;
تازه هاعلم و فناوری

پیشرفت خیره کننده پروژه بن سلمان در عکس‌های ماهواره‌ای/ عکس

پیشرفت خیره کننده پروژه بن سلمان: در گوشه شمال غربی عربستان سعودی، ساخت و ساز یک پروژه بزرگ در حال انجام است که وعده داده می‌شود روزی تعداد بیشتری شهروند را در نسبت با شهر نیویورک در خود جای دهد. با بخش علم و فناوری از بخش تازه ها مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

به گزارش گفتنی به نقل از خبرآنلاین، این پروژه غول پیکر در آسمان خراشی عمودی بلندتر از ساختمان امپایر استیت در طول منهتن تا فیلادلفیا گسترده شده است.

تصاویر ماهواره‌ای جدید ارائه‌شده به نیوزویک، وضعیت پیشرفت در نئوم، زاییده افکار محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی را نشان می‌دهد که این پادشاهی به عنوان آینده زندگی شهری مطرح می‌کند. تصویر زیر که توسط ماهواره‌های Maxar گرفته شده است، یکی از معدود قسمت‌های تکمیل شده این پروژه را نشان می‌دهد که عبارت است از یک زمین گلف سرسبز مشرف به دریای سرخ.

پیشرفت خیره کننده پروژه بن سلمان 3

تصویر ماهواره‌ای از نئوم، این مگاپروژه 500 میلیارد دلاری که در شمال غربی عربستان سعودی در حال ساخت است را نشان می‌دهد. یک زمین گلف تکمیل شده در امتداد خط ساحلی قابل مشاهده است.

پیشرفت خیره کننده پروژه بن سلمان 1

نگاهی دقیق‌تر مسیری را نشان می‌دهد که با عمارت‌ها و کاخ‌های بزرگ احاطه شده است.

در نواحی شمال پروژه نئوم در حال پیشرفت است. این “شهر خطی” با وسعت 650 فوت در امتداد 105 مایل در میان کوه‌ها و دره‌های بیابانی امتداد خواهد داشت و می‌تواند تا زمان تکمیل آن با هزینه 2 تریلیون دلاری حدود 9 میلیون نفر را در خود جای دهد.

اما طبق گزارش‌های اخیر، کار بر روی نئوم به دلیل هزینه‌ها و مشکلات منحصر به فرد مهندسی متوقف شده است.

پیشرفت خیره کننده پروژه بن سلمان 2

تصاویر ماهواره ای مراحل اولیه حفاری برای نئوم را نشان می‌دهد.

منبع: newsweek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا