاردین، برندگان این مسابقات اغلب ده ها هزار یوان چین به جیب می زنند. علاوه بر این، یان همچنین به استفاده از مهره های مقعدی برای تقلب در طول مسابقه متهم شده است، که گفته می شود از فرستنده های بی سیم برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده می کند تا یک قدم جلوتر از حریف خود باشد.

ادعا می شود که یان با فشردن و بازکردن ریتمیک باسن خود، توانسته با رایانه ای ارتباط برقرار کند که می توانست اطلاعات را از طریق ارتعاشات به او منتقل کند که چه حرکاتی برای برنده شدن انجام دهد.

سلب عنوان قهرمانی شطرنج‌ باز چینی 1

این اتهامات در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شد، اما انجمن شیانگ چی تصریح کرده است که هیچ مدرکی دال بر کلاهبرداری یان وجود ندارد. انجمن گفت: “بر اساس درک ما از وضعیت، در حال حاضر غیرممکن است که ثابت کنیم یان از طریق “مهره های مقعدی” همانطور که در رسانه های اجتماعی گمانه زنی می شود، تقلب کرده است.”

در سال 2022، استاد بزرگ هانس نیمن به طور مشابه متهم به تقلب شد که شوک بزرگی به دنیای شطرنج وارد شد و در نهایت در آگوست 2023 از هرگونه اتهامی پاک شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یک =

دکمه بازگشت به بالا