;
فرهنگ و هنرهنرمندان

برادران پاکستانی عجیب که با غروب آفتاب فلج می شوند! ماجرای برادران خورشیدی چیست؟

برادران پاکستانی عجیب: شعیب احمد ۱۳ ساله و برادرش عبدالرشید ۹ ساله در طول روز مانند کودکان دیگر هستند بیرون می روند، راه می روند، با دوستانشان بازی می کنند اما با غروب آفتاب، این برادران پاکستانی فلج می شوند و تا وقتی آفتاب طلوع نکند قادر به حرکت کردن یا صحبت کردن نیستند. نشانه های این بیماری اولین بار است که در جهان دیده می شود و پزشکان ایده ای در مورد علت وقوع این بیماری و درمان آن ندارند. با بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی گفتنی همراه باشید.

جاوید اکرم، استاد پزشکی در موسسه علوم پزشکی پاکستان به نشریه آسوشیتدپرس گفت: این مورد برای ما یک چالش است.”پزشکان ما آزمایشاتی انجام دادند تا متوجه شوند که چرا این کودکان در طول روز فعال هستند اما با غروب آفتاب دیگر نمی توانند چشمهایشان را باز کنند، صحبت کنند یا غذا بخورند.

شاید بپسندید: هرگز بشقاب خود را در چین کامل نخورید!

ماجرای برادران پاکستانی عجیب با لقب برادران خوشیدی:

برادران پاکستانی عجیب2

این برادران لقب “برادران خورشیدی” را گرفته اند، و از ابتدای امسال آنها در بیمارستان اسلام آباد پاکستان تحت نظارت هستند. مراقبت از آنها رایگان است و تا کنون بیش از ۳۰۰ آزمایش روی آنها انجام شده است.
اولین چیزی که پزشکان باید آن را بررسی کنند این ایده است که این رویداد با نور خورشید ارتباط دارد و نه با خود روز پدر پسرها به نشریه آسوشیتد پرس گفته که به نظر او پسرانش انرژی خود را از خورشید می گیرند.
اما این فرضیه‌ (کمی عجیب) اکنون به طور رسمی رد شده است، زیرا پزشکان نشان دادند که این پسرها می توانند در طول روز در یک اتاق تاریک و بسته حرکت کنند. همچنین نشان دادند که این پسرها دچار فلج دائمی ناشی از آسیب عصبی نیستند، یا همان فلج خواب، که در آن بدن در طول خواب فلج می شود درحالیکه مغز بیدار است.

این احتمال وجود دارد که این شرایط منحصر به فرد ژنتیکی باشد. مادر و پدر این پسرها، دخترخاله و پسرخاله هستند، رسمی که در پاکستان رایج است. اما پزشکان مطمئن نیستند که کدام ژن می تواند چنین تاثیر سخت و منحصر به فردی روی رفتار پسرها داشته باشد. دو برادر دیگر در خانواده نیز که قبلا فوت کرده اند ظاهرا همین مشکل را داشتند، اما این پسرها خواهری دارند که دچار این مشکل نیست.

برادران پاکستانی عجیب4

 

نمونه برداری از خاک روستای برادران پاکستانی عجیب

در حال حاضر پزشکان از خاک و هوای روستایی که این خانواده در آن زندگی می کنند نمونه برداری کرده اند، و نمونه خون این دو برادر را به خارج از کشور فرستاده‌اند تا آزمایشات ژنتیک و بررسی های بیشتر روی آن انجام شود.

پسرها در طول روز کاملا سالم هستند!

برادران پاکستانی عجیب3

شعیب احمد گفته: “من می خواهم در آینده معلم شوم”، درحالی که برادر کوچکتر گفته می خواهد یک عالم مسلمان شود. خبرهای خوب این است که پزشکان داروهای زیادی را روی این پسرها آزمایش کرده اند تا به رهایی از این وضعیت کمک کنند و به نتایجی اندک اما مثبت نیز رسیده‌اند.
جاوید اکرم پزشک مسئول به رسانه‌ ها گفته است که: “امیدواریم که این پسرها با کمک دارو به یک زندگی کمی معمولی برسند”. امیدواریم با تحقیقات بیشتر بتوانیم نظری در مورد اینکه چه چیزی موجب بروز این علائم عجیب می شود بدهیم، تا بتوانیم مانع بروز این مشکل برای افراد دیگر شویم.

 

این مطالب هم جالبن:

بیوگرافی منصور خواننده+ تصاویری از زن و بچه هاش در آمریکا!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. اونا دچار نارسائی سیستم عصبی هستن یه دستگاه تولید الکترو مغناطیس با طول موج خاص میتونه به اینا کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا