;
فرهنگ و هنرهنرمندان

بازیگر شرلوک هولمز که در واقعیت از مرگ همسرش تیمارستانی شد!+ عکس همسر خوشگلش!

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز با نامِ اصلی پیتر جِرمی ویلیام هاگینز (انگلیسی: Peter Jeremy William Huggins؛ زادهٔ ۳ نوامبر ۱۹۳۳ – درگذشتهٔ ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۵ میلادی)، بازیگر انگلیسی بود که به خاطر بازی در نقش به‌ یاد ماندنی کارآگاه شرلوک هولمز در سری تلویزیونی ماجراهای شرلوک هولمز ساخت بریتانیا معروف است.

او به خاطر بازی درخشان در این نقش لقب بهترین شرلوک هولمز تاریخ را از آن خود کرد. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز و تصاویر عروسی اش را مشاهده کنید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: عاطفه پرستش بازیگر فیلم طلا و مس در 23 سالگی کجاست؟+ عکس

بیوگرافی جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز

ماجراهای شرلوک هولمز

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز در برکسول گرینج در برکسول واقع در بخش وارویک‌شر انگلستان زاده شد و در کالج اِتون تحصیل کرد. برت بعدها گفت که در خواندن مشکل داشته و این به خاطر نارساخوانی وی بوده‌است. برت با Rhotacism متولد شد یک مانع گفتاری که مانع از تلفظ صحیح صدای R می‌شد.

او در نوجوانی تحت عمل جراحی ترمیمی و تمرین مداوم به بهبودی کامل رسید. زمانی که در Eton بود در آواز سرآمد بود و یکی از اعضای گروه کر دانشگاه بود. وی توسط السی فاگرتی در مدرسه مرکزی سخنرانی و درام آموزش دید سپس در Royall Albert Hall در لندن مستقر شد و در سال ۱۹۵۴ از آنجا فارغ‌التحصیل شد.

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز1
عروسی جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز

این هم جالبه: بازیگر اسماعیل در گیلدخت عاشق سینه چاک گلنار+ عکس و بیوگرافی

شروع کار جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز

برت در مدرسه مرکزی گفتار و نمایش در لندن بازیگری را آموخت. آغاز حرفه‌ای کار او در تئاتر کتابخانه در شهر منچستر در سال ۱۹۵۴ بود، و اولین نمایش روی صحنهٔ او با شرکت اولد ویک بود. او کار خود را با ایفای نقش‌های کلاسیک بسیاری از جمله: نقش‌های زیادی در آثار شکسپیر، در ابتدای کارش با اولد ویک و بعداً با تئاتر سلطنتی ادامه داد.

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز2
جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز

اولین حضور او در برابر دوربین در سال۱۹۵۴ میلادی اتفاق افتاد؛ ولی دو سال بعد از آن یعنی در سال۱۹۵۶ موفق شد که در فیلم جنگ و صلح، اقتباس از رمان مشهور لئو تولستوی فرصت بازی بیابد. اثر سینمایی دیگری که در کارنامه او به یادگار مانده، فیلم پر آوازه My Fair Lady در سال۱۹۶۴میلادی است. این اثر که در ایران با نام بانوی زیبای من شناخته می‌شود، نامزد دریافت ۱۲ جایزه اسکار بود که موفق به کسب ۸ جایزه شد.

او در نقش جیمز باند در سریال «در دستگاه امنیتی علیاحضرت» تا قبل از اینکه شون کانری سریال را متوقف کند، بازی کرد، اما در ادامه نقش جیمز باند به جرج لازنبی داده شد. شرکت در تست انتخاب هنرپیشه ۰۰۷ در «زندگی کن و بگزار بمیرد» هم نا موفق بود و بالاخره راجر مور به عنوان بازیگر انتخاب شد.

این هم جالبه: بازیگر مرد داعشی سریال پایتخت کنار مرجانه گلچین + عکس

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز4

از اوایل دهه ۶۰ میلادی، برت اغلب در تلویزیون بریتانیا بازی می‌کرد. در سریالهای زیادی درخشید مانند: D’Artagnan در ۱۹۶۶ که برداشتی از سه تفنگدار بود. او همچنین چند نقش کمدی هم داشت البته با درون مایهٔ کلاسیک مانند Captain Absolute در رقیبان.

شبنم قلی خانی بازیگر مریم مقدس و همسرش در استرالیا + عکس و بیوگرافی

ایفای نقش ماندگار شرلوک هولمز

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز، اگرچه او در طول ۴۰ سال کار خود در شخصی‌های بسیاری ایفای نقش کرد، برت هم‌اکنون به خاطر بازی خود در نقش شرلوک هولمز در طی سب های ۱۹۹۴–۱۹۸۴ در سریالی که شرکت فیلم‌های تلویزیونی گرانادا تهیه کرد، در ذهن‌ها مانده است.

جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز3
جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز و همسرش

این سریال که برداشتی از داستانهای آرتور کانن دویل بود توسط جان هاکس-ورث و دیگران نوشته شده بود. اگرچه او همیشه از اینکه در یک نقش ثابت بازی کند بیزار بود، در ۴۱ قسمت از این سریال بازی کرد. بعد از قبول این نقش طاقت‌فرسا او تنها در چند نقش دیگر بازی کرد و اکنون او به عنوان نماد شرلوک هولمز شناخته می‌شود، همانگونه که بازیل رتبون در دههٔ ۱۹۴۰ این عنوان را داشت.

یکی از نکات جالب میان جرمی برت و نمایش شرلوک هولمز این است که او سابقه حضور در این اثر بر روی صحنه تئاتر را داشته ولی در نقش دکتر واتسن، و حتی اذعان داشته که ارتباط بهتری با این نقش برقرار نموده است.

در آن نمایش چارلتون هستون ایفاگری نقش شرلوک هولمز را بر عهده داشت. نکته جالب دیگر اینکه او چپ دست بود و در نقش شرلوک هولمز راست دست، و نوشتن در نمای نزدیک را یک بدلکار بر عهده می‌گرفت.

بیماری و مرگ جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز

برت از بیماری اختلال دوقطبی رنج می‌برد که با مرگ همسرش جوان ویلسون بدتر هم شد. همسر برت کمی بعد از فیلم‌برداری قسمتی از سریال هولمز که در آن شرلوک هولمز می‌میرد از دنیا رفت.

برت بعد از مرگ همسرش مدتی بازی نکرد ولی بعد در سال ۱۹۸۶ در حالی که از مشکلات شدید عصبی به خاطر غم و اندوه و استرس ناشی از برنامه‌های فیلم‌برداری رنج می‌برد به بازیگری برگشت.

در آخرین دههٔ زندگی خود، برت بارها به خاطر بیماری روانی خود به بیمارستان رفت و وضع سلامتی او در زمان فیلم‌برداری قسمت‌های پایانی سریال هولمز به‌طور محسوس رو به وخامت گذاشت.

برنامه‌ریزی این بود که همهٔ داستان‌های شرلوک هولمز فیلم‌برداری شود، ولی بعد از مرگ برت به علت ایست قلبی در لندن ادامهٔ پروژه ناتمام ماند. قلب برت به علت یک تب رماتیسمی در دوران کودکی آسیب دیده بود و به‌دلیل استفاده از داروهایی مانند نمک لیتیوم که برای بیماری روانی خود استفاده می‌کرد و همچنین مصرف سیگار ضعیف تر هم شد.

ادوارد هاردویک گفت که برت در روز ۶۰ سیگار می‌خرید و در تمام روز آن‌ها را مصرف می‌کرد. بعد از اینکه مشکل قلبی او آشکار شد، برت بارها سیگار را کنار گذاشت ولی دوباره آن را ادامه داد تا سرانجام در سن ۶۱ سالگی در ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۵ درگذشت.

Peter Jeremy William Huggins

زندگی شخصی جرمی برت بازیگر شرلوک هولمز

در ۲۴ مه ۱۹۵۹، بِرِت با آنا مسی دختر ریموند مسی ازدواج کرد. پسر آن‌ها دیوید هاگینز در ۱۹۵۹ متولد شد و هم‌اکنون او یک کاریکاتوریست و تصویرگر و داستان‌نویس بریتانیایی است.

برت و مسی در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۲ از یکدیگر جدا شدند. چند سال بعد برت و مسی در نمایش رِبِکا در سال ۱۹۷۸ در شبکه بی‌بی‌سی در کنار هم بازی کردند. در سال ۱۹۷۶ برت با جوان ویلسون ازدواج کرد ولی جوان در سال ۱۹۸۵ به علت سرطان درگذشت.

 

این مطالب هم جالبن:

همسران مهدی کوشکی از مینا شمس تا ریحانه پارسا زیبا + عکس و بیوگرافی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا