;
تازه هاعلم و فناوری

شناسایی افراد روان پریش از روی شکل انگشتان دست + اطرافیانت رو بشناس!

شناسایی افراد روان پریش: اطرافیان و افرادی که با آنها در ارتباط هستی رو با دقت به شکل انگشت آنها شناسایی کن، البته باید گفت که این یکی از پارامترهای شناسایی افراد است و ممکن است 100 درصد حتمی نباشد، ولی طبق گفته روانشناسان می توان با کمک شکل انگشتان و مشاهده خلقیات افراد این مورد را نتیجه گیری دقیق و درست کرد. با بخش تازه ها از مجله گفتنی همراه باشید.

ممکن است اطلاعات مختلفی شنیده باشید ولی به گفته روزیاتو، یک مطالعه نشان داده افرادی که انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره خود دارند، بیشتر در معرض روان‌پریشی هستند.

این هم جالبه: پس از داستان فیلم ارباب حلقه ها و فرودو، عصر چهارم سرزمین میانه چگونه شد؟

این یافته‌ها نشان می‌دهند که ممکن است روان پریشی «ریشه بیولوژیکی» داشته باشد. در حالی که افراد با چنین رفتار‌هایی از نظر اجتماعی بسیار مشکل‌ساز هستند، چنین رفتاری ممکن است ریشه بیولوژیکی داشته باشد.

در این مطالعه که در مجله تحقیقات روانپزشکی منتشر شده، دست‌های ۸۰ شرکت‌کننده مورد بررسی قرار گرفته است. ۴۴ نفر با تشخیص بالینی اختلال مصرف آمفتامین (AUD)، اختلال شخصیت ضد اجتماعی (ASPD) یا هر دو و ۳۶ فرد سالم بودند.

شناسایی افراد روان پریش 1

محققان اسکن‌های دقیقی از دست راست شرکت‌کنندگان گرفتند و چندین ارزیابی روان‌شناختی انجام دادند. از جمله ارزیابی‌هایی که برای آزمایش تیپ شخصیتی سه‌گانه تاریک طراحی شده بود.

نمرات بالاتر در این آزمون‌ها نشان می‌داد که فرد شرکت‌کننده دارای سطوح بالاتری از ویژگی‌های روانی‌پریشی و ضد اجتماعی است.

نتایج نشان داد که ارتباط واضحی بین طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره با ویژگی‌های ضداجتماعی و کسب نمرات بالاتر در تست تیپ شخصیتی سه‌گانه تاریک وجود دارد.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که طول انگشت تحت تأثیر میزان تستوسترون و استروژنی بوده که جنین در رحم در معرض آن قرار می‌گیرد.

تستوسترون بالاتر باعث افزایش طول انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره می‌شود، در حالی که تستوسترون پایین اثری معکوس دارد. هرچه که یک شرکت‌کننده نشانه‌های آسیب‌شناسی روانی بیشتری داشت، به نظر می‌رسید که او در طول دوره جنینی در معرض غلظت‌های بالاتر تستوسترون و غلظت پایین‌تر استروژن قرار گرفته است.

با این حال، طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره یک شاخص مطمئن برای تشخیص روان‌پریشی نیست.

درک این نکته حائز اهمیت است که نسبت طول انگشتان نباید به عنوان سرنوشت غیرقابل تغییر یک فرد تلقی شود.

طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره تنها نشانه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی ضد اجتماعی نیست. مردان به دلیل افزایش سطح تستوسترون در طول رشد، انگشت حلقه بلندتری دارند.

نتایج همچنین نشان داده که مردان بدون در نظر گرفتن هرگونه تمایلات روان‌پریشی، دارای طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره در مقایسه با زنان هستند. طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره، به دلیل ارتباط با سطح تستوسترون، با عملکرد بهتر در ورزش در مردان و زنان مرتبط است.

برای مثال، مطالعه‌ای روی ۱۰۴ ورزشکار زن المپیک نشان داد که نسبت طول انگشت حلقه به انگشت اشاره آن‌ها به طور قابل توجهی بیشتر از افراد عادی است.

 

این مطالب هم جالبه:

تست شخصیت شناسی خودکار؛ چطوری خودکار دستت می گیری؟

تست شخصیت: طول انگشت شما ویژگی های شخصیتی شما را آشکار می کند

طول انگشت کوچک و حلقه شما ویژگی های شخصیتی پنهان شما را آشکار می کند!

هوش تصویری شناخت زن پولدار از طریق دستها را در 7 ثانیه انجام داده و فرد ثروتمند را شناسایی کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا