;
فرهنگ و هنرهنرمندان

چرا آفتابی شدن همسر پادشاه عمان رسانه های جهانی را متعجب کرد؟

سیده جلیله همسر سلطان عمان برای اولین بار در برنامه عمومی ظاهر شد.

در خبر پخش شده از تلویزیون دولتی عمان، همسر سلطان از زنان این کشور به مناسبت 17 اکتبر روز زن عمانی تقدیر می‌کند.

در این مراسم که در کاخ برکه عمان برگزار شده سیده جلیله از 50 شخصیت‌ برگزیده فرهنگی، علمی، اجتماعی و پزشکی عمانی تقدیر کرد.

سیده جلیله دختر عبدالله بن حمد البوسعیدیه در استان مسقط متولد شده و تحصیلاتش را در خارج از عمان در رشته جامعه شناسی به پایان رسانده است. او به دو زبان عربی و انگلیسی مسلط است.

سلطان سابق عمان (سلطان قابوس) همسرش را طلاق داده بود و مجرد زندگی می‌کرد.

درباره پادشاه عمان

همسر پادشاه عمان عکس1

هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید پادشاه جدید عمان به عنوان نهمین پادشاه این کشور متولد سال ۱۹۵۴ میلادی می باشد و در برخی موارد به عنوان فرستاده ویژه سلطان فقید فعالیت می کرده است!

هیثم بن طارق آل ‌سعید ، پسر عموی قابوس بن سعید پادشاه فقید این کشور به شمار می ‌رود و شجره نامه وی به قدیمی ترین خانواده ‌های عرب حاکم در این کشور باز می ‌گردد. وی در ۱۹۷۹ میلادی در رشته برنامه خدمات خارجی دانشگاه آکسفورد FSP فارغ التحصیل شد. معاون نخست وزیر در امور همکاری‌ های و روابط بین الملل از دیگر منصب‌ های اجرایی وی بود و در آخرین ماموریت به عنوان نماینده رسمی عمان به اجلاس اتحادیه عرب در اردن اعزام شد.

وی پیش از این مناصب مختلفی را بر عهده داشته است که از آن جمله می‌توان به ریاست کمیته اصلی چشم انداز ۲۰۴۰ عمان و وزارت میراث و فرهنگ از فوریه ۲۰۰۲ میلادی تا ژانویه ۲۰۲۰ میلادی اشاره کرد. هیثم بن طارق هم چنین چندین پست در وزارت خارجه از جمله دبیر کلی این وزارت خانه و جانشین وزیر خارجه در امور سیاسی را به عهده داشته است.

وی از سال ۱۹۸۳ میلادی تا ۱۹۸۶ میلادی، ریاست فدراسیون ملی فوتبال عمان را به عهده داشته است. بر خلاف سلطان فقید عمان که فرزندی نداشته، هیثم بن طارق دارای ۴ فرزند است!

اما به تازگی و برای اولین بار عکسی از همسر پادشاه عمان به مناسبت روز زن منتشر شد که در رسانه های بازتاب زیادی داشت.

همسر پادشاه عمان عکس2

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا