;
فرهنگ و هنرهنرمندان

لعیا زنگنه در 58 سالگی به همراه دخترش: مادر و دختر هم سن و سال اند!

لعیا زنگنه که دارای مدرک کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران است و یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده‌است. لعیا زنگنه (زادهٔ ۱۴ مرداد ۱۳۴۴) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. در بخش فرهنگ و هنر مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: تغییر سحر جعفری جوزانی عاشق سینه چاک بیژن در 45 سالگی+ عکس مامی خارجیش

این را هم بخوان: بیوگرافی سانیا سالاری بازیگر ارغوان سریال دلدادگان با چهره شیرین و عسلی+ عکسهای دلبر

لعیا زنگنه 6

استعداد هنری وی توسط امین تارخ در سال ۱۳۷۱ کشف و با هدایت هنری و مشاوره محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون و سینما شد. او دوران دانشجویی در چند نمایش شامل پارانویا، یادگار، خال خالی (نمایش عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی کنج تنهایی بازی کرد. بازی در نمایش یادگار سال‌های شن (ساخته علی رفیعی در ۱۳۷۱) نخستین کار حرفه‌ای او در تئاتر بود.

این هم جالبه: روژان آریامنش بازیگر خردسال سریال خوش رکاب و دردسر والدین 27 ساله شد+عکس

در ادامه این مطلب بخش فرهنگ و هنر مجله گفتنی در مجموعه فیلم و سریال با مطلب بیوگرافی و عکس های جدید لعیا زنگنه همراه باشید.

بیوگرافی لعیا زنگنه

لعیا زنگنه 7

لعیا زنگنه متولد 14 مرداد 1344 در تهران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. او دارای مدرک کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر می باشد، یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده است. او یک دوره کلاس نقاشی را نیز گذرانده است.

از سال 1370 فعالیت خود را در تاتر آغاز کرد.و در سال 1375 با نقش آفرینی فیلم راز مینا ساخته ی عباس رافعی وارد عرصه ی سینما شد.وی در دوران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در کنج تنهایی بازی کرد. نخستین کار حرفه ای اش در تئاتر، بازی در نمایش یادگار سال های شن علی رفیعی، 1371بود.

جالبه ببینید: مریم و رامین سریال در پناه تو؛ امروز چه شکلی شده اند+ عکس

ازدواج و همسر لعیا زنگنه

خانم زنگنه متاهل اسـت و صاحب یک دختر می باشد اما تا امروز اجازه نداده کـه اطلاعاتی از خانواده او در رسانه ها منتشر شود. او درمورد حریم خصوصی زندگی اش بـه شدت حساس می‌باشد.

لعیا زنگنه و همسرش
عکسی که به عنوان شوهر لعیا زنگنه در وبسایت های مختلف نمایش داده شده است.
لعیا زنگنه و دخترش
لعیا زنگنه و دخترش

او سالهاست ازدواج کرده و از این زندگی صاحب یک دختر می باشد. جدیدا او عکسی از خودش و دخترش را در فضای مجازی منتشر کرده است که بسیار وایرال شده است.

این را هم ببینید: تغییر چهره اشکان اشتیاق بازیگر دنیای شیرین پس از 26 سال+ عکس

مصاحبه با لعیا زنگنه

لعیا زنگنه 5

این رو هم بخون: چهره واقعی آخناتون و همسرانش در سریال یوزارسیف+ عکس

او میگوید: رشته‌ تحصیلی مـن ادبیات نمایشی بودو از بازیگری متنفر بودم. در دانشگاه دوستان سال‌بالایی، میگفتند بیا تئا‌تر کار کن ولی تصور این کـه روی صحنه بروم برایم باورکردنی نبود. فکر میکردم تمام دغدغه‌ مـن ادبیات نمایشی اسـت.

خلاصه این کـه هیچ‌کدام از سال‌بالایی‌هایی کـه آمدند زورشان بـه مـن نرسید؛ غیر از جمشید بهمنی کـه آمد و بـه مـن گفت تـو فقط بیا بنشین کنار صحنه. مـن هم رفتم و یک روز خودم را وسط صحنه دیدم… بی‌‌‌نهایت احساس عجیبی بود، اصلا یک دنیای دیگری بود….

