;
فرهنگ و هنرهنرمندان

سروش صحت از زنش رونمایی کرد+ عکس های کودکی و بزرگسالی

سروش صحت یکی از بازیگران و کارگردانان موفق ایرانی محسوب می‌شود که تا کنون با آثار خود، خاطرات زیادی را برای مخاطبان ساخته است.

سروش صحت بازیگر، فیلمنامه‌نویس، کارگردان و مجری ایرانی در ۸ آذر ۱۳۴۴ به دنیا آمد. او بازیگری و نویسندگی را از سال 1377 و با برنامه جنگ ۷۷ مهران مدیری شروع کرد و به شهرت رسید‌.

این هم جالبه: جورجینا زن کریس رونالدو قبل از شهرت این شکلی بوده+ عکس و داستان آشنایی

عکس کودکی سروش صحت

بیوگرافی خانواده سروش صحت

آقای صحت در هجدهمین روز از آذر ماه سال 1344 در نائین اصفهان به دنیا آمد. پدر و مادرش اهل نائین بودند و او سه برادر و یک خواهر دارد که اختلاف سنی آنها زیاد است. آقای خشایار موحدیان نیز در یکی از مصاحبه‌های خود که از او درباره شباهتش به سروش صحت می‌پرسیدند، اعلام کرد او و آقای صحت برادر هستند اما فقط مادرشان مشترک است. این هنرپیشه مدرک کاردانی رادیولوژی، کارشناسی شیمی کاربردی و کارشناسی ارشد آلودگی و حفاظت محیط زیست دریا را دارد و تا مدتی شیمی نیز تدریس می‌کرده است‌.

ازدواج و وضعیت تاهل سروش صحت

بیشترین جستجوها در بیوگرافی سروش صحت درباره همسر ایشان است که شما عزیزان می خواهید بدانید همسر ایشان کیست.

همسر سروش صحت
همسر سروش صحت

سروش صحت در سال 1372 با خانم سارا سالار ازدواج کرد. همسر سروش صحت متولد سال 1345 است و در حوزه نویسندگی فعالیت دارد. این بانوی هنرمند موفق شد تا کتاب‌های «احتمالاً گم شده‌ام» که با استقبال کم‌نظیری روبه‌رو شد و «هست یا نیست» را منتشر کند. او همچنین برنده جایزه هوشنگ گلشیری شده است. این زوج در سال 1380 صاحب یک فرزند پسر به نام سورنا شدند. از زندگی آقای صحت اخبار چندانی به گوش نمی‌رسد اما مدتی شایعه طلاق او پخش شد و خانم سالار را همسر سابق سروش صحت لقب دادند. درست بودن این خبر تا کنون تایید نشده است و همچنین حتی اگر چنین چیزی باشد، از علت جدایی سروش صحت از همسرش چیزی نمی‌دانیم زیرا این بازیگر از زندگی خصوصی خود در فضای مجازی سخنی نمی‌گوید!

سروش صحت در کنار همسرش
سروش صحت در کنار همسرش
سروش صحت در کنار پسرش
سروش صحت در کنار پسرش

علایق و حقایق و حواشی درباره سروش صحت

در ادامه بیوگرافی سروشصحت مروری میکنیم بر علایق،حقایق و حواشی درباره ی او.با ما همراه باشید.

 • او از کودکی به کتاب خواندن علاقه‌مند بود و خواندن کتاب را با داستان و رمان شروع کرد.
 • آقای صحت حس می‌کند که مجری‌گری بلد نیست و خود را مجری نمی‌داند.
 • اولین دستمزد او یک تراول چک 50 هزار تومانی بود که بخاطر تدریسش دریافت کرد.
 • او نام خانوادگی خود را از صحت نائینی به صحت تغییر داد تا بتوان آن را راحت و سریع ادا کرد.
 • این بازیگر، زندگی خود را بازی نمی‌کند و همواره سعی دارد خودش باشد.
 • او عاشق جاهای شلوغ است و همیشه دوست دارد در میان مردم باشد.
 • علیرغم اصفهانی بودن و کلیشه‌ها، اصلا اهل حساب و کتاب نیست.
 • او به غذاهای باقلا قاتوق، میرزا قاسمی، بریونی و ماهی کباب جنوب علاقه خاصی دارد.
 • این بازیگر درباره خود می‌گوید که هیچوقت نمی‌تواند هوادار یک شخص یا یک تیم باشد زیرا هردو رقبا را گاهی تحسین می‌کند.
 • اگر درباره بیماری سروش صحت کنجکاو هستید، باید بگوییم این هنرپیشه کاملا سالم است و حتی سعی می‌کند بیشتر سبک زندگی سالمی داشته باشد.
 • او مدیر چندین شعبه کتابفروشی به نام اردیبهشت در شهرهای مختلفی چون اصفهان، رشت، تهران و ایلام است.
بازیگرانی که کشف کرد

سروش صحت را هم ردیف کارگردان هایی دید که تبحری ویژه در کشف استعداد بازیگران دارن بهنام تشکر، پژمان جمشیدی، محمد نادری و هوتن شکیبا به واسطه اعتماد صحت به شهرت رسیده اند و هومن برق نورد با سریالی از این کارگردان به شمایلی نو دست یافت

علاقه به شعر

زیاد می خوانم و به شعر کهن هم خیلی علاقه دارم. شعر معاصر هم می خوانم.  هر وقت غمگین و افسرده یا آشفته ام شعر به من خیلی کمک می کند، شعرهای سعدی را به شدت دوست دارم. به حافظ و مولوی و خیام هم علاقه دارم و عطار برایم به شدت جذاب است، فروغ فرخزاد و شعرهای آخر سهراب سپهری را دوست دارم

حذف شدن از برنامه کتاب باز

کتاب باز طی پنج فصل پخش شده که در 4 فصل آن سروش صحت مجری آن برنامه بود. در سال 1401 قرار بود فصل جدید این برنامه پخش شود اما شایعاتی مبنی بر عدم حضور آقای صحت و بعضا ممنوع‌الکار شدن یا ممنوع‌التصویر شدن او پخش شد. کارگردان این برنامه محمدرضا رضائیان نسبت به این شایعه واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد. او عنوان کرد که امید دارد این برنامه را دوباره بسازد و حضور آقای صحت به تهیه‌کننده این اثر ربط دارد.

 

همسر دوم سروش صحت

یکی از حواشی پیرامون این هنرپیشه مسئله طلاق و ازدواج دومش است. شایعات مبنی بر این بود که آقای صحت با خانم ساناز طاری، که اختلاف سنی قابل توجهی نیز دارند، ازدواج کرده و همسر خود را طلاق داده است. این شایعه از پست اینستاگرامی خانم بازیگر که در آن آقای صحت را عزیزترینم می‌خواند، نشات گرفت. این خبر هرگز از سوی سروش صحت تایید یا تکذیب نشد اما خانم طاری در واکنش به این خبرها باز هم در پستی دیگر سروش صحت را پدر دوم خود، خطاب کرد و به نوعی به شایعات پایان داد.

همسر دوم سروش صحت

شروع فعالیت هنری سروش صحت

تا سال 1377 و زمان ساخت جنگ ۷۷، آقای صحت هرگز حتی به فکر بازیگری نیز نیفتاده بود، او فیلمنامه‌نویسی را دوست داشت و به همین خاطر نزد مهران مدیری رفت. آقای مدیری نیز از او تستی گرفت که به گفته سروش صحت عملکرد بسیار بدی در آن داشته و گمان می‌کرد رد شده است تا اینکه برای بازی در این جنگ انتخاب می‌شود و حتی به عنوان نویسنده نیز در آن فعالیت می‌کند.

عکس جوانی سروش صحت
عکس جوانی سروش صحت

او در سال بعد با فیلم شراره وارد سینما نیز می‌شود و در آثاری همچون: نان، عشق و موتور ۱۰۰۰، بازنده، سربلند، برخورد خیلی نزدیک، پوپک و مش ماشاالله، یک فراری بگبو، قاعده تصادف، عاشق‌ها ایستاده می‌میرند، ربوده شده، ۵۰ کیلو آلبالو، قانون مورفی، مجوز خروج، گیج‌گاه و تارا در سینما حضور پیدا می‌کند.

از سریال‌های آقای صحت نیز باید به رسم عاشقی، زیرزمین، مرد هزارچهره، زمین انسان‌ها و خاطرات مرد ناتمام اشاره کنیم. سروش صحت از همان ابتدا نیز به بازیگری توجه خاصی نشان نمی‌داد و سطح بازیگری او نیز به نقش‌های مکمل یا کوتاه محدود شد. اما همان نقش‌ها را نیز به خوبی ایفا می‌کرد.

 سروش صحت و نویسندگی

آقای صحت نویسنده کم‌نظیری است. او هوش بالایی در خلق فضاهای جذاب دارد که حقیقتا در زمانه‌ای که بازار خلاقیت چندان رونق ندارد، تحسین برانگیز به نظر می‌رسد. اولین تجربه نویسندگی این هنرمند جنگ ۷۷ بود. سپس در آثاری همچون قطار ابدی، چراغ جادو، زیر آسمان شهر، کارآگاه شمسی و دستیارش مادام، بدون شرح، کوچه اقاقیا، شب‌های برره، باغ مظفر و ترش و شیرین که از جمله سریال‌های پرطرفداری محسوب می‌شدند که توسط کارگردانان به نام ساخته شده بودند، به عنوان نویسنده فعالیت کرد. آقای صحت در حوزه سینما نیز فعالیت نویسندگی انجام داد که باید به نوک برج، نیش زنبور و پوپک و مش ماشاالله اشاره کنیم.

نویسندگی این هنرمند در آثار کارگردانان دیگر، از بازیگری او نیز بسیار جذاب تر است. او تا کنون آثاری ملموس و مخاطب‌پسند را نویسندگی کرده است.

کارگردانی های سروش صحت

کارگردانی سروش صحت در سطح دیگری قرار دارد. او نخستین بار با سریال چارخونه کارگردانی را تجربه کرد  که بسیار مورد توجه قرار گرفت. سپس ساختمان پزشکان را از او دیدیم که با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شد، به علاوه آقای صحت نویسنده آن نیز بود. پژمان، شمعدونی و سه فصل لیسانسه‌ها آثار بعدی نویسندگی و کارگردانی شده توسط سروش صحت در تلویزیون بودند که نه تنها سریال‌های خوب، بلکه از بهترین‌های تلویزیون هستند. اما فیلم جهان با من برقص، نشان داد که آقای صحت در سینما نیز می‌تواند بسیار موفق باشد. همچنین این هنرمند در شبکه نمایش خانگی سریال مگه تموم عمر چندتا بهاره را نویسندگی و کارگردانی کرده است که سریال جدید سروش صحت محسوب می‌شود.

مجری گری سروش صحت

در سال 1395 محمدرضا رضائیان تصمیم گرفت تا برنامه‌ای با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی بسازد و آن را کتاب‌باز نامید. در فصل اول آن امیرحسین صدیق و فصول بعدی آن سروش صحت از مجری‌های برنامه بودند. آقای صحت به حدی اجرای دوست‌داشتنی و مسلطی در این برنامه داشتند که گویی کتاب‌باز با نام او گره خورده است. این برنامه طی 5 فصل پخش شد.

تئاترهای سروش صحت

تنها یک تئاتر در کارنامه کاری سروش صحت وجود دارد که آن هم نمایش پنجره‌ها به کارگردانی فرهاد آئیش در سال 1384 است.

سروش صحت

منبع: bazigaronline1

برایتان جالب خواهد بود

عکس های خانوادگی گونگ بوک امپراطور دریا: با این سن چه زنی داره!

یکتا ناصر و علت طلاق؛ صحبت جدید خانوم بازیگر پر بازدید شد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا