;
تازه هاعلم و فناوری

قابل توجه گیمرهای ایرانی مراقب تغییرات ظاهری خود باشید

گیمرهای ایرانی: یکی از گیمرهای توییچ (Twitch) که در جریان پخش زنده، سر خود را برای خیریه ای تراشید، متوجه شد که یک فرورفتگی در سرش، دقیقا در قسمتی که هدفون خود را می گذارد، ایجاد شده است.

گیمرهای ایرانی2

کورتوس (Curtoss) از دیدن این فرو رفتگی در سرش وحشت کرد. او بعد از دیدن این فرو رفتگی مدام فریاد می زد: «من فکر می کردم موهام این شکلی است!» ویدیوی کورتوس بیش از ۴۲ میلیون بازدید داشت. پس از این اتفاق، بسیاری از گیمرها، تصاویری از سر گیمر (gamer head) خود را به اشتراک گذاشتند.

اینم جالبه: تهران آینده: تصاویر پیشرفته از تهران در 100 سال بعد از دید هوش مصنوعی

گیمرهای ایرانی3

با این حال، فرو رفتگی سر گیمر، صدمات ماندگاری ایجاد نمی کنند و عموما صدمات هنگام تولد و برخی از انواع تومورهای استخوانی، فر رفتگی دائمی ایجاد می کند. سر گیمر شبیه ردی است که پس از برداشتن عینک، روی صورت باقی می ماند. گیمرها می توانند هنگام مشاهده فرورفتگی، فشار وارد کنند یا ناحیه فرو رفته را ماساژ دهند. راه حل دیگر، دوش آب گرم است که به پوست کمک می کند تا به حالت عادی بازگردد.

گیمرهای ایرانی5

در حقیقت این فرورفتگی در کنار چشم های خون آلود و دست های تاول زده، بخشی از پیش بینی کارشناسان از ظاهر گیمرها، در ۲۰ سال آینده است. فرورفتگی روی سر کورتوس به طرز وحشتناکی شبیه به مدل شبیه سازی شده ای است که ظاهر گیمرها را در آینده نشان می دهد. یک مدل ترسناک که محققان نام آن را مایکل گذاشته اند، نشان می‌دهد که خم شدن روی کنسول‌های بازی چه تاثیری بر بدن گیمرها می گذارد. این پیش بینی، توسط محققان بر اساس گزارش های جهانی در مورد تأثیرات فیزیکی سبک زندگی گیمرها تهیه شده است.

ظاهر فیزیکی گیمرها در ۲۰ سال آینده

گیمرهای ایرانی4

سخنگوی این تیم تحقیقاتی گفت: «اگر گیمرهای مشتاق در بیست سال آینده عادات سبک زندگی خود را تغییر ندهند، شاهد چنین تغییراتی خواهند بود.»

کم‌خوابی و کم‌آبی تا کمبود ویتامین D، فشار بر چشم و شست، تنها برخی از پیامدهای فیزیکی ساعت‌ها بازی آنلاین، روی صندلی بازی، دور از نور خورشید و فعالیت بدنی است. برای طراحی مایکل، محققان گزارش‌های سازمان‌هایی مانند خدمات سلامت ملی، سازمان بهداشت جهانی، نشنال جئوگرافیک و سرگرمی‌های تعاملی بریتانیا را در مورد تأثیرات بالقوه سبک زندگی گیمرها بررسی کردند.

با استفاده از این اطلاعات، این تیم با انیماتورها و هنرمندان برای طراحی مایکل – تجسمی از یک گیمر در آینده – کار کرد. مایکل به خاطر رژیم غذایی نامناسب و دوری بیش از حد از نور خورشید و قرار گرفتن در زیر نور مصنوعی، پوستی رنگ پریده دارد و به دلیل کمبود ویتامین D و B-12، پوست او آسیب دیده است. کمر مایکل، به دلیل وضعیت بد نشستن، برای همیشه خم شده است و به خاطر استرس در پاها و بازوهای خود اگزما دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − دو =

دکمه بازگشت به بالا