;
تازه هاعلم و فناوری

ماجرای علاقه شدید مدیر عامل اپل به خانوم 84 ساله ژاپنی!+عکس

«ماساکو واکامیا» زن 84 ساله ژاپنی است که در 81 سالگی برنامه‌نویسی را از صفر آموخت. او با آن‌چه از کدنویسی آموزش دیده بود توانست نرم‌افزار تلفن همراهی تولید کند که الهام‌بخش دیگر سالمندان باشد.

پیرترین برنامه نویس دنیا

او این اپلیکیشن را براساس روز سنتی دختر در ژاپن، به نام «هینادان» نام گذاری کرد. این برنامه یک بازی ساده است که ضمن سرگرم‌کردن سالمندان، آن‌ها باید مجموعه‌ای از عروسک‌های سنتی جشنواره هزارساله ژاپنی را با نظم خاصی بچینند.

وی برای این که انجام این بازی را برای افراد مسن‌تر جذاب‌تر کند، سرعت انجام آن را کاهش داد و برنامه‌ریزی کرد تا راوی بازی با سرعت کمتری حرف بزند. به این ترتیب افراد مسن می‌توانند لذت بیشتری از بازی ببرند و بهتر با آن ارتباط برقرار کنند.

ماساکو پیش از این علاقه زیادی به بازی‌های کامپیوتری داشت و از زمانی که احساس کرد بازی‌های مناسب همسالانش وجود ندارد، برای ساخت اولین بازی ویژه سالمندان دست به کار شد و جرقه یادگرفتن کدنویسی از همین‌جا به ذهنش خطور کرد.

پیرزن ژاپنی باهوش

واکامیا اولین کامپیوتر خود را در 58 سالگی خرید، آن هم زمانی که پس از 43 سال کار در بانک مجبور به بازنشستگی شده بود و از همان موقع با پیشرفت تکنولوژی خودش را به روزرسانی کرد. به علاوه، این بانوی باتجربه صاحب یک وبلاگ رسمی به دو زبان ژاپنی و انگلیسی است که در آن ضمن اشتراک‌گذاری ویدئوهای تجربیاتش در زندگی و سفرها، به مردم درس زندگی و کار با نرم‌افزارها را آموزش می‌دهد.

مدیر عامل اپل و پیرزن ژاپنی

او همچنین به دلیل هوش بالای خود که الهام بخش سالمندان شد عکس های افتخاری کنار تیم کوک مدیرعامل اپل دارد. ماساکو به عنوان مسن ترین برنامه نویس ژاپن در دنیا مشهور شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا