;
تازه ها

شکایت از لیورپول به دلیل تبعیض نژادی

شکایت از لیورپول به دلیل تبعیض نژادی: یک مرد بریتانیایی آسیایی تبار از لیورپول شکایت کرده است که ادعا می کند با رد درخواست شغلیش علیه او تبعیض نژادی قائل شده اند. اسد فاروق، جوان 25 ساله با مدرک مدیریت ورزشگاه و رویدادها که سابقه کار در تاتنهام و جام جهانی قطر را دارد، در نوامبر سال گذشته برای یک پست اداری به لیورپول درخواست داد، اما از او برای مصاحبه دعوت نشد.

از آنجایی که در شرح شغل گفته شده بود که متقاضی ایده‌آل «تجربه کار در یک محیط ورزشی عالی را باید داشته باشد»، فاروق فکر می‌کرد که شانس بالایی برای به دست آوردن این شغل دارد. با این حال، گاردین گزارش می دهد، به او اطلاع داده شده است که افراد انتخاب شده برای مصاحبه از تجربه بالاتری نسبت به آنچه او در درخواست خود اشاره کرده بود، برخوردار هستند.

وکیل فاروق، یونس لونات اولین مسلمانی که در شورای اتحادیه فوتبال (FA) و به عنوان نماینده اقلیت های قومی در کمیته رسمی هواداران لیورپول خدمت کرده است گفت: فاروق پس از اینکه از طریق لینکدین دریافت که فردی که به این سمت منصوب شده ظاهراً یک کار تمام وقت از زمان فارغ التحصیلی نداشته است و هیچ تجربه فوتبالی ندارد،تصمیم به شکایت از لیورپول به دلیل تبعیض نژادی گرفت.

گزارش گاردین از شکایت از لیورپول به دلیل تبعیض نژادی

دلیل اسد فاروق برای شکایت از لیورپول به دلیل تبعیض نژادی

فاروق گفت: “به‌عنوان یک آسیایی(خاورمیانه ای)، من واقعاً سخت کار کرده‌ام تا خودم را وارد دنیای فوتبال کنم و به نظر می‌رسد هیچ‌کس فرصتی به من نمی‌دهد. من بیش از توانایی انجام کار [لیورپول] هستم. این را کنار بگذارند، زیرا آنها ادعا می کنند که همه آنها به دنبال تنوع هستند، آنها ادعا می کنند که می خواهند جنوب آسیایی ها وارد صنعت فوتبال شوند، اما آنها این شیوه های بد استخدام را انجام می دهند و این فرصت ها را به ما نمی دهند. آنها در مورد اینکه چگونه می خواهند موانع را از بین ببرند صحبت می کنند، اما این شکستن موانع نیست.”

فاروق گفت که علی‌رغم درخواست‌هایش، باشگاه داده‌های تنوع خود را در اختیار او قرار نداده است. گزارش کد تنوع فوتبال در فصل 2022–23 فدراسیون فوتبال حاوی تنها داده‌های قابل دسترس عموم است. این گزارش کد تعیین می کند که 15 درصد از افراد تازه استخدام شده در نقش های رهبری ارشد و عملیات تیمی باید سیاه پوست، آسیایی یا ترکیبی از نژادهای غیر سفید پوست باید باشند.

شکایت از لیورپول به دلیل تبعیض نژادی

نتایج استخدام جدید لیورپول به ترتیب 0% و 9% بود، در حالی که نتایج کلی برای تمامی 54 تیمی که در این لیست ثبت نام کرده اند 9.1% و 11.2% بود. 82 درصد از مردها و شصت و هشت درصد از کاندیداهای زن در لیست کوتاه مصاحبه های لیورپول سیاه پوست، آسیایی یا ترکیبی بودند.

به گزارش گاردین ، باشگاه از ارائه داده های گوناگون یا اظهار نظر در مورد پرونده فاروق در حالی که مراحل قانونی ادامه دارد، خودداری کرده است. انتظار می‌رود که در جریان جلسه دادگاه کار در ماه مارس، این دادگاه تلاش کند تا پرونده را حل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا