;
سینمافرهنگ و هنر

همه چیز درباره سریال 1899: فیلم جذاب تر از Dark که باید دید!

سریال 1899: سازندگان سریال دارک (Dark) با اثر جدید خود به نام ۱۸۹۹، ما را به یک ماجراجویی ترسناک و اسرارآمیز می‌برند که در دل دریا و شرایطی بسیار عجیب و غریب جریان دارد.

سریال Dark (دارک) از همان زمانی‌که پخش خود را در شبکه نتفلیکس آغاز کرد، جایگاه ویژه‌ای در میان بینندگان آلمانی و البته غیرآلمانی به‌دست آورد. گروه طرفداران این مجموعه آنقدر مجذوب آن شده بودند که لحظه به لحظه و تصویر به تصویر هر قسمت را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دادند تا بلکه بتوانند به این طریق سرنخ جدیدی از داستان و رمز و رازش پیدا کنند.

حتما ببینید: سریال شانتارام با بازی چارلی هونام: چشمان ما دروغ می‌گویند!

تا جایی سریال دارک در زندگی بینندگان جا خوش کرده بود که بعد از پایان یافتن مجموعه، هیچکس باورش نمی‌شد که دیگر قرار نیست فصل جدیدی از آن پخش شود؛ هنوز هم جای خالی آن قابل لمس است.

حالا بعد از گذشت حدود ۲ سال، باران بو اودار و یانتیه فریز (خالقان سریال دارک) دوباره به دنیای تلویزیون بازگشتند؛ آن هم با سریالی که از لحاظ رمز و راز شبیه به دارک است اما ماجرایی کاملا متفاوت دارد: سریال 1899

اولین نکته‌ی جالبی که درباره سریال ۱۸۹۹ وجود دارد و از تکراری شدن آن جلوگیری می‌کند، چند زبانه بودن آن است. شخصیت‌ها در سریال ۱۸۹۹ با زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ژاپنی و غیره صحبت می‌کنند؛ همین موضوع باعث می‌شود که مخاطب با تمام تمرکز داستان را دنبال کند تا یک وقت به خاطر متفاوت بودن زبان نکته‌ای را از دست ندهد.

پیشنهاد می کنیم که بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی گفتنی را پیگیری کنید و درباره این اثر جذاب بیش تر بخوانید! مطمئنا به فکر دیدن سریال خواهید افتاد!

همچنین ببینید: هیلاری سوانک محبوب میلیون دلاری در 48 سالگی به آرزوی خود رسید!

همه چیز درباره سریال 1899:

بازیگران سریال 1899

اثر جدید تیم سریال دارک، یک مجموعه ترسناک، اسرارآمیز و معمایی دیگر است که جنبه‌های علمی تخیلی مختلف زیادی دارد. داستان سریال ۱۸۹۹ حول محور یک کشتی بخار بسیار بزرگ می‌چرخد که در حال عبور از اقیانوس اطلس است، قصد رفتن به آمریکا را دارد و مسافران خیلی زیادی ساکن آن هستند.

در این کشتی، یک طبقه‌بندی خاصی بین مسافران وجود دارد که آن‌ها را از ارتباط با طبقات دیگر منع می‌کند. داستان این سریال ۱۳ سال پیش از ماجرای برخورد تایتانیک با یک کوه یخی جریان دارد. اما ماجراهای موازی و مشترک آن کاملا مشخص است؛ آن هم با وجود موتورخانه‌های پر سروصدا و آرامش بسیار عجیب اقیانوس که باعث می‌شود شخصیت‌ها «مرگ خود را حس کنند».

همان‌طور که مشخص است، داستان در سال ۱۸۹۹ جریان دارد و اخیرا هم قرن جدید آغاز شده است. گروهی از مهاجران اروپایی از کشورهای مختلف به لندن می‌آیند تا با یک کشتی بخار به نیویورک بروند و زندگی جدیدی را آغاز کنند؛ مهاجرانی که هر کدام به دلیلی انگار دارند از زندگی سابق خود فرار می‌کنند. تک تک آن‌ها گذشته‌ی متفاوتی دارند اما امید و رویایی مشترک را در سر می‌پرورانند که قرن جدید و آینده‌ای در کشوری متفاوت، اتفاقات خوبی را برایشان رقم بزند.

اما سفر آن‌ها به‌طور غیرمنتظره‌ای واژگون می‌شود؛ آن هم زمانی‌که یک کشتی مهاجران دیگری را به‌صورت سرگردان در دریای آزاد پیدا می‌کنند.

این کشتی چهار ماه پیش در دریا رها شده بود و انتظار می‌رود که تمام مسافران آن تا حالا مرده باشند. اما چیزی که آن‌ها در این کشتی پیدا می‌کنند، باعث می‌شود که مسیر آن‌ها به سرزمین موعود، به یک کابوس وحشتناک تبدیل شود.

در ابتدا همه چیز عادی به نظر می‌رسد و آن‌ها حتی پسربچه‌ای را هم آن‌جا پیدا می‌کنند؛ با پناه دادن به او در کشتی خودشان تصور می‌کنند که کمک بزرگی کردند (البته کمک بزرگی کردند، اما نه در حق خودشان). به مرور زمان هرچه جلوتر می‌رویم، بیشتر به این موضوع پی می‌بریم که دیگر هیچ چیز عادی نیست و این سفر به نیویورک ختم نخواهد شد.

در ابتدا کاپیتان تصمیم می‌گیرد که این کشتی را آتش بزند اما زمانی‌که پیغامی مبنی بر «غرق کردن کشتی» از شرکت دریافت می‌کند، نظرش عوض می‌شود. او بیش‌ازپیش به این موضوع پی می‌برد که یک دست‌هایی پشت پرده است و واقعیت‌های دیگری در پس این کشتی بخت‌برگشته وجود دارد.

به همین ترتیب، با وجود اعتراض ۱۴۰۰ مسافر، تصمیم می‌گیرد که دوباره به لندن باز گردد؛ زیرا متوجه می‌شود که خودشان هم سوخت کافی برای رسیدن به نیویورک ندارند و ممکن است به سرنوشت همان کشتی قبلی دچار شوند. با اینکه شرایط به اندازه‌ی کافی بد بود، اما اسرار این کشتی قدیمی و همچنین شورش مسافران و به هم ریختن نظم کشتی، همه چیز را چندین برابر بدتر می‌کند.

همچنین بخوانید: عصبانیت پریتی زینتا از دست گدای نیازمند: دخترم را آزار ندهید!

پوستر سریال 1899

سریال 1899 تحسین منتقدان زیادی را دریافت کرد که اکثرا از انتخاب بازیگران، سبک کارگردانی، فیلم‌برداری و بازیگری هنرمندان تعریف خیلی زیادی کردند؛ هرچند که برخی از آن‌ها نسبت به سرعت پایین روند داستان انتقاد داشتند. البته نمی‌توان از این مورد که چنین داستان‌هایی نیازمند سرعت پایینی هستند، چشم‌پوشی کرد. با همین سرعت هم وقتی به قسمت چهارم می‌رسی، متوجه می‌شوی که هیچ چیزی از ماجرا متوجه نشدی! بنابراین نمی‌توان آنقدرها هم به سرعت نسبتا پایین داستان خرده گرفت. نکته جالب دیگر این سریال، این است که هر قسمت از با داستان گذشته‌ی یکی از شخصیت‌های اصلی آغاز می‌شود؛ تکنیکی که ممکن است خیلی‌ها را به یاد سریال Lost (لاست) بیاندازد.

از طرف دیگر هم هر قسمت سریال 1899 با یک موسیقی کلاسیک راک به پایان می‌رسد که یا با داستان کلی ارتباط دارد یا اینکه نکاتی از داستان قسمت بعد را برای ما فاش می‌کند. در طی این ماجراجویی ما بارها و بارها یک نماد مثلثی می‌بینیم که از کیمیاگری سرچشمه می‌گیرد. اشکال مختلفی که از مثلث متساوی‌الاضلاع در این سریال نشان داده می‌شود، نمایانگر چهار عنصر اصلی زمین، هوا، آتش و آب است. لوگوی شرکت این کشتی‌ها هم یک مثلث برعکس است که خطی از روی آن عبور کرده است؛ لوگویی که زمین را نشان می‌دهد. این نمادها به وفور در طراحی تولید استفاده شدند؛ لباس‌ها (خصوصا لباس گیشا لینگ یی)، جواهرات، درها، دیوار و پنل‌های زمین، علامت مورس اتاق رادیو، تتوها و البته چهار وجهی مرموز و «جعبه معمایی» سولاس.

سریال های مشابه سریال ۱۸۹۹

یوناس در سریال Darkسریال Dark(تاریک)

بازیگران: لوئیس هوفمان، آندریاس پیتسچمن و مایا شونه

سال پخش: ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰

خلاصه داستان: ناپدید شدن دو کودک در یک شهر آلمانی باعث می‌شود تا راز و رمزهای چهار خانواده آشکار شود و پیوندی بین آن‌ها و یک چیز ماوراطبیعی به وجود بیاید.

آدام اسکات در سریال severance

سریال Severance (جداسازی)

بازیگران: آدام اسکات، زک چری و بریت لوئر

سال پخش: ۲۰۲۲

خلاصه داستان: صنایع لومن از یک فرایند پزشکی تفکیک‌سازی و جداسازی استفاده می‌کند. این فرایند پزشکی خاطرات غیرکاری برخی از کارمندان این شرکت را از خاطرات کاری‌شان جدا می‌کند. دراین‌میان، فردی به نام مارک وجود دارد که تیمی از کارمندان این شرکت را مدیریت می‌کند. همه چیز خیلی خوب در حال پیش رفتن است، تا اینکه یک همکار مرموز سر و کله‌اش در دنیای خارج از کار پیدا می‌شود؛ اتفاقی که کم کم مسیر را برای کشف حقایق درباره شغل و محیط کاری آن‌ها، هموار می‌کند.

بازیگران سریال Manifest

سریال Manifest(فهرست پرواز)

بازیگران: ملیسا راکسبرا، جاش دالاس و آتنا کارکانیس

سال پخش: ۲۰۱۸ تاکنون

خلاصه داستان: زمانی‌که پرواز ۸۲۸ مونتگو ایر بعد از یک پرواز آشفته فرود می‌آیند، خدمه و مسافران یک نفس راحت می‌کشند. اما خبر ندارند که در عرض آن چند ساعت، جهان پنج سال پیرتر شده است و دوستان، خانواده و همکاران بعد از عزاداری برای از دست دادن آن‌ها، ناامید شدند و به زندگی ادامه دادند. حالا بعد از مواجه با یک اتفاق غیرممکن، فرصت دوباره‌ای به آن‌ها داده شده است.

مطالب جذاب دیگر برای دیدن:

3 بهترین سریال های جذابی که باید آخر هفته ببینید!

سریال باشگاه نیمه شب (The Midnight Club): وقتی زمان محدودی برای زندگی دارید!

انیمه مرد اره ای یا چینسامن: شیاطین از ترس‌های انسان‌ها متولد می‌شوند

بخوانید: سارا پولسون: پدرو پاسکال یک مهاجر فقیر بود و من پول غذای او را می دادم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا