;
سرگرمی

گردشگری برای گرفتن سلفی از مجسمه فواره تاریخی فلورانس بالا رفت و به مجسمه 400 ساله آسیب رساند.

آسیب به مجسمه بخاطر گرفتن عکس سلفی:  گردشگران باز هم دردسر ایجاد کردند، یک گردشگر 22 ساله آلمانی برای گرفتن عکس سلفی به مجسمه ای 400 ساله در شهر فلورانس آسیب رساند.

یک مرد 22 ساله آلمانی در سفر به ایتالیا از مجسمه نپتون واقع در فواره نپتون در فلورانس که بیش از 400 سال قدمت دارد، برای گرفتن عکس سلفی از مجسمه بالا رفت و باعث آسیب دیدن مجسمه شد. برای این کار، مقامات از این مرد جریمه سنگینی طلب کرده اند و او را ملزم به پرداخت 5000 یورو برای تعمیرات مجسمه نموده اند.

خیلی جالبه: فقط افراد تیزبین می تونن 7 ثانیه ای بگن که صاحب سگ، کدامیک از سه کودک است؟

آسیب به مجسمه بخاطر گرفتن عکس سلفی-نمایی از مجسمه نپتون

اعلام شهردار فلورانس از آسیب به مجسمه بخاطر گرفتن عکس سلفی

روز دوشنبه (5 سپتامبر)، داریو ناردلا، شهردار فلورانس، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) اشاره کرد که مجسمه موجود در فواره نپتون آسیب دیده است و تمام لحظاتی که باعث آسیب مجسمه شده توسط دوربین های مداربسته ضبط شده و از این به بعد سیستم هشدار را راه اندازی می کند.

وی گفت که هویت این گردشگر یک مرد آلمانی 22 ساله می باشد، ضمن اینکه فیلم نظارتی و عکس های این گردشگر را نیز منتشر کرد. وی در ادامه با تاکید بر اینکه هرگونه اقدام برای تخریب میراث فرهنگی غیرمنطقی است، گفت: گردشگر نباید این گونه با مجسمه نپتون سلفی می گرفت.

مشخص شده است که مرد 22 ساله وقتی از مجسمه بالا رفت، یک قطعه سنگ مرمر بزرگ را از ارابه جدا کرده و همچنین هنگام بازگشت به زمین به سم اسب آسیب رسانده که هزینه تعمیر آن 5000 یورو برآورد شده است.

آسیب به مجسمه بخاطر گرفتن عکس سلفی-مکانی تاریخی در ایتالیا

فواره نپتون که در قرن شانزدهم ساخته شد، در سال 2018 تحت بازسازی کامل قرار گرفت. توماسو موچینی، معمار هنری که مسئول مدیریت کاخ قدیمی (Palazzo Vecchio) است، گفت که وقتی گردشگر وارد فواره شد، حسگرها بلافاصله فعال نشدند. زنگ هشدار، احتمالاً به دلیل تداخل نورهای نورافکن که از بالای چشمه عبور می کنند فعال نشده است. با این حال، زمانی که گردشگر از فواره خارج شده، زنگ هشدار به صدا درآمد.

او همچنین گفت که حسگرها در طول تعمیر و نگهداری معمول در ماه آینده به روز خواهند شد تا از فعال شدن فوری آلارم ها اطمینان حاصل شود تا از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

ایتالیا اخیرا شاهد حوادث متعددی بوده است که گردشگران به مکان های تاریخی آسیب رسانده اند. ماه گذشته، گروهی از گردشگران آلمانی مجسمه 150 ساله ای را در داخل یک ویلا ایتالیایی بود سرنگون کردند. علاوه بر این، جدای از مشکلات همیشگی گرافیتی و خط‌نویسی در کولوسئوم رومی، گردشگران برای پر کردن بطری‌های آب خود به «فواره تروی» (که به عنوان «چشمه آرزوها» شناخته می‌شود) وارد می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

دکمه بازگشت به بالا