لعیا زنگنه در دوران دانشجویی رضا ایرانمنش کـه مرتب سرصحنه بـه مـن می گفت تـو خیلی خوب بازی میکنی و مـن با خودم می گفتم این دیوانه اسـت! ‌گفت چرا کار نمیکنی؟ گفتم دارم تئا‌تر بازی میکنم. گفت نه، تصویر. مـن هم حرفم این بود کـه تصویر نه! تا این کـه آقای ایرانمنش بـه مـن گفت غلامرضا رمضانی میـــخواهد یک کار بسازد و تـو فقط بیا فیلمنامه را بخوان.

این مطلب هم جالبه: رابرت دنیرو سر پیری و معرکه گیری بچه آورد+نی نی نقلی کره ایش

لعیا زنگنه 4

مـن فیلمنامه را خواندم و… مثل این کـه غیر عادی بود… چند برگ از وسط یکی از این دفترهای بزرگ قدیمی‌ کندم و نشستم تمام اشکالات فیلمنامه را پشت و روی این برگ‌ها نوشتم و بردم دادم بـه آقای رمضانی. آقای رمضانی گفت کـه نه، تـو بـه درد مـا نمی خوری. بلند شو مـن تـو را یک جایی ببرم. مـن هیچ‌چیز نمیدانستم غیر از این کـه گفتند دفتر آقای شاهسواری اسـت.

ایستادم وسط‌‌ همان سالن بیرون و از یکی از اتاق‌ ها آقای لبخنده خارج شد و یکجوری مرا نگاه کرد کـه انگار از مریخ آمده‌ ام! کـه بعد مـن رفتم خانه گفتم رفتم بـه دفتری کـه همه ی چیزش غیرعادی بود! مدتی بعد زنگ زدند، گفتند برای کار بیایید و مـن هم رفتم، فقط بدلیل آدم‌ هایش… مـن خیلی اینجوری‌ ام.

لعیا زنگنه 3

خلاصه این کـه آمدم و تمرین‌های کلی بیان و احساس و این مسائل شروع شد ولی بازهم نمیدانستم کـه نقشم چیست. بـه مـن گفتند چادر میتوانی سرت کنی؟ و روز آخر بـه مـا گفتند نقش‌ ها را می‌ خواهیم بگوییم و تـو مریمی. بعد فیلمنامه راکه دادند، مـن نشستم بـه خواندن و دیگر نتوانستم بگذارم زمین… متن بی‌نظیری بود. یعنی دیگر بـه این فکر نکردم کـه تـو کـه بازیگری را دوست نداشتی….

شهرت

لعیا زنگنه 2

بازی زیبای لعیا زنگنه در سریال «در پناه تـو» ساخته حمید لبخنده، سال ۱۳۷۳ وی را بـه چهره ای محبوب و معروف تبدیل کرد. هم چنین بازی کوتاه او در فیلم «مزاحم» ساخته سیروس الوند از نظر خیلی ها بهترین نقش‌ آفرینی او در سینما تا بـه امروز می‌باشد.

سریال تولدی دیگر نقطه اوج شهرت لعیا زنگنه

سریال تولدی دیگر

سریال «تولدی دیگر» داستان زندگی زن و شوهری مرفه در حال کشمکش برای طلاق اسـت کـه بچه های شان دراین میان بلاتکلیف هستند. زن و شوهر موقع رفتن بـه یک مهمانی در لواسان در حین مشاجره دچار حادثه می شوند. ماشین بـه دره سقوط می کند و آتش می گیرد. شوهر در آخرین لحظات از خودرو بیرون می‌پرد و او راکه مجروح اسـت پیدا می کنند، اما همسرش مفقود شده و….

برایتان جالب خواهد بود

بازیگران سریال کره ای 49 روز بعد 12 سال با صورت و بدن عملی+عکس

عکس های سمی خواننده ها با تیپ دهه هشتاد و موهای سیخ سیخی!

خانوم بازیگر دخترش را به مدرسه فرنگی در ایران فرستاد+ ایرانم خارجه!

جدیدترین عکس همسر علی دایی+ دختر جوانش در اروپا

ازدواج سارا و نیکا، دو قلوهای نقی معمولی سریال پایتخت!

داستان جنگجویان کوهستان براساس واقعیت است! + شرح داستان

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. خدایش با تزریق وعمل زیبایی کجاش همسن وسالند ،صورتش مصنوعی بس که تزریق وبوتاکس کرده😕

  2. یکی ازآرزوهامه برگردم به اونموقعی که سریال خانم زنگنه رومیدیدم اسمش یادم رفته داستانش این بود که چهرش عوض شده بود بعداز یک سانحه قربونه سریالها وبرنامه های دهه 70و80دورانیکه ماهواره وگوشی نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